Brazylia - Wenezuela z wypoczynkiem na Margaricie!

 

Caracas, Manaus, małpy i aligatory, Wodospady Gran Sabany, Park Canaima, Delta Orinoko i Caroni, indiańskie wioski na palach...

 

 

 

 

 

 

 PROGRAM REALIZOWANY W SEZONIE ZIMOWYM 2014/2015!

SPRAWDŹ PROMOCYJNE CENY!

 

 

 

 

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY!

 

 

Zapraszamy do przesłania zapytania o ofertę.
Imię i nazwisko*
Proszę podać dane osoby kontaktowej.
Telefon*
Proszę wpisać tylko cyfry
E-mail*
Proszę wpisać poprawny adres email.
Data wyjazdu*
Please select a date when we should contact you.
Długość pobytu
Ilość osób dorosłych
Prosze wpisać cyfrę
Ilość dzieci do 12 lat
Proszę wpisać cyfrę
Dodatkowe informacje
Invalid Input
*
To pole jest wymagane


Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw na 2 godz. przed wylotem samolotu w hali odlotów na lotnisku Okęcie w Warszawie. Przelot do Caracas przez jeden z europejskich portów lotniczych (przesiadka: Paryż lub Amsterdam). Przylot do Caracas, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

Dzień 2

Po śniadaniu godz.zwiedzanie Caracas - stolicy Wenezueli. Zwiedzanie rozpoczniemy od części historycznej miasta gdzie udamy się do Panteonu Narodowego, XVIII , Plac Simona Bolivara - wyzwoliciela Wenezueli spod panowania hiszpańskiego oraz do domu, w którym się urodził. Następnie przejazd na punkt widokowy – wzgorze Avila – symbol Caracas, gdzie wjedziemy kolejką linową, z której rozciaga się przepiękny widok na cale miasto(dodatkowo płatne ok. 35 USD). Dla chętnych obiad składający się z typowych dla tego regionu dań (dod. płatny). Powrót do hotelu w Caracas, kolacja i nocleg. W tym dniu przejedziemy ok. 50 km.

Dzień 3

Po bardzo wczesnym śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Puerto Ordaz. Następnie przejazd w kierunku Gran Sabany - krainy wodospadów, złota i diamentów. Po drodze zatrzymamy się na moście rzeki Cuyuni, który jest skonstruowany identycznie jak wieża Eiffla w Paryżu. Następnie możliwość skorzystania z dwugodzinnej wycieczki do pobliskiego naturalnego parku Cachamay (koszt ok. 75 USD), gdzie przepłyniemy łodzią po rzece Caroni, obserwując wyrastające z wody olbrzymie głazy, kaskady wodne, dostojne czaple białe i siwe, kormorany i orły rybołowy. Następnie popłyniemy do Parku La Llovizna, by zakosztować kąpieli w wodnej mgle wodospadu La Llovizn.A prawdziwej kąpieli zażyjemy na jednej z licznych samotnych plaż na rzece Caroni. Następnym etapem podróży będzie miejsce spotkania dwóch rzek: Orinoko i Caroni. Będziemy delektować się interesującym widokiem dwóch rzek płynących w jednym korycie, lecz niełączących się ze sobąW trakcie wycieczki serwowane są napoje chłodzące i lokalne piwo. Kolacja i nocleg w prowadzonym przez Indian ośrodku Kamoiran, położonym nad malowniczą rzeczką o tej samej nazwie. Przejazd ok. 500 km.

Dzień 4
Po śniadaniu zwiedzanie Gran Sabana które rozpoczniemy od wizyty  przy wodospadzie Kawi. Jest to uroczy zakątek schowany pomiędzy endemiczną roślinnością Gran Sabany, z naturalnym basenem, potokiem z kamiennym dnem i kaskadami, pod którymi warto zakosztować orzeźwiającej kąpieli. Następnie przejazd do wioski Indian Pemon, w okolicy której zobaczymy imponujący, wysoki na 70 m., wodospad Kama Meru. Kolejnym punktem programu będzie San Francisco de Yuruani - wioska indiańska, nieopodal której wstąpimy na typowy bazar indiański z tutejszym rękodziełem, souvenirami i miejscowym przysmakiem - ostrym sosem z mrówkami bachaco. Podróż kontynuować będziemy Jaspisowego Potoku, który jest prawdziwym cudem przyrody - całe dno kaskady składa się z niezwykłego mieniącego się w słońcu, czerwonego jaspisu, a wokół otacza go las tropikalny. Powrót do ośrodka na kolacje i nocleg. W tym dniu przejedziemy ok. 100 km.

