Brazylia zwiedzanie + 3 dni wypoczynku!

 

Salvador De Bahia- Amazonia- Brasilia- Buzios- Rio De Janeiro- Manaus- Foz De Iguacu

 

 

 

 

 

 

 

 


ZAPYTAJ O SZCEGÓŁY!

 

Zapraszamy do przesłania zapytania o ofertę.
Imię i nazwisko*
Proszę podać dane osoby kontaktowej.
Telefon*
Proszę wpisać tylko cyfry
E-mail*
Proszę wpisać poprawny adres email.
Data wyjazdu*
Please select a date when we should contact you.
Długość pobytu
Ilość osób dorosłych
Prosze wpisać cyfrę
Ilość dzieci do 12 lat
Proszę wpisać cyfrę
Dodatkowe informacje
Invalid Input
*
To pole jest wymagane

 

Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw na 2 godz. przed wylotem samolotu w hali odlotów na lotnisku Okęcie w Warszawie. Wylot do Salvador de Bahia przez jeden z europejskich portów lotniczych. Po przylocie na lotnisko transfer do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

Dzień 2
Po śniadaniu zwiedzanie Salvador de Bahia - najlepiej zachowanego kolonialnego miasta Brazylii, które do 1763 roku było stolicą portugalskiego Nowego Świata. Ze względu na znaczny napływ niewolników afrykańskich w połowie XVI wieku, Salvador de Bahia stał się kolebką kultury afro - brazylijskiej, a dzisiejsza atmosfera miasta przesycona jest dawnymi wpływami Czarnego Lądu. Niewolnicy afrykańscy przywieźli ze sobą wspaniałą muzykę, tajemniczą religię Candomblé, w której bóstwa afrykańskie w mistyczny sposób łączą się z katolicyzmem oraz widowiskową capoeirę, która jest mieszanką tańca i sztuki walki, do której rytm wybija tradycyjny afrykański berimbau. Zwiedzanie Salvadoru rozpoczniemy od jego historycznej części, Pelourinho, wpisanej na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Plac ten jest dziś sercem Salvadoru, a wcześniej był głównym miejscem handlu niewolnikami. Odwiedzimy min. Muzeum Afro - Brazylijskie oraz kościół Igreja da Nossa Senhora do Rosário - budowany przez niemal 100 lat przez afrykańskich niewolników, zwany „Czarnym Kościołem”, ze względu na to, iż był jedynym miejscem, w którym afrykańscy mieszkańcy Salvadoru mogli praktykować swoją religię. Następnie udamy się do Casa do Benin - galerii i jednocześnie muzeum, które skupia pokaźną kolekcję sztuki afro - brazylijskiej i jest ważnym ośrodkiem kultywacji tych dwóch tradycji. Miejską windą Elevador de Lacerda z 1863 roku zjedziemy do położonego ok. 70m niżej Dolnego Miasta (Cidade Baixa) na krótki spacer wzdłuż nabrzeża. Będzie również czas na zakup regionalnych pamiątek na największym targowisku Salvadoru tzw. Mercado Modelo. W trakcie zwiedzania przerwa na lunch (lunch w cenie). Po zwiedzaniu powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 3
Po śniadaniu transfer na lotnisko, a następnie przelot do Manaus, z którego położenie w miejscu, gdzie spotykają się trzy największe dopływy Amazonki, uczyniło strategiczny punkt tego regionu i ważną turystyczną bazę wypadową. Manaus, które zamieszkuje ponad milionowa populacja, jest ważnym międzynarodowym portem morskim i stolicą Amazonii. Transfer do lodge w Amazonii (Amazon Ecopark Jungle Lodge lub podobna), drink powitalny, zakwaterowanie i czas wolny. Następnie udamy się do rezerwatu małp, prowadzonego przez rządową organizację IBAMA, gdzie umieszczane są zwierzęta konfiskowane z nielegalnego handlu. Tu przechodzą kwarantannę, są leczone pod okiem weterynarzy i w dobrej kondycji wypuszczane z powrotem do dżungli. Będziemy mogli obserwować małpy podczas ich karmienia, robić fotografie i filmować ssaki. Powrót do lodge na kolację, a następnie wieczorna przejażdżka czółnem na spotkanie oko w oko z aligatorami, podczas której towarzyszyć nam będą nocne odgłosy dżungli. W świetle pochodni zauważyć można czerwone, świecące tuż nad wodą punkty - to oczy aligatorów. Po tej ekscytującej wyprawie powrót na nocleg w lodge.

