Peru i Boliwia - 16 dni

 

Wspaniała stolica Peru - LIMA, malownicze trasy wzdłuż wybrzeża Pacyfiku, białe miasto Kordylierów - AREQUIPA, Kanion Colca, "pływające wyspy" Uros, La Paz, Cusco, Św. Dolina INKÓW, zaginione miasto MACHU PICCHU, a dla chętnych GALAPAGOS!

 

 

 

 

 

ZAPYTAJ O TERMINY I CENĘ NA DZIŚ!

 

Zapraszamy do przesłania zapytania o ofertę.
Imię i nazwisko*
Proszę podać dane osoby kontaktowej.
Telefon*
Proszę wpisać tylko cyfry
E-mail*
Proszę wpisać poprawny adres email.
Data wyjazdu*
Please select a date when we should contact you.
Długość pobytu
Ilość osób dorosłych
Prosze wpisać cyfrę
Ilość dzieci do 12 lat
Proszę wpisać cyfrę
Dodatkowe informacje
Invalid Input
*
To pole jest wymagane

 


Dzień 1 ·

Zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie. Wylot do Limy. Przylot do stolicy Peru, powitanie na lotnisku, transfer do hotelu, po drodze objaśnienie podstawowych paradygmatów kultury andyjskiej, zakwaterowanie. Zapoznanie sie z owocami tropikalnymi na spotkaniu przywitalnym, toast z narodowym pisco sour, nocleg.

Dzień 2

 Przejście do starej, kolonialnej części miasta, założonego w 1535 r. przez samego Francisca Pizarro. Spacer po najważniejszym placu Limy, Plaza de Armas, wzdłuż Pałacu Rządowego, Katedry i siedziby arcybiskupiej. Podziwianie bogatych zbiorów Muzeum Złota, próba zrozumienia wizji świata przedinkaskiej i inkaskiej cywilizacji na bazie obejrzenia eksponatów z wyjaśnieniami  przewodnika. Eksponowane przedmioty oprócz ich treści semiotycznej intrepretacji budzą niekłamany zachwyt nad wyczuciem piękna i jubilerskiego kunsztu mistrzów rzemieślników. Obiad i nocleg.

Dzień 3 ·

Godz. 03:30  rano wyjazd autokarem do Paracas, najciekawszego na wybrzeżu Peru rezerwatu ptactwa i zwierząt morskich. Obcowanie z nieskażoną przyrodą: obserwacja kormoranów, głuptaków, pelikanów, flamingów i pingwinów Humboldta. Wycieczka łodzią na Islas Ballestas, wysepki, będące siedzibą licznych kolonii lwów morskich. Przejazd do Ica - krótki postój w Oazie Huacachina. Przejazd do Nazca. Po drodze postój w Mirador - wieża widokowa (pierwszy kontakt z liniami Nazca - figury ręka i drzewo). Zakwaterowanie. Kolacja. Krótka sesja przygotowawcza na podróż do pierwszego miasta andyjskiego: Biala Arequipa.Nocleg.

Dzień 4

 Obserwacja tajemniczych linii wyrytych na rozległym obszarze kamienistej pustyni ze specjalnej wieży widokowej lub fakultatywnie przelot awionetkami nad płaskowyżem Nazca (lot odbywa się w zależności od warunków pogodowych). Po obiedzie przejazd malowniczą trasą wzdłuż wybrzeża Pacyfiku do Arequipy. W drodze przewodnik przeprowadzi krótkie treningowe sesje przygotowawcze w celu uzyskania przez uczestnika optymalnej relacji z nowymi warunkami klimatycznymi andyjskiego środowiska. Zakwaterowanie po trudach podroży i nocleg.

Dzień 5
·

Zwiedzanie białego miasta Kordylierów - Arequipa. Zwiedzanie zabytkowego centrum, m.in. klasztoru Św. Katarzyny, sesja zdjęciowa na tle kolonialnej architektury. Obiad. Wieczorna sesja przygotowawcza na wyprawe do Canionu Colca.Nocleg.