Dzień 5

Po śniadaniu przejazd do Boa Vista w Brazylii. Odprawa paszportowa na granicy wenezuelsko - brazylijskiej (konieczne ważne szczepienie przeciwko żółtej febrze). Zakwaterowanie w hotelu w Boa Vista, czas wolny. Następnie udamy się na spływ rzeką Rio Branco, w trakcie którego będziemy podziwiać florę oraz faunę tego rejonu Brazylii. W niektórych terminach zamiana spływu na degustację miejscowych specjałów. Późnym popołudniem powrót do hotelu w Boa Vista, kolacja i nocleg. W tym dniu przejedziemy ok. 150 km.

Dzień 6
Transfer na lotnisko i przelot z Boa Vista do Manaus (śniadanie w postaci lunch boxu). Następnie zwiedzanie Manaus ,z którego położenie w miejscu, gdzie spotykają się trzy największe dopływy Amazonki, uczyniło strategiczny punkt tego regionu i ważną turystyczną bazę wypadową. Manaus, które zamieszkuje ponad milionowa populacja, jest ważnym międzynarodowym portem morskim i stolicą Amazonii. Odwiedzimy tu: Mercado Municipal-lokalny bazar z produktami regionalnymi, rękodziełem, pamiątkami, ale przede wszystkim jest to targowisko gdzie można nabyć prawie wszystko poczynając od wszelkiego rodzaju egzotycznych owoców, aromatycznych ziół, na produktach elektronicznych skończywszy. Nieopodal znajduje się trochę nowszy Porto Flutuante (Pływający Port) - skonstruowana przez angielskich inżynierów w 1902 roku. Dalej przespacerujemy się nabrzeżnymi hałaśliwymi i zatłoczonymi ulicami portowymi aż do gmachu Teatro Amazonas - opery amazońskiej; neoklasycystycznej budowli ukończonej w 1896 roku, która jako miejsce reprezentacyjne zyskała przepiękny wystrój.Wieczorem po około półgodzinnej przejażdżce regionalną łodzią, dotrzemy do miejsca zakwaterowania w dżungli, tzw. lodge w Amazonii (nasi Klienci zostaną zakwaterowani w pokojach 2os. z łazienkami o komfortowym wyposażeniu i wystroju). W tym dniu przejedziemy ok. 70 km.

Dzień 7

Po śniadaniu wycieczka łódkami na spotkanie rzek (Encontro das Aguas): Rio Negro (Czarna rzeka), której ciemne wody spotykają się z jasnymi wodami Solimões (górnej części Amazonki). Obie rzeki przez około 20 km płyną w jednym korycie, jednakże ich wody o odmiennej barwie nie mieszają się ze sobą. Następnie udamy się z wizytą do typowej indiańskiej chaty, gdzie będzie możliwość zakupu regionalnych pamiątek. Obiad w restauracji położonej w amazońskiej dżungli. Popołudniu powrót do lodge oraz czas wolny lub możliwość wzięcia udziału w wycieczce opcjonalnej, w trakcie której będziemy mogli podziwiać typowe dla tego rejonu rośliny wodne zwane roślinami „Królowej Wiktorii”. Okrągłe, unoszące się na wodzie liście tych roślin mogą mieć średnicę nawet do 3 m, a ich łodygi osiagają długość ok. 7-8 m. W trakcie wycieczki będzie czas na połów piranii wraz z tubylcami oraz wizytę w pływających wioskach indiańskich tej części Amazonii (dodatkowo płatne ok. 85 USD). Powrót do lodge, nocleg. W tym dniu przejedziemy ok. 200 km.

Dzień 8

Po śniadaniu udamy się do rezerwatu małp, prowadzonego przez rządową organizację IBAMA, gdzie umieszczane są zwierzęta konfiskowane z nielegalnego handlu. Tu przechodzą kwarantannę, są leczone pod okiem weterynarzy i w dobrej kondycji wypuszczane z powrotem do dżungli. Będziemy mogli obserwować małpy podczas ich karmienia, robić fotografie i filmować ssaki. Następnie transfer na lotnisko w Manaus oraz lot powrotny do Boa Vista. Przejazd do Santa Elena, zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.
W tym dniu przejedziemy ok. 40 km.

