Madagaskar z Mauritiusem!

Antananarivo, Antsirabe, Ranomafana, Ambositra, Ambalavao, spacer po lesie Tsaranoro w poszukiwaniu lemurów catta, trekking po masywie Isalo, Tulear, Morondava, wioska rybaków Betania, Aleja Baobabów, Park Narodowy Tsingy, wizyta w rezerwacie Andasibe, gdzie żyją lemury indri indri, a na zakończenie wypoczynek na wyspie Mauritius....

 

 

ZAPYTAJ O DOSTĘPNOŚĆ MIEJSC NA INTERESUJĄCY CIĘ TERMIN!

 

{rsform 5}

1 DZIEŃ WARSZAWA - ANTANANARIVO

Spotkanie na lotnisku z pilotem, wręczenie dokumentów podróży. Przelot do Antananarivo przez jeden z portów europejskich. Transfer do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.


2 DZIEŃ ANTANANARIVO - ANTSIRABE

Po śniadaniu wyjazd do Antsirabe. Przejazd przez tereny, gdzie można podziwiać soczystozielone pola ryżowe. Zatrzymamy się w miasteczku znanym z produkcji naczyń aluminiowych. Po obiedzie ruszymy w drogę do Antsirabe, dawnego kurortu słynącego z naturalnych wód mineralnych oraz obróbki szlachetnych kamieni. Wizyta w małych prywatnych pracowniach obróbki kamieni szlachetnych, produkcji rękodzieła z zebu oraz miniaturowych zabawek. Na ulicach zobaczymy liczne riksze, będące tutaj najpopularniejszym środkiem transportu. Kolacja i nocleg.


3 DZIEŃ ANTSIRABE – AMBOSITRA - RANOMAFANA

Po śniadaniu ruszymy w stronę Ranomafana, podziwiać będziemy malowniczy krajobraz tarasowo ułożonych na górskich zboczach pól ryżowych. Zatrzymamy się w Ambositra - miasteczku znanym z wyrabianego z drewna rękodzieła. Obiad. Po południu dotrzemy do Ranomafana, otoczonego intensywnie zielonymi wilgotnymi lasami, będącymi jednym z ważniejszych Parków Narodowych wyspy. Kolacja i nocleg w lodge. Wieczorem udamy się na wyprawę w poszukiwaniu nocnych gatunków lemurów na terenie parku.


4 DZIEŃ RANOMAFANA – AMBALAVAO - ANDRINGITRA

Po śniadaniu zwiedzanie parku Ranomafana, położononego w południowo-wschodniej części wyspy, znanego z gorących źródeł. Możliwość wypatrzenia rzadkiego lemura golden bambou. Przejazd w stronę Parku Narodowego Andringitra. Przystanek w Ambalavao i wizyta w lokalnej wytwórni papieru. Po obiedzie przejazd ciężarówką w stronę lasu Tsaranoro do Camp Catta położonego u stóp niemal pionowych skalnych masywów. Zakwaterowanie w skromnych bungalowach. Kolacja i nocleg.


5 DZIEŃ RANOHIRA

Po śniadaniu spacer po lesie Tsaranoro w celu wypatrywania lemurów catta. Po obiedzie wyjazd do Ranohiry przez płaskowyż Horombe. Późnym popołudniem wybierzemy się podziwiać zachód słońca. Promienie odbijające się na skałach powodują zmianę ich koloru na intensywnie czerwony. Kolacja i nocleg.


6 DZIEŃ RANOHIRA, MASYW ISALO

Śniadanie. Trekking po masywie Isalo. Okazja do spotkania z lemurami. Kąpiel w naturalnym basenie. Po obiedzie trekking po Kanionie Małp. Czerwone skały z okresu jurajskiego tworzą bajkowy krajobraz. Na dnie kanionu intensywną zielenią zachwycają pandanusy i wiele innych gatunków roślin. Kolacja i nocleg.


7 DZIEŃ RANOHIRA – TULEAR

Po śniadaniu wyjazd do Tulear. Po drodze zobaczymy zmieniający się krajobraz, między innymi tzw. suche lasy. Region ten zamieszkuje ludność Mahafaly, żyjąca w małych skupiskach, uprawiając maniok i kukurydzę, słynąca z wykonywania interesujących nagrobków, zaliczanych do najciekawszych na wyspie. Po obiedzie zwiedzanie Tulear, wizyta na lokalnym targu muszli. Zobaczymy także Arboretum Antsokay – ogród botaniczny prezentujący kilkaset gatunków tzw. roślinności suchej, w tym około 80% endemitów. Przejazd do Ifaty położonej nad kanałem Mozambickim. Kolacja i nocleg.


8 DZIEŃ IFATY- WIELORYBY - TULEAR - TANA

Po wczesnym śniadaniu rejs, podczas którego będziemy mieć możliwość wypatrywania i obserwacji wielorybów. W okresie od czerwca do września Madagaskar jest miejscem, wzdłuż brzegów którego przepływają te niezwykłe zwierzęta. Powrót do Tulear. Po obiedzie przelot do Antananarivo, transfer do hotelu, kolacja i nocleg.


9 DZIEŃ ANTANANARIVO - MORONDAVA

Śniadanie. Transfer na lotnisko. Przelot do Morondavy. Przejazd do wioski rybaków, Betania, do której można dotrzeć tylko pirogą, rejs pośród mangrowców, podglądanie codziennego życia lokalnych mieszkańców. Obiad i kolacja. Nocleg w skromnych bungalowach w Morondava.