Dzień 6 ·

Przejazd do najgłębszego kanionu świata - Colca. Ten dziw natury wyrzeźbiła rzeka Rio Majes na głębokość 3400 m. Kolacja i nocleg w Yanque lub w Chivay.

Dzień 7 ·

Dalszy ciąg eksploracji Kanionu Colca - obserwacja nisko, prawie nad głową szybujących kondorów. Przyjazd do Puno leżącego na brzegu jeziora Titicaca w godzinach wieczornych. Kolacja i nocleg.

Dzień 8 ·

Po śniadaniu wycieczka łodzią na zamieszkałe przez Indian z plemienia Uru "pływające wyspy" Uros. Obchód wysepek po niepewnym, uginającym się gruncie. Krotka sesja połączenia energetycznego z Wielkim Jeziorem. Konieczna seria zdjęć na tle trzcinowych chatynek i ich mieszkańców. Wyjazd do Boliwii przez Copacabana i wizyta w miejscu kultu i pielgrzymek Kościele Maryjnym. Obiad. Dojazd do La Paz - jednego z najwyżej położonych miast świata. Zakwaterowanie. Nocleg

Dzień 9 ·

Intensywne zwiedzanie założonej w 1548 r. położonej w dolinie na wys. ok. 4000 m. n.p.m. stolicy - La Paz. Łowcy pamiątek i wyrobów będą mogli zdobyć do swoich kolekcji kolejne makatki, poncha, torby, wisiorki wykonane przez Indian Keczua. Sesja zdjęciowa w malowniczej scenerii targowisk i dam w melonikach. Ucieczka od gwaru miejskiego do Doliny Księżycowej (Valle de la Luna), gdzie na skutek erozji powstały niesamowite labirynty wąwozów i pinakli. Obiad. Powrót do hotelu i nocleg.
Dzień 10 · Wyjazd do Puno, wizyta na ruinach Tiawanaku. Przekroczenie granicy peruwiańsko - boliwijskiej w Desaguadero. Po drodze zwiedzimy kościół w Pomata i świątynię płodności w Chuquito. Dojazd do Puno, zakwaterowanie. Kolacja i nocleg.

Dzień 11 ·

Po śniadaniu  wyjazd w kierunku starej stolicy imperium Inków - Cusco. Po drodze obiad zwiedzanie cmentarzyska Sillustani. Obiad typu bufet w Sicuani. Ceremonialne zwiedzanie kompleksu archeologicznego w Raqchi ze świątynią poświęcano Wiracocha. Zwiedzanie Andahuaylillas - przepięknego kolonialnego kościoła zwanego Kaplicą Sykstyńską. Dojazd do Cusco. Zakwaterowanie i nocleg.


Dzień 12 ·

Całodniowa wycieczka z obiadem do Św. Doliny Inków. Po drodze do Pisac widoki na malownicze terasy, dojazd do Pisac, spacer na indiańskim rynku przepełnionym kramami ze swetrami, tkaninami i pamiątkami. Obiad. Oglądanie ruin twierdzy Ollantaytambo.  Sesja przygotowawcza do zwiedzania Machu Picchu. Nocleg w Cusco lub Urubamba..

Dzień 13
·

Wycieczka do wymarzonego i najsłynniejszego na kontynencie zaginionego miasta - Machu Picchu. Obiekt został odkryty dopiero w 1911 roku przez amerykańskiego historyka. To niesamowite dzieło rąk ludzkich zadziwia doskonałością kamieniarki,  bogactwem dekoracji i ciekawą trescią semiotyczną, którą przewodnik podkreśli podczas wizyty o  charakterze ceremonialnym. Sesja zdjęciowa na tle ruin Świątyni Trzech Okien, Słonecznego Obserwatorium i malowniczych tarasów. Obiad, nocleg w Cusco.