Dzień 9
Po śniadaniu wykwaterowanie i opcjonalna wycieczka samolotowa (dodatkowo płatna ok. 350 USD) do Parku Canaima (przelot awionetką lub małym samolotem). W trakcie tej „podróży do źródeł” podziwiać można najstarsze formy geologiczne Ziemi oraz bogatą florę i faunę puszczy tropikalnej. Z okien samolotu doskonale widoczne są mistyczne góry stołowe Tepuj. Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych wlecimy w Diabelski Kanion na spotkanie z największym na świecie, zapierającym dech w piersiach wodospadem Salto Angel (979 m). Przeżyjemy równie ekscytującą podróż do wodospadu El Sapo lub El Hacha oraz niezapomnianą przejażdżkę po jeziorze czółnem indiańskim. Pozostała część grupy podróżować będzie autokarem w kierunku Puerto Ordaz.Następnie przejazd do  przejazd do miejscowości Boca de Uracoa, gdzie  łodziami po kanałach Delty Orinoko  dotrzemy do naszego osrodka (należy spakować najpotrzebniejsze rzeczy w bagaż podręczny gdyż przez dwie noce nie będziemy mieć kontaktu z autokarem). Towarzyszyć nam będą odgłosy małp, wyjców, krzykliwych papug czy subtelny gwizd tukana. Podróż zakończymy w campie Mis Palafitos (lub podobnym). W tym dniu przejedziemy ok. 200 km lub 500 km dla klientów, którzy nie korzystają z przelotu.

Dzień 10
O wschodzie słońca, dla chętnych, krótka wycieczka czółnami indiańskimi po kanałach Delty. Będzie to doskonała okazja do obserwowania budzącej się do życia dzikiej przyrody. Powrót do campu na śniadanie, a następnie dalsze zwiedzanie Delty Orinoko – krótka wycieczka do dżungli , Dla chętnych lunch (ok. 10 USD). Po lunchu popłyniemy do wioski Indian Warao - „ludzi rzeki” -  możliwość zakupu oryginalnych pamiątek wykonanych z drzewa balsa, włókien palmy Morich, czy kolorowych nasion. Powrót do campu na kolację. Nocleg w dwuosobowych domkach o architekturze typowej dla regionu (domki na palach), harmonijnie wkomponowanych w otaczającą je przyrodę

Dzień 11
Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie i podróż powrotna łodziami do Boca de Uracoa, gdzie będzie na nas czekać autokar. Następnie przejazd do Puerto Ordaz. Wylot z Puerto Ordaz na wyspę Margarita, transfer do wybranego hotelu, zakwaterowanie. W tym dniu przejedziemy ok. 180 km.

Dzień 12 - 14

Wypoczynek na Margaricie. Czas na kąpiele słoneczne i morskie (świadczenia zgodnie z formułą wybranego hotelu)

Dzień 15
Wykwaterowanie z hotelu na Margaricie a następnie transfer na lotnisko w Porlamar, przelot do Caracas i lot powrotny do Polski (przez jeden z europjeskich portów lotniczych). Dokładne godziny zbiórki poda Rezydent Rainbow Tours na miejscu.

Dzień 16

Przylot do Warszawy na lotnisko Okęcie.Hotele do wyboru na wypoczynek na Margaricie:


 
1) Portofino Portobello ***

Położenie: hotel zlokalizowany jest na północnym krańcu wyspy, z bezpośrednim dostępem do szerokiej, piaszczystej plaży, w malowniczej zatoce El Humo. Otoczony bujnymi ogrodami kompleks hotelowy składa się z budynku głównego oraz bungalowów. W bliskim sąsiedztwie znajduje się słynna Playa El Aqua, nazywana również perłą Karaibów!

Pokoje
: 504 przestronne i standardowo wyposażone pokoje dwuosobowe z możliwością dostawki, z klimatyzacją, łazienką, TV SAT oraz sejfem (dodatkowo płatny).

Do dyspozycji gości:
na terenie obiektu znajdują się trzy baseny (leżaki i parasole przy basenach i na plaży bezpłatne), brodzik, plac zabaw i mini club dla dzieci; 5 restauracji, z których 3 oferują posiłki w formie bufetu, 2 a la carte (jedna z nich to pizzeria), pralnia, kącik internetowy, sklepik z pamiątkami (dodatkowo płatne).

Wyżywienie: formuła All Inclusive zawiera: śniadania, obiady i kolacje podawane w formie bufetu w restauracji głównej, lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe serwowane w barach i restauracjach do 24.00. W ciągu dnia przekąski ciepłe i zimne w snack-barze (11.00-17.00). Program animacyjny i sportowy (bezpłatnie, w ramach formuły All Inclusive), m.in.: siatkówka plażowa i piłka nożna, dyskoteka, karaoke; siłownia, centrum fitness, sporty wodne na plaży (dodatkowo płatne).