10 DZIEŃ BELO SUR – TSIRIBIHINA - BEKOPAKA

Po śniadaniu udamy się do Alei Baobabów, gdzie zobaczymy najpiękniejsze okazy na wyspie. Według miejscowych legend są to drzewa posadzone przez bogów korzeniami do góry. Następnie samochodami terenowymi przejedziemy przez najbardziej prymitywny rejon wyspy do Belo Sur Tsiribihina. Po obiedzie afrykańska przeprawa promowa przez Tsiribihinę. Przejazd na kolację i nocleg w Bekopace.


11 DZIEŃ BEKOPAKA – TSINGY

Po śniadaniu wyprawa do Parku Narodowego Tsingy. Zobaczymy ostre jak igły formy skalne z piaskowca, które stanowią jedne z najbardziej interesujących formacji geologicznych Madagaskaru (UNESCO) - trekking. Obiad w formie prowiantu. Dalsza eksploracja parku trasą przez wiszące mosty, groty, wąskie przejścia pomiędzy skałami. W zależności od wyboru stopnia trudności czas trekkingu od 2 do 6 godzin. Rejs pirogą po rzece Manombolo, wijącej się wśród skał tworzących kanion wzdłuż masywu Tsingy. Kolacja i nocleg.


12 DZIEŃ BEKOPAKA - MORONDAVA

Po śniadaniu całodniowy powrót do Morondawy przez bezdroża wyspy. Obiad. O zachodzie słońca dotrzemy do Alei Baobabów, by podziwiać te niesamowite drzewa na tle czerwonego nieba.


13 DZIEŃ PEYRERAS - PERINET - VAKONA
Po śniadaniu przelot do Antananarivo. Przejazd wzdłuż lasów deszczowych na wschód wyspy, do rezerwatu Peyreras, gdzie można zobaczyć wiele gatunków kameleonów. Po obiedzie przejazd do parku Perinet i prywatnego rezerwatu Vakona. Wieczorem udamy się na poszukiwanie nocnych gatunków lemurów. Kolacja i nocleg.


14 DZIEŃ ANALAMAZAOTRA – ANTANANARIVO

Po wczesnym śniadaniu przejazd do rezerwatu Andasibe, gdzie żyją lemury indri indri. Podziwianie rzadkich gatunków flory występujących w formie tzw. lasu pierwotnego. Próba wypatrzenia lemurów. Obiad. Po południu powrót do Antananarivo na pożegnalną kolację i nocleg.


15 DZIEŃ AMBOHIMANGA - MAURITIUS

Po śniadaniu wyjazd do Ambohimanga (UNESCO), gdzie znajduje się kompleks pałaców z czasów monarchii malgaskiej. Ze względu na grobowce władców miejsce to uważane jest przez Malgaszy za święte. Po obiedzie transfer na lotnisko. Przelot na Mauritius. Transfer do hotelu . Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.


16 DZIEŃ WYPOCZYNEK NA WYSPIE MAURITIUS

Śniadanie. Dzień przeznaczony na wypoczynek na plaży. Dla chętnych możliwość skorzystania z wycieczki fakultatywnej, dodatkowo płatnej na miejscu. Wycieczka do wsch. części wyspy. Krótki rejs wzdłuż wybrzeża, wypoczynek na plaży, obiad w idyllicznej scenerii, degustacja langusty oraz rumu.Kolacja i nocleg w hotelu.


17 DZIEŃ WYPOCZYNEK NA WYSPIE MAURITIUS

Śniadanie. Dzień przeznaczony na wypoczynek. Dla chętnych możliwość skorzystania z wycieczki fakultatywnej, dodatkowo płatnej na miejscu. Wycieczka do zach. części wyspy. Port Louis, kolorowe piaski, wodospad, miejsce kultu wyznawców hinduizmu. Kolacja i nocleg.


18-19 DZIEŃ MAURITIUS – WARSZAWA

Śniadanie. Dzień przeznaczony na wypoczynek. Wieczorem transfer na lotnisko. Przelot do kraju przez jeden z portów europejskich.CENA OBEJMUJE:

- bilet lotniczy na trasie Warszawa - Antananarivo – Mauritius - Warszawa wraz z opłatami lotniskowymi
- przeloty wewnętrzne
- transfery z i na lotniska
- transport autobusem, minibusem, łodziami, samochodami terenowymi, ciężarówką
- zakwaterowanie w hotelach 3*, lodge 4*, 2 noclegi w skromnych bungalowach; na Mauritiusie
hotel 4*, pok. 2-os., dopłata do pok. 1-os. 525 EUR/os.
- posiłki według programu
- obsługę lokalnych przewodników
- opłaty za wstępy do parków narodowych i zwiedzanych obiektów wg programu
- opiekę polskojęzycznego pilota podczas trwania całej imprezy
- ubezpieczenie NNW, KL i bagaż


CENA NIE OBEJMUJE:
- innych opłat niż wymienione powyżej, napiwków oraz wydatków natury osobistej
- wycieczek fakultatywnych na Mauritiusie
- wizy wjazdowej – wg informacji służb konsularnych wiza wjazdowa na Madagaskar jest obecnie bezpłatna.


UWAGA: Cena skalkulowana dla grupy 16 osób. W przypadku mniejszej liczby Uczestników cena imprezy może ulec zmianie.
Program ma charakter ramowy i może ulec zmianie w zależności od okoliczności, warunków lokalnych lub uzgodnień z pilotem.
Zawsze przedstawimy alternatywną propozycję lub zamienimy kolejność zwiedzania.ZALECANA OCHRONA ANTYMALARYCZNA ORAZ SZCZEPIENIE PRZECIWKO ŻÓŁTEJ FEBRZE!

71 364 00 17; 71 333 30 30
tel/fax: 71 364 06 34
Kom: 886 544 004
Wiolka   Magda  

email

baner-najp-plaze

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO

baner-wypocz

wyprawy-zycia-right

barton banner