Madagaskar- w krainie baobabów

 

Miliony lat temu Madagaskar oderwał się od Afryki, stając się czwartą największą wyspą świata. W zupełnej izolacji od kontynentu zaczęły się wykształcać niezwykłe gatunki roślin i zwierząt. Tak powstał raj dla miłośników natury i podróżników...

 

 

 

  • Wyjazd indywidualny- aktualny w każdym terminie!!!
  • Oferta dostępna przez cały rok!
  • Cena od 12 890 PLN, skalkulowana przy min. 4 osobach!
  • Przy większej ilości osób, atrakcyjniejsza cena!
  • Wszystkie programy układamy według Państwa życzenia!

 

  {rsform 5}

 

MADAGASKAR- W poszukiwaniu lemurów i baobabów. Wypoczynek i zwiedzanie afrykańskiej wyspy!
 
 
W ramach programu wyjazdu oferujemy Państwu następujące usługi:
przelot na trasie Warszawa – Paryż – Antananarivo – v .v. samolotem rejsowym, przelot wewnętrzny z Tulear do Tany (Antananarivo) samolotem lokalnych linii lotniczych, transfery na trasie lotnisko – hotel – lotnisko, 2 posiłki dziennie, 7 nocy podczas objazdu w hotelach 3*, 7 nocy podczas wypoczynku na Nosy-Be w hotelu 4*, program turystyczny według niżej zamieszczonego, opłaty za Parki Narodowe i rezerwaty, ubezpieczenie od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków podczas pobytu za granicą, opiekę przedstawiciela lokalnego biura podróży w języku angielskim.
 
 
1 dzień Warszawa. Odprawa paszportowo – bagażowa na MDL Okęcie, wylot do Paryża. Przylot do Paryża, odlot do Antananarivo. Przylot do Antananarivo, spotkanie z lokalnym przedstawicielem, transfer do hotelu, zakwaterowanie.
 
2 dzień Podróż Antananarivo – Antsirabe (169 km). Przed południem wyjazd z Tany do Antsirabe, miasteczka słynnego z półszlachetnych kamieni (turmaliny, ametysty). Antsirabe jest niekwestionowaną stolicą kamieni i handlu na Madagaskarze. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja.
 
3 dzień Podróż Antsirabe – Fianarantsoa (237 km). Po śniadaniu przejazd do Fianarantsoa, z przystankiem w miasteczku Antsirabe, które słynie z wyrobu regionalnych rzeźb i mebli. Po południu przyjazd do Fianarantsoa i zwiedzanie miasta, które jest akademickim i intelektualnym centrum Madagaskaru; otaczają go wysokie wzgórza – najwyższy szczyt sięga 1374 m n.p.m. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu i kolacja.
 
4 dzień Podróż Fianarantsoa – Ranohira / Isalo (293 km). Po śniadaniu wyjazd w kierunku Parku Narodowego Isalo, z przystankiem w Ambalavao, miasteczku znanym z ręcznie robionych „płacht” papirusowych zwanych „papierem Antemoro”, krótkie zwiedzanie fabryki, w której można się zapoznać ze sposobem wytwarzania tego papieru. Okolice Finar słyną z licznych winnic, zaplanowana jest wizyta na degustację win z w jednej z nich. Po południu przyjazd w pobliże parku.
 
5 dzień Całodniowa wyprawa do Parku Narodowego Isalo, który zajmuje powierzchnię 81,5 tys. hektarów. Można tu zobaczyć piękne wapienne masywy skalne, w których erozja wyrzeźbiła wiele ciekawych form, naturalnych jezior i kanionów. Masywy poprzecinane są również wieloma strumieniami i rzekami, porośnięte licznymi paprociami. W miejscach bardziej suchych można znaleźć mini baobaby, a także natchnąć się na nieliczne ssaki – ok. 10 gatunków, m.in. lemury – i bardzo wiele ptaków – ok. 55 gatunków m.in. słynnego skalnego drozda o nazwie Benson.
 
6 dzień Podróż Ranohira / Isalo – Tulear – Ifaty (287 km). Wcześnie rano przejazd do miasteczka Tulear, zwiedzanie miasta, a następnie przejazd w kierunku północnym na wybrzeże, do Ifaty.
 
7 dzień Czas wolny na plażach Madagaskaru w kurorcie Ifaty.
 
8 dzień Podróż Ifaty – Tulear – Antananarivo. Rano czas wolny, po lunchu przejazd do Tulear, transfer na lotnisko i przelot do stolicy. Zwiedzanie zatłoczonej, zanieczyszczonej i głośnej Tany, jej malowniczych targów, gdzie handlarze podzieleni są zgodnie z rodzajem towaru, który sprzedają (najlepsze miejsce na kupno pamiątek). Wylot na Nosy-Be, zakwaterowanie w hotelu.
 
9-14 dzień pobyt wypoczynkowy na Madagaskarze.
 
15 dzień Wykwaterowanie z hotelu, w godz. popołudniowych przelot do Antananarivo.
 
16 dzień Odlot do Warszawy, v.v Paryż.

 

 
 

Powyżej podane zostały orientacyjne ceny przelotów (od osoby w dwie strony). Są to najniższe możliwe taryfy. Ostateczna cena przelotu zostanie potwierdzona po założeniu imiennej, niezobowiązującej, wstępnej rezerwacji lotniczej.


 

71 364 00 17; 71 333 30 30
tel/fax: 71 364 06 34
Kom: 886 544 004
Wiolka   Magda  

email

baner-najp-plaze

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO

baner-wypocz

wyprawy-zycia-right

barton banner