Naszym zdaniem
: hotel z bardzo dobrą lokalizacją tuż przy plaży, oferujący komfortowy wypoczynek za niewygórowaną cenę.
Kategoria lokalna: ***


2) Dunes ****

Położenie: otoczony górami z jednej strony, a Morzem Karaibskim z drugiej, hotel zlokalizowany jest w północnej części wyspy, w pobliżu najpiękniejszych plaż w okolicy i posiada bezpośredni dostęp do urokliwej 2,5 km plaży Puerto Cruz. W pobliżu znajduje się również kameralna Playa Zaragoza. Ośrodek słynie ze swej oryginalnej kolonialnej architektury.

Pokoje:
329 pokoi dwuosobowych, rozlokowanych w 33 domkach i 3 budynkach głównych. Wszystkie pokoje są urządzone w stylu egzotycznym, z widokiem na ogród i fontanny, dysponują klimatyzacją (w budynkach głównych sterowaną centralnie), suszarką do włosów, lodówką, expresem do kawy, sejfem (za dodatkową opłatą), TV SAT.

Do dyspozycji gości: recepcja, restauracja główna serwująca dania w formie bufetu oraz restauracja włoska a la carte. Dodatkowo restauracja na plaży; 3 baseny w tym główny o pow. 1140 m2, max. głębokość 3,7 m idealny do uprawiania sportów wodnych (aerobiku, siatkówki), mniejszy i płytszy przeznaczony dla relaksu oraz basen dla dzieci (leżaki i parasole przy basenach oraz na plaży bezpłatne), dyskoteka, korty tenisowe, bilard, gry planszowe, soccer, siłownia, sauna, a także boisko do siatkówki plażowej (dodatkowo płatne). Ponadto w hotelu znajdują się: mini-market, jubiler, sklepik z pamiątkami, salon fryzjerski.

Wyżywienie:
formuła All Inclusive obejmuje: śniadania (07.00-11.30), obiady (12.30-02.30) i kolacje (06.30-10.30) w formie bufetu w restauracji głównej La Cachama; restauracja El Caney położona na plaży oferuje przekąski, jak również serwuje obiady; bar Manta Raya przy recepcji, oraz bar El Tirano przy basenie oferują lokalne alkoholowe i bezalkoholowe drinki. Program animacyjny i sportowy (bezpłatnie, w ramach formuły All Inclusive) prowadzony przez animatorów obejmuje m.in.: aerobik, siatkówkę, tenis (5 kortów tenisowych, w tym jeden dla dzieci), tenis stołowy, wstęp na salę gimnastyczną, mini-club dla dzieci (09.00-05.00), gry planszowe, wieczorne animacje z pokazami, dyskotekę z drinkami.

Naszym zdaniem
: hotel utrzymany w klimacie tropikalnym z pięknym parkiem, po którym przechadzają się kapibary, bardzo bogata i smaczna kuchnia oraz atrakcyjna plaża gwarantują miły pobyt.
Kategoria lokalna: ****


3) SUNSOL Isla Caribe ****


Położenie: luksusowy hotel znajduje się przy pięknej,  piaszczystej plaży El Tirano Beach, 5 minut od plaż El Agua Beach i Parguito Beach, ok. 40 min od lotniska na Wyspie Margarita, 20 minut od centrum handlowego, 4 de Mayo Avenue. Obiekt położony jest w rozległym tropikalnym ogrodzie, posiada atrakcyjny kompleks basenowy.

Pokoje: 224 wygodnie urządzonych pokoi dwuosobowych (z możliwością dostawki) wyposażonych w łazienkę, klimatyzację, sejf, telefon, TV SAT, lodówkę, odsuszacz powietrza i suszarkę do włosów.

Do dyspozycji gości:
recepcja z lobby (WI-FI), kompleks basenowy z jacuzzi i i kaskadami, boisko do siatkówki,  boisko do piłki plażowej, sporty wodne przy plaży (za dodatkową opłatą). Ponadto restauracja główna, organizująca tematyczne wieczory kulinarne oraz mniejsze restauracje, snack bar, drink bar i kawiarnia,  dyskoteka, centrum SPA   (za dodatkową opłatą), fitness, tenis stołowy, plac zabaw dlla dzieci, klub na plaży.

Wyżywienie
: formuła All Inclusive obejmuje: śniadanie w formie bufetu (07.00-10.00), obiad w formie bufetu (12.30-14.30), kolacja w formie bufetu (18.30-22.00), snack bar (o godz. 16.00 oraz 23.30). W restauracji oraz barze regionalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe w godzinach 10.30 - 01.00. Formuła All Inclusive obejmuje również program animacyjny dla dzieci i dorosłych.

