Wenezuela - magiczny koniec świata. 8 dni intensywnej przygody! 

 

 

Salto Angel- najwyższy wodospad świata - Delta Orinoco - życie poza cywilizacją - kąpiele w wodospadach - Kawi i Pacheco - wizyta u Indian Pemon i Warao - pieczone mrówki i ostry sos bochaco - smaki Wenezueli

 

  

 

 

 ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY!

 

Zapraszamy do przesłania zapytania o ofertę.
Imię i nazwisko*
Proszę podać dane osoby kontaktowej.
Telefon*
Proszę wpisać tylko cyfry
E-mail*
Proszę wpisać poprawny adres email.
Data wyjazdu*
Please select a date when we should contact you.
Długość pobytu
Ilość osób dorosłych
Prosze wpisać cyfrę
Ilość dzieci do 12 lat
Proszę wpisać cyfrę
Dodatkowe informacje
Invalid Input
*
To pole jest wymagane

 

Program

Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw na 2 godz. przed wylotem samolotu w hali odlotów na lotnisku Okęcie w Warszawie. Przelot do Caracas przez jeden z europejskich portów lotniczych (przesiadka: Paryż lub Amsterdam). Przylot do Caracas a następnie krótki przelot wewnętrzny do Puerto Ordaz. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w hotelu Venetur (na terenie PN La Llovizna).

Dzień 2
Po śniadaniu około godzinny  spacer po parku La Llovizna.  Podczas spaceru, wśród egzotycznej roślinności  zobaczymy wyrastające z wody olbrzymie skały, kaskady wodne wodospadu La Llovizna.  Przy odrobinie szczęścia można tutaj spotkać ciekawe ptaki: czaple, kormorany, cari-cari czyli ptaki polujące na węże. Wykwaterowanie, a następnie przejazd w kierunku Gran Sabany - krainy wodospadów, złota i diamentów. Po drodze zobaczymy zjawisko bifurkacji dwóch rzek: Orinoko i Caroni.  Będziemy delektować się interesującym widokiem dwóch rzek płynących w jednym korycie, lecz niełączących się ze sobą.  Kolacja i nocleg w prowadzonym przez Indian ośrodku Kamoiran, położonym nad malowniczą rzeczką i przy niedużym wodospadzie o o tej samej nazwie. (Trasa ok. 450 km)

Dzień 3
Po śniadaniu u Indian zwiedzanie  malowniczej Gran Sabany. Przejazd do wioski Indian Pemon, gdzie poznamy życie codzienne tutejszej społeczności, odwiedzimy szkołę. W tej okolicy  zobaczymy pierwszy, imponujący, wysoki na 50 m. wodospad Kama Meru.  Następny wodospad na  na naszej trasie to Kawi. Schowany pomiędzy endemiczną roślinnością Gran Sabany uroczy zakątek, z naturalnym basenem, potokiem z kamiennym dnem i kaskadami, pod którymi warto zakosztować orzeźwiającej kąpieli. Wokół można podziwiać przepiękne storczyki, rosnące tu w stanie naturalnym. Kolejny postój przy potoku  i  wodospadzie Quebrada Pacheco - relaksująca kąpiel w naturalnych „jacuzzi”, wyżłobionych w kamiennym dnie przez wodę. Dalsza podróż poprowadzi nas do  San Francisco de Yuruani i dalej do Jaspisowego Potoku, który jest prawdziwym cudem przyrody. Przepiękny, czerwony jaspis mieni się różnymi kolorami w zależności od kata padania promieni słonecznych, szczególnie wczesnym popołudniem.  W trakcie podróży na południe zatrzymamy się na punkcie widokowym, skąd przy sprzyjających warunkach zobaczymy łańcuch Tepui Wschodnich, w tym nabardziej rozsławione i tajemnicze Tepui Kukenan oraz Tepui Roraima. Dalszy przejazd do jednej z najbardziej wysuniętych na południe miejscowości Santa Elena, o brazylijskim charakterze z racji położenia tuż przy granicy z Brazylią. Przejazd na stronę brazylijską na zakupy (polecamy szczególnie brazylijskie hamaki). Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 4
Po śniadaniu przejazd do miejscowości Luepa, wycieczka samolotowa (płatna obligatoryjnie na miejscu 365 USD) do Parku Canaima (jeden z sześciu największych parków narodowych na Ziemi – lista UNESCO), przelot małym samolotem i awionetką. W trakcie tej wycieczki będziemy podziwiać  najstarsze formy geologiczne Ziemi oraz bogatą faunę i florę dżungli tropikalnej. Z okien samolotu doskonale widoczne są mistyczne góry stołowe Tepui, wiecznie zielony las deszczowy i meandrująca w nim rzeka Carrao. Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych wlecimy w Diabelski Kanion na spotkanie z największym na świecie, zapierającym dech w piersiach wodospadem Salto Angel (979 m, tj. 16 razy wyższy od Niagary). Przeżyjemy równie ekscytującą podróż łodzią do wodospadu El Sapo i El Hacha (dla nieco odważniejszych przejście pod tym wodospadem pod opieką przewodników). Na terenie parku zobaczymy egzotyczne ptaki  np. wielkie papugi ara czy żyjące tu na wolności tukany. Lunch w najładniejszym ośrodku w parku Canaima, następnie przelot do Puerto Ordaz. W tym czasie bagaże zostaną przetransportowane autokarem w kierunku Puerto Ordaz. Kolacja i nocleg w hotelu w Puerto Ordaz. (Trasa ok. 200 km)