Dzień 4
Po śniadaniu kolejna wyprawa w głąb amazońskiej dżungli na ekscytujące spotkanie z otaczającą nas dziką przyrodą. Lunch w restauracji (dodatkowo płatny), a po krótkim odpoczynku udamy się z wizytą do typowej amazońskiej chaty, zamieszkiwanej przez tzw. caboclos - czyli brazylijskich metysów będących potomkami miejscowych Indian oraz Europejczyków. Nazwa ta w języku Indian Tupi oznacza „ten, który przyszedł z lasu”. Każdego roku w dniu 24 czerwca świętuje się Dia do Caboclo (Dzień Caboclo), który jest jednocześnie oficjalnym świętem stanu Amazonas. W trakcie naszej wizyty poznamy codzienne zwyczaje współczesnych caboclos, będzie również możliwość wspólnego łowienia piranii razem z tubylcami. Powrót do lodge, kolacja i nocleg.

Dzień 5
Po śniadaniu wycieczka łódkami na spotkanie rzek (Encontro das Aguas): Rio Negro (Czarna rzeka), której ciemne wody spotykają się z jasnymi wodami Solimões (górnej części Amazonki). Obie rzeki przez około 20km płyną w jednym korycie jednakże ich odmienne barwy nie mieszają się ze sobą. Z pokładu łodzi będziemy podziwiać to niecodzienne zjawisko. Lunch w trakcie wycieczki (wliczony w cenę). Powrót do Manaus, a następnie przelot do stolicy Brazylii - miasta Brasília. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, czas wolny i nocleg.

Dzień 6

Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie Brasíli. Stolica Brazylii została tu przeniesiona w 1960 roku z Rio de Janeiro i została zbudowana od podstaw w niecałe cztery lata. Autorami tego niezwykle futurystycznego projektu miasta są brazylijscy architekci Oscar Niemeyer oraz Lucio Costa, którzy zaprojektowali Brasílię tak, aby z lotu ptaka przypominała samolot. Wzdłuż „skrzydeł” samolotu rozlokowano budynki mieszkalne, wzdłuż „kadłubu” - budynki użyteczności publicznej, a w miejscu „kabiny” - budynki rządowe. Ciekawe rozwiązania urbanistyczne, nowoczesne, wręcz „kosmiczne” projekty najważniejszych budynków w mieście sprawiły, iż Brasília, jako jedyne miasto powstałe w XX wieku, została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W trakcie naszej wycieczki zobaczymy najważniejsze punkty miasta: futurystyczną Katedrę, zbudowaną na wzór korony cierniowej Chrystusa; sanktuarium Dom Bosco; wysoką na 75m Wieżę Telewizyjną; Praça dos Três Poderes - plac, który reprezentuje trzy siły Brazylii: prezydenta, rząd oraz sądownictwo; JK Memorial - muzeum poświęcone założycielowi miasta, byłemu prezydentowi Brazylii oraz twórcy jej stolicy Juscelino Kubitschekowi; najważniejsze budynki rządowe (min.: Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Panteon, Pałac Alvorada oraz Jaburu, będące siedzibami prezydenta i vice prezydenta, rejon ambasad, sektor wojskowy). W trakcie zwiedzania miasta lunch (wliczony w cenę). Po zwiedzaniu transfer na lotnisko w Brasíli, a następnie przelot do Foz do Iguaçu. Transfer do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 7
Śniadanie w hotelu, a następnie przejazd do Parku Narodowego Iguazu na zwiedzanie argentyńskiej części słynnych na całym świecie wodospadów, których nazwa w języku Indian Guaraní oznacza „wielką wodę”. Przejedziemy przez „most braterstwa” (konieczne jest zabranie paszportu z hotelu, gdyż za mostem przekracza się granicę brazylijsko - argentyńską). Następnie wyznaczonymi szlakami i w ekologicznej kolejce będziemy odkrywać tajemnice tropikalnego lasu deszczowego, a naszym oczom ukażą się przepiękne widoki wodospadów; przejdziemy trasę ok. 2km pomostem aż do tarasu widokowego, z którego zachwycimy się pięknem największego wodospadu Iguazu - Garganta del Diablo (Diabelska Gardziel), mającego ponad 70m wysokości. Lunch na terenie parku (wliczony w cenę). Dla chętnych jako opcja wodne safari (dodatkowo płatne ok. 80 USD, opis poniżej). Powrót do hotelu w części brazylijskiej wodospadów i nocleg.