Naszym zdaniem:
obiekt dla wymagających gości. Jest ceniony za dobrą organizację, miłą atmosferę i świetną kuchnię.
Kategoria lokalna: ****


4) Hesperia Isla Margarita *****


Położenie: luksusowy hotel znajduje się przy pięknej piaszczystej plaży Puerto Viejo i Puerto Cruz, ok. 45 min od lotniska na Wyspie Margarita, niedaleko miasteczka Porlamar. Obiekt położony jest w rozległym tropikalnym ogrodzie i jest jedynym obiektem na wyspie z własnym polem golfowym na 18 dołków oraz dwoma kortami tenisowymi.

Pokoje:
295 wygodnie urządzonych pokoi dwuosobowych z możliwością dostawki (sam wystrój pokoi oceniamy na ****, a cały kompleks na *****) wyposażonych w łazienkę, klimatyzację, sejf, telefon, TV SAT, minibar, suszarkę.

Do dyspozycji gości:
recepcja z lobby, basen (kryty oraz odkryty), pole golfowe (18 dołków), dwa korty tenisowe, sporty wodne przy plaży (za dodatkową opłatą), sklep, restauracja główna, organizująca tematyczne wieczory kulinarne oraz mniejsze restauracje, snack bar, drink bar i kawiarnia, centrum SPA (za dodatkową opłatą), centrum fitness, sauna, internet.

Wyżywienie:
formuła All Inclusive obejmuje: śniadanie w formie bufetu (07.00-10.00), obiad w formie bufetu (12.30-14.30), kolacja w formie bufetu (18.30-22.00), snack bar (o godz. 16.00 oraz 23.30). W restauracji oraz barze regionalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe w godzinach 10.30 - 02.00. Formuła All Inclusive obejmuje również program animacyjny dla dzieci i dorosłych.

Naszym zdaniem
: obiekt dla wymagających gości, którzy cenią sobie komfort wypoczynku; smaczna kuchnia i atrakcyjna plaża umilą pobyt każdemu Klientowi.
Kategoria lokalna: *****

 


Świadczenia


Cena obejmuje
przelot samolotem rejsowym do Wenezueli - Caracas (przez jeden z europejskich portów lotniczych), transfery: lotnisko - hotel - lotnisko, program jw., przeloty wewnętrzne: Caracas - Puerto Ordaz - Boa Vista - Manaus - Boa Vista oraz Puerto Ordaz - Margarita - Caracas, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach j.w.: 10 rozpoczętych dób hotelowych podczas objazdu, wyżywienie: śniadania i obiadokolacje (napoje do posiłków dodatkowo płatne) oraz 4 rozpoczęte doby hotelowe w hotelu Isla Caribe **** na wyspie Margarita lub za dopłatą w jednym z powyżej opisanych hoteli (wyżywienie jak w opisach obiektów), obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy (bagaże będą nadane od razu na całą podróż), pilota - opiekuna grupy podczas zwiedzania, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje
: wycieczek fakultatywnych dla chętnych (jak w opisie), podatków wylotowych z Caracas, Manaus i Porlamar (razem ok. 80 USD); dodatkowych posiłków i napojów oraz zwyczajowych napiwków i innych wydatków osobistych. Orientacyjny koszt biletów wstępu - ok. 90 USD.

Uwaga!
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie (zwłaszcza jeśli chodzi o zwiedzanie Parku Narodowego w Manaus). Przed i po sezonie oraz w terminie sylwestrowym część atrakcji może być niedostępna lub czynna w ograniczonym czasie/zakresie. Prosimy o zabranie odpowiedniej odzieży (kurtek ortalionowych, długich spodni i cienkiej bluzki z długim rękawem na spacer po dżungli) oraz obuwia antypoślizgowego (np.: sandały trekkingowe lub tenisówki - śliskie kamienie w pobliżu wodospadów!). Przydatny będzie również repelent na owady. Na terenie Amazonii konieczne jest ważne szczepienie przeciwko żółtej febrze (w żółtej książeczce Sanepidu).

 

>>Więcej informacji o Brazylii i Wenezueli<<

 

 

 

71 364 00 17; 71 333 30 30
tel/fax: 71 364 06 34
Kom: 886 544 004
Wiolka   Magda  

email

baner-najp-plaze

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO

baner-wypocz

wyprawy-zycia-right

barton banner