Dzień 5
Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do miejscowości Boca de Uracoa, skąd odbędziemy około godzinną przejażdżkę łodziami po kanałach Delty Orinoko, podziwiając bogactwo tego naturalnego ogrodu botanicznego. Przy odrobinie szczęścia można tu spotkać kajmany, kapibary, różne gatunki małp, tukany, kolibry czy przepiękne ibisy szkarłatne. Podróż zakończymy w zbudowanym na palach Lodge Bujana (lub podobnym). Dla chętnych lunch (ok. 10 USD). Po lunchu popłyniemy do wioski Indian Warao - „ludzi rzeki”. Powrót do lodge na kolację. Nocleg w dwuosobowych, drewnianych domkach (z łazienkami), usytuowanych w niezwykle dzikim i pięknym zakątku dżungli, do którego cywilizacja naszych czasów jeszcze nie dotarła. Architektura domków jest typową dla regionu Delty i harmonijnie współgra z otaczającą ją przyrodą, a panująca wokół cisza, przerywana jedynie odgłosami żyjących tu zwierząt, sprzyja relaksowi. Dla chętnych wieczorna wyprawa na poszukiwanie kajmanów, wycieczka czółnami indiańskimi po kanałach Delty. (Trasa ok. 150 km)

Dzień 6
Przed śniadaniem, o wschodzie słońca gorąco polecamy obserwację budzącej się do życia dzikiej przyrody z tarasów lodge. W międzyczasie proponujemy pływanie typowymi indiańskimi czółnami. Śniadanie, a następnie udamy się w drogą powrotną do przystani Boca de Uracoa. Tam  czekać będzie nasz autobus. Transfer na lotnisko w Puerto Ordaz, przelot do Caracas, zakwaterowanie w hotelu w dzielnicy La Guaria (Ole Caribe lub podobnym), kolacja i nocleg.

Dzień 7
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. W zależności od godzin powrotu i sytuacji panującej w Caracas możliwe krótkie zwiedzanie stolicy. Przejazd przez miasto, Panteon Narodowy, Plac Simona Bolivara, wyzwoliciela Wenezueli spod panowania Hiszpanów i bohatera narodowego, Los Proceres. Transfer na lotnisko w Caracas i powrót do Polski (przez jeden z europjeskich portów lotniczych). Dokładne godziny zbiórki poda pilot Rainbow Tours na miejscu.

Dzień 8
Przylot do Paryża. Wylot z Paryża liniami Air France i przylot do Warszawy na lotnisko Okęcie.

Uwagi!
- Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Przed i po sezonie oraz w terminie sylwestrowym część atrakcji może być niedostępna lub czynna w ograniczonym czasie/zakresie.

- Prosimy o zabranie odpowiedniej odzieży, najlepiej bawełnianej, lekkiej oraz cienkich kurtek ortalionowych, długich spodni i cienkiej bluzki z długim rękawem na spacer po dżungli i koniecznie sandałów trekkingowych – (śliskie kamienie w pobliżu wodospadów!). Przydatny będzie również repelent na owady.

 

Świadczenia

 

Cena obejmuje przelot samolotem rejsowym do Wenezueli - Caracas (przez jeden z europejskich portów lotniczych), transfery: lotnisko - hotel - lotnisko, program jw., przelot wewnętrzny: Caracas - Puerto Ordaz, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach j.w.: 6 rozpoczętych dób hotelowych podczas objazdu, wyżywienie: śniadania i obiadokolacje (większość posiłków z napojami, lokalne świeżo wyciskane soki, woda), obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy (bagaże będą nadane od razu na całą podróż), pilota - opiekuna grupy podczas zwiedzania, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

 

Cena nie obejmuje: wycieczek opcjonalnych dla chętnych (jak w opisie), dodatkowych posiłków i napojów oraz innych wydatków osobistych. Koszt uczestnictwa w programie (obligatoryjna opłata na miejscu), w tym bilety wstępu, podatki wylotowe, przewodnicy, napiwki wynosi 90 USD.

 

Uwaga! Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Przed i po sezonie oraz w terminie sylwestrowym część atrakcji może być niedostępna lub czynna w ograniczonym czasie/zakresie.

 

 

71 364 00 17; 71 333 30 30
tel/fax: 71 364 06 34
Kom: 886 544 004
Wiolka   Magda  

email

baner-najp-plaze

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO

baner-wypocz

wyprawy-zycia-right

barton banner