Dzień 14
·

Zwiedzanie miasta potomków Inków, posługujących się językiem keczua: Plaza de Armas, Katedra z 1559 roku oraz pobliskich ruin zabytkowych budowli (Sacsayhuaman, Kenko, Puca-Pucara, Tambomachay). Obiad w restauracji. Nocleg.

Opcja dla osob lecących na Galapagos:

Zwiedzanie miasta potomków Inków, posługujących się językiem keczua: Plaza de Armas, Katedra z 1559 roku oraz pobliskich ruin zabytkowych budowli (Sacsayhuaman, Kenko, Puca-Pucara, Tambomachay). Przelot do Limy. Zakwaterowanie i kolacja w hotelu.

 
Dzień 15
·

Transfer na lotnisko, pożegnalny obiad  i wylot z Peru

Dzień 16

Lądowanie  w Europie ,przerwa tranzytowa i dalszy lot do Warszawy.PRZYKŁADOWA OPCJA EKWADOR-GALAPAGOS DODATKOWO PŁATNA:


DZIEŃ 15 Wylot z Limy do Quito. Transfer do hotelu, odpoczynek, spacer po mieście. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 16 Od rana zwiedzanie Quito: Muzeum Archeologiczne i Muzeum Złota, zapoznaniez kulturami, ktore zamieszkiwały teren obecnego Ekwadoru kilka tysięcy lat temu, podziwianie pierwszych na świecie wyrobow z platyny (ekwadorska kultura La Tolita jako pierwsza odkryła technikę wytopu platyny). Dla chętnychspacer na targ wyrobów ludowych, sprawdzian umiejętności targowania się. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 17 Po śniadaniu transfer na lotnisko, przelot na wyspę Baltra (27 km2)na Galapagos. Zaokrętowanie na jachcie. Rejs na wyspę Santa Cruz
(986 km2). Lunch, wizyta w Stacji Biologicznej Karola Darwina, obserwacja gigantycznych żołwi i procesu hodowli żołwi - gigantow. Transfer na jacht. Kolacja i nocleg na jachcie. Nocny rejs na kolejną wyspę.

DZIEŃ 18-19 Raj dla miłośników unikalnej flory i fauny: lwy morskie, dzikie osły, dzikiekoty, ptaki morskie, flamingi, albatrosy, głuptaki, endemiczne mewy, ostrygojady, cucubes, endemiczne gołębie, zięby Darwina, iguany lądowe i morskie, czaple, kanarki, zięby, mewy białogłowe, a w przybrzeżnych wodach manty i białe rekiny. Noclegi na jachcie.

DZIEŃ 20 Zejście na twardy ląd. Transfer na lotnisko i przelot do Quito. Transfer do hotelu. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 21 Zwiedzanie nowej części miasta: pomnik Francisco de Orellana, droga konkwistadorów, panorama Guapulo (kościół z XVI w.) i dolin w pobliżu Quito, lekcja historii Ekwadoru przed fasadą Kongresu, Uniwersytet Katolicki i Politechnika, parki El Ejido i Alameda, Dom Kultury Ekwadorskiej, Bazylika. Spacer po kolonialnej części miasta: Plaza Grande, Pałac Prezydencki, Pałac Arcybiskupi, Katedra z XVI wieku, renesansowy kościoł i klasztor San Francisco z XVI w., barokowy kościół La Compania, podziwianie panoramy miasta z góry Panecillo. Po południu wycieczka na równik (15 km na połnoc od Quito, w półpustynnej dolinie San Antonio de Pichincha), zwiedzanie Muzeum Etnograficznego i Quito w Miniaturze mini spektakl światło i dźwięk). Sesja zdjęciowa. Późnym popołudniem przejazd na lotnisko i wylot do Europy.

DZIEŃ 22  Przylot do Europy, przesiadka na samolot do kraju. Lądowanie na lotnisku w Warszawie .


 

 

 

 

 

 

 

 

71 364 00 17; 71 333 30 30
tel/fax: 71 364 06 34
Kom: 886 544 004
Wiolka   Magda  

email

baner-najp-plaze

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO

baner-wypocz

wyprawy-zycia-right

barton banner