Dzień 8
Śniadanie w hotelu, a następnie zwiedzanie brazylijskiej strony wodospadów Iguaçu. Spacer po szlaku, w trakcie którego będziemy podziwiać wspaniałe kaskady wody, spływające z różnych wysokości, jednakże głównym celem naszej wyprawy będzie ponowne spotkanie z największym wodospadem Iguaçu - Garganta del Diablo. Huk spadających z bazaltowej półki mas wody i wszechobecna mgiełka jest niezapomnianym przeżyciem. Na koniec winda zawiezie nas na górny poziom wodospadów i raz jeszcze będzie okazja do zrobienia kolejnych wyjątkowych zdjęć. Transfer na lotnisko oraz przelot do Rio de Janeiro. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 9

Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Rio de Janeiro, określanego przez Brazylijczyków jako a cidade maravilhosa - wspaniałe miasto, które tętni życiem przez całą dobę. Samba, futbol oraz skąpane w słońcu plaże Copacabana i Ipanema to najsłynniejsze wizytówki Rio, które najlepiej obrazują radosny i gorący temperament jego mieszkańców. Kolejką udamy się na szczyt góry Corcovado (pol: Garbus, 710m n.p.m.), gdzie znajduje się słynny, wysoki na 38m posąg Chrystusa Zbawiciela. W 2007 roku uznano go za jeden z siedmiu nowych cudów świata. Ze szczytu wzgórza Corcovado rozpościera się wspaniały widok na panoramę Rio de Janeiro. Przystanek na lunch, a następnie skierujemy się ku „czerwonej plaży” - Praia Vermelha, skąd kolejka linowa zawiezie nas na sam szczyt wzgórza Pão de Açúcar (pol: Głowa Cukru, 396m n.p.m.). Widok rozpościerający się ze szczytu Głowy Cukru zapiera dech w piersiach i udowadnia czemu Rio nazywane jest wspaniałym miastem. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 10
Po śniadaniu przejazd do centrum miasta. Po drodze przejedziemy obok słynnej „świątyni” futbolu - stadionu Maracanã, który do dziś posiada światowy rekord frekwencji (200 tys. widzów na mecz), uważanego za największy tego typu obiekt na świecie. W kraju, w którym piłka nożna jest niemalże religią, wielu nazywa go nawet Świątynią Bogów. Następny udamy się do Sambodromu - to właśnie tutaj co roku korowody barwnych tancerzy samby prezentują swoje umiejętności w trakcie najsłynniejszego karnawału na świecie. W centrum Rio zwiedzimy nowoczesną Katedrę w kształcie piramidy oraz plac Cinelândia - centrum kulturalne Rio de Janeiro. Okolice placu skupiają najważniejsze budynki miasta min.: Teatr Narodowy, Bibliotekę Narodową czy Muzeum Sztuk Pięknych. Lunch, a następnie powrót do hotelu. Czas wolny na plażowanie, zakup pamiątek lub wycieczki fakultatywne (dodatkowo płatne, opis poniżej). Wieczorem dla chętnych jako opcja samba show (dodatkowo płatne ok. 90 USD, opis poniżej). Nocleg w hotelu w Rio de Janeiro.

