Północno - wschodnia odsłona Ameryki Południowej!


Malownicza Gujana Francuska - wspaniałe krajobrazySurinam - Gujana - Trynidad i Tobago...

 

 

 

 

T

 

ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY I DOSTĘPNE TERMINY!!

 

Zapraszamy do przesłania zapytania o ofertę.
Imię i nazwisko*
Proszę podać dane osoby kontaktowej.
Telefon*
Proszę wpisać tylko cyfry
E-mail*
Proszę wpisać poprawny adres email.
Data wyjazdu*
Please select a date when we should contact you.
Długość pobytu
Ilość osób dorosłych
Prosze wpisać cyfrę
Ilość dzieci do 12 lat
Proszę wpisać cyfrę
Dodatkowe informacje
Invalid Input
*
To pole jest wymagane

 


DZIEŃ 1

Zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie. Wylot do Cayenne z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych.

DZIEŃ 2 CAYENNE

Przylot do Gujany Francuskiej. Miasto Cayenne zostało założone w XVII wieku przez francuskich kupców, którzy zbudowali na wybrzeżu twierdzę Fort Ceperou, broniącą handlową osadę przed zagrożeniem ze strony piratów. Dzisiejsza stolica kraju (departamentu Francji) to kameralna, 40-tysięczna miejscowość zwana „Francją w Tropiku". Relaksowe zwiedzanie miasta: plac centralny - Place Grenoble z budynkami rządowymi, Place des Palmistes, który wyznacza początek głównej ulicy handlowej, katedra, ratusz i bazar. Aklimatyzacyjny spacer nad brzegiem oceanu. Nocleg w Cayenne.

DZIEŃ 3 KOUROU - ISLE ROYALE

Przejazd 65 km na zachód od Cayenne do leżącego blisko równika Kourou. Zwiedzanie Centrum Lotów Kosmicznych, które podlega Europejskiej Agencji Kosmicznej. Stąd wysyła się satelity okrążające kulę ziemską przy pomocy rakiety nośnej Ariane 5. Zapoznanie się z centrum kontroli lotów oraz wystawą Spaceexpo. Po południu przepłynięcie katamaranem na jedną z trzech wysepek Schronienia - Isle Royale. Zwiedzanie, nocleg na wyspie.

DZIEŃ 4 ISLE ROYALE - WYSPA DIABŁA - KOUROU - SAINT LAURENT DU MARONI - PARAMARIBO

Po śniadaniu kontynuacja zwiedzania i rejs na kolejną z wysepek - Wyspę Diabła. Po obiedzie powrót do Kourou i dalszy przejazd lokalną drogą na zachód w kierunku Surinamu. Po kilku godzinach przyjazd do miasta granicznego Saint Laurent du Maroni, które jest ciekawym przykładem połączenia architektury kolonialnej i osady indiańskiej. Przepłynięcie łodziami szerokiej na 3 km granicznej rzeki Maroni do leżącