Republika Południowej Afryki & Mauritius 16 dni

 

Republika Południowej Afryki– państwo na południowym krańcu Afryki. Jego początki to dwie burskie republiki: Transwal i Orania. Burowie byli potomkami osadników holenderskich przybyłych tu w XVII wieku. Pod koniec XIX wieku wybuchły dwie wojny burskie z Wielką Brytanią...

 

 

 

 

  • Wyjazd indywidualn!
  • Oferta dostępna przez cały rok!
  • Cena od 12 299 PLN, skalkulowana przy min. 4 osobach!
  • Przy większej ilości osób, atrakcyjniejsza cena!
  • Wszystkie programy układamy według Państwa życzenia!

 

 {rsform 5}

 

REPUBLIKA POŁUDNIOWEJ AFRYKI & MAURITIUS

Kapsztad –Przylądek Dobrej Nadziei – Johannesburg – Pretoria - Góry Smocze ( Drakensberg) – Johannesburg – Sun City
 
 
W ramach ceny imprezy zapewniamy Państwu następujące usługi: Przelot na trasie Warszawa – Paryż – Johannesburg – Kapsztad oraz Mauritius – Paryż – Warszawa i Kapsztad – Johannesburg – Mauritius samolotem rejsowym; Wszystkie transfery na trasie lotnisko – hotel – lotnisko oraz przejazdy zgodnie z programem (serwis prywatny); 9 nocy w RPA w hotelach 4*/5* w tym : 3 noce w Kapsztadzie, 3 noce w Johannesburgu, 2 noce w Parku Krugera oraz 1 noc w Sun City w pokojach kategorii podstawowej; podczas pobytu w RPA 2 posiłki dziennie : codzienne śniadania + dodatkowe posiłki zgodnie z programem; Program turystyczny w RPA według niżej zamieszczonego, w tym wszystkie wstępy do zwiedzanych obiektów i parków narodowych ( serwis prywatny ); 5 nocy na Mauritiusie w wybranym hotelu w pokoju kategorii podstawowej; podczas wypoczynku na Mauritiusie 2 posiłki dziennie; pakiet All Inclusive możliwy za dopłatą; ubezpieczenie z tytułu kosztów leczenie podczas pobytu za granicą do wys. 30 000 USD oraz TK i choroby przewlekłe; podczas pobytu w RPA opiekę lokalnego przewodnika w języku angielskim lub polskim podczas wypoczynku na Mauritiusie opieka przedstawiciela lokalnego biura podróży w j. angielskim – opieka w j. polskim możliwa za dopłatą.
 
 
1 dzień WARSZAWA - PARYŻ - JOHANNESBURG. Odprawa paszportowo – bagażowa na lotnisku w Warszawie na 2 godziny przed odlotem. Odlot do Paryża. Przylot do Paryża. Odlot do Johannesburga.
 
2 dzień JOHANNESBURG - KAPSZTAD. Przylot do Johannesburga. Odlot do Kapsztadu. Przylot do Kapsztadu. Spotkanie z przewodnikiem, transfer do hotelu w centrum miasta ( ok. 40 minut), zakwaterowanie. Czas wolny na odpoczynek po podróży. Wieczorem kolacja w wybranej restauracji na Waterfront ( w limicie 120 ZAR na osobę). Powrót do hotelu, nocleg.
 
3 dzień KAPSZTAD - PRZYLĄDEK DOBREJ NADZIEI - KAPSZTAD. Po śniadaniu całodniowa wycieczka na Przylądek Cape oraz PRZYLĄDEK DOBREJ NADZIEI. Wyjazd z hotelu ok. godz. 09.00. Rejs stateczkiem wycieczkowym na Wyspę Fok – miejsce legowiska licznych fok i słoni morskich. Przy odrobinie szczęścia podczas rejsu zobaczyć można także wieloryby. Przejazd przez malownicza trasę na zboczach góry Chapman’s Peak do rezerwatu Przylądka Dobrej Nadziei. Wizyta w latarni morskiej, skąd zobaczyć można Przylądek Igielny – prawdziwe miejsce spotkania dwóch oceanów. Podczas wycieczki obiad w lokalnej restauracji w porcie w Simonstwon ( w limicie 120 ZAR na osobę). Powrót do Kapsztadu wschodnia stroną przylądka, wzdłuż Fałszywej Zatoki. Po drodze wizyta w rezerwacie pingwinów. Powrót do hotelu w Kapsztadzie, nocleg.
 
4 dzień KAPSZTAD - GÓRA STOŁOWA - KAPSZTAD. Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie KAPSZTADU z wizytą na Zamku Dobrej Nadziei ( zmiana warty o godz. 10.00) oraz wyjazdem na szczyt Góry Stołowej (wyjazd uzależniony jest od warunków atmosferycznych). Następnie przejazd do jednej ze słynnych południowoafrykańskich winnic – lunch w formie bufetu w winnicy. Powrót do hotelu w Kapsztadzie, nocleg.
 
5 dzień KAPSZTAD - JOHANNESBURG. Po śniadaniu transfer na lotnisko w Kapsztadzie, odprawa biletowo – bagażowa, odlot do Johannesburga. Przylot do Johannesburga. Transfer z lotniska na zwiedzanie centrum Johannesburga oraz południowych dzielnic wplecionych pomiędzy szyby kopalni złota. Przejazd przez ekskluzywne dzielnice willowe w kierunku nowych, północnych dzielnic Sandton. Obiad w wybranej restauracji (w limicie 120 ZAR na osobę). Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.
 
6 dzień JOHANNESBURG - PARK NARODOWY im. KRUGERA. Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu ( możliwość pozostawienia części bagaży w przechowalni hotelowej) i przejazd do Parku Narodowego im. Krugera. Wyjazd z hotelu ok. godz. 09.00. Około godz. 13.30 przyjazd do pionierskiego miasteczka PILGRIM’S REST, gdzie odkryto pierwsze w RPA złoża złota. Krótkie zwiedzanie. Następnie przejazd przez Drakensberg – malownicze GÓRY SMOCZE, trasa zwaną PANORAMA ROUTE – w kierunku punktów widokowych wzdłuż kanionu rzeki Blyde ( trzeci co do wielkości kanion świata), gdzie podziwiać można przepiękne krajobrazy krawędzi Płaskowyżu Afrykańskiego, wodospady i formy skalne. Zakwaterowanie w hotelu KRUGER PARK LODGE ( ok. 10 kilometrów przed brama wjazdowa na teren parku Krugera). Kolacja w formie bufetu i nocleg.
 
7 dzień PARK KRUGERA. Pobyt w Parku Krugera – największym w Afryce rezerwacie dzikich zwierząt, którego powierzchnia przekracza 2 miliony hektarów a żyje w nim prawie 150 gatunków ssaków i ponad 500 gatunków ptaków. Podczas safari podziwianie bogatej flory i fauny a przy odrobinie szczęścia okazja do zobaczenia słynnej afrykańskiej „ Wielkiej Piątki „ czyli lwa, słonia, nosorożca, bawołu i lamparta. Wyjazd z hotelu po śniadaniu, ok. godz. 07.30 na całodniowe safari ( mikrobusem). Powrót do hotelu ok. godz. 18.45. Kolacja w formie bufetu i nocleg.
 
8 dzień PARK KRUGERA - JOHANNESBURG. Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd powrotny z Parku Krugera w kierunku Johannesburga. Po drodze wizyta w prywatnym rezerwacie Tshukudu i 3 godzinne safari z oswojonymi lwami, gepardem i słoniami. Lunch w rezerwacie ( w formie bufetu). Powrót do hotelu w Johannesburgu, zakwaterowanie, nocleg.
 
9 dzień JOHANNESBURG - PRETORIA - JOHANNESBURG. Po śniadaniu całodniowa wycieczka do Pretorii – administracyjnej stolicy RPA. Wyjazd z hotelu ok. godz. 09.00. Zwiedzanie miasta - w programie monument Afrykanerów, upamiętniający tragiczne losy uczestników Wielkiego Treku, panoramiczne zwiedzanie centrum miasta z domem – muzeum oraz pomnikiem Paula Krugera – prezydenta kraju w latach 1883-1900 ( z zewnątrz), główny plac miasta z pięknymi budynkami Opery, Teatru oraz Pałacem Sprawiedliwości a także Union Buildings – reprezentacyjna siedziba rządu i Prezydenta kraju. Następnie przejazd i zwiedzanie kopalni diamentów Culinnan, gdzie odkryty został największy diament świata. Zwiedzanie zakończone zostanie tradycyjną kolacją w ośrodku kulturalnym LESEDI CULTURAL VILLAGE, gdzie zwiedzić można tradycyjne domy głównych plemion afrykańskich, zapoznać się z ich kulturą i zwyczajami. Po pokazie i kolacji możliwość zakupu pamiątek i wyrobów rękodzieła ludowego. Powrót do hotelu w Johannesburgu, nocleg.
 
10 dzień JOHANNESBURG - HARTBEESPOORT - SUN CITY. Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd przez zaporę Hartbeespoort ( jedna z najbardziej malowniczych w RPA) do SUN CITY – miejsca rozrywki i hazardu, wybudowanego wśród wzgórz Parku Narodowego Pilanesberg i znanego jako „Las Vegas Afryki”. Spacer po terenie kompleksu z przewodnikiem, łącznie z wizyta w hotelu PALACE – Pałacu Zaginionego Miasta. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na wypoczynek w „Dolinie Fal” ( park wodny do złudzenia przypominający prawdziwa karaibska plażę) oraz wypróbowanie swojego szczęścia w licznych kasynach. Wieczorem kolacja w jednej z restauracji kompleksu ( w formie bufetu). Nocleg.
 
11 dzień SUN CITY - JOHANNESBURG - MAURITIUS. Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie i transfer powrotny na lotnisko w Johannesburgu. Odprawa biletowo – bagażowa, odlot na Mauritius. Przylot na Mauritius. Transfer do hotelu ( ok. 15 minut), zakwaterowanie.
 
12 - 15 dzień MAURITIUS. Pobyt wypoczynkowy na Mauritiusie, możliwość udziału w wycieczkach fakultatywnych.
 
16 dzień MAURITIUS - PARYŻ - WARSZAWA. Wcześnie rano transfer na lotnisko. Odprawa biletowo – bagażowa. Odlot do Paryża . Przylot do Paryża. Odlot do Warszawy. Przylot do Warszawy.
 
 
Cena nie zawiera: napojów do posiłków ( nie dotyczy śniadań oraz pakietu AI), zwyczajowych napiwków dla bagażowych i przewodników lokalnych.
 

>>Więcje informacji o RPA i Mauritiusie<<

 

Powyżej podane zostały orientacyjne ceny przelotów (od osoby w dwie strony). Są to najniższe możliwe taryfy. Ostateczna cena przelotu zostanie potwierdzona po założeniu imiennej, niezobowiązującej, wstępnej rezerwacji lotniczej.

 

 

71 364 00 17; 71 333 30 30
tel/fax: 71 364 06 34
Kom: 886 544 004
Wiolka   Magda  

email

baner-najp-plaze

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO

baner-wypocz

wyprawy-zycia-right

barton banner