Dzień 11
Po śniadaniu, aż do momentu wykwaterowania, czas wolny. Następnie przejazd autokarem do kurortu Búzios, nazywanego brazylijskim Saint Tropez. To urocze kolonialne miasteczko jest obecnie jednym z najbardziej popularnych kurortów wypoczynkowych w Brazylii. Znajdą tu Państwo wiele przytulnych kafejek, dobrych restauracji i małych butików, ale Búzios to przede wszystkim wspaniałe plaże i prawdziwy wakacyjny wypoczynek! Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 12 - 14
Wypoczynek w Búzios. Czas na kąpiele słoneczne i morskie (świadczenia: śniadania i obiadokolacje)

Dzień 15
Wykwaterowanie z hotelu, a następnie przejazd na lotnisko w Rio de Janeiro i lot powrotny do Polski (przez jeden z europejskich portów lotniczych). Dokładne godziny zbiórki poda pilot Rainbow Tours na miejscu.

Dzień 16

Przylot do Warszawy na lotnisko Okęcie.Cena obejmuje:
przelot samolotem rejsowym do Brazylii - Salvador de Bahia oraz Rio de Janeiro - Polska (przez jeden z europejskich portów lotniczych), transfery: lotnisko - hotel - lotnisko, program jw., przeloty wewnętrzne: Salvador de Bahia - Manaus - Brasília - Foz do Iguaçu - Rio de Janeiro, zakwaterowanie w hotelach j.w.: 10 rozpoczętych dób hotelowych podczas objazdu, wyżywienie: śniadania i obiadokolacje albo lunch albo lunch box (napoje do posiłków dodatkowo płatne) oraz 4 rozpoczęte doby hotelowe w hotelu *** w Búzios, opiekę pilota, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).
 


Cena nie obejmuje: wycieczek fakultatywnych dla chętnych (jak w opisie), opłat lotniskowych, podatków wylotowych z Brazylii (ok. 40 USD); dodatkowych posiłków i napoi oraz zwyczajowych napiwków i innych wydatków osobistych. Orientacyjny koszt udziału w programie to ok. 130 USD + ok. 50 USD na napiwki dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych.
 


Uwaga!
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie (zwłaszcza jeśli chodzi o zwiedzanie Parku Narodowego w Manaus). Prosimy o zabranie odpowiedniej odzieży (kurtek ortalionowych, długich spodni i cienkiej bluzki z długim rękawem na spacer po dżungli) oraz obuwia antypoślizgowego (np.: sandały trekkingowe lub tenisówki - śliskie kamienie w pobliżu wodospadów!). Przydatny będzie również repelent na owady. Na terenie Amazonii konieczne jest ważne szczepienie przeciwko żółtej febrze (w żółtej książeczce Sanepidu).WYCIECZKI FAKULTATYWNE
(cena oraz realizacja fakultetów uzależniona jest od ilości chętnych oraz od godzin przelotów wewnętrznych)

 


FOZ DO IGUAÇU:
Wodne Safari: przejazd samochodem terenowym przez las tropikalny, podziwianie świata dzikiej przyrody, a następnie wycieczka pod wodospady łodziami podobnymi do pontonów; niezapomniane przeżycia i widoki! Czas trwania ok. 1,5h (ok. 80 USD)
 


RIO DE JANEIRO:
Samba Show: pokaz samby oraz innych brazylijskich tańców z różnych stanów Brazylii (ok. 90 USD)
Favela Rocinha (lub inna): przejedziemy do największej faveli (dzielnica biedy) w Ameryce Południowej. Favele zaczęły powstawać na początku XIX wieku, a materiałem do budowy tych domków było drewno o nazwie favela. Pod opieką przewodnika odwiedzimy typowy dom mieszkańców faveli oraz poznamy ich codzienne warunki i trudy życia. Czas trwania ok. 4h (ok. 50 USD)
Ogród botaniczny: założony w 1808 roku przez księcia regenta Jana VI, który później zasiadł na tronie jako król Brazylii i Portugalii; od 1822 roku funkcjonował jako ogród publiczny, słynny z alei obsadzonej 134 palmami królewskimi. Na powierzchni 140ha mieści się ok. 6 tys. gatunków roślin ze strefy subtropikalnej i tropikalnej, z czego największe wrażenie robi aż 900 gatunków palm. Od 1992 roku ogród ten jest rezerwatem biosfery UNESCO (ok. 10 USD)

 


 

 

71 364 00 17; 71 333 30 30
tel/fax: 71 364 06 34
Kom: 886 544 004
Wiolka   Magda  

email

baner-najp-plaze

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO

baner-wypocz

wyprawy-zycia-right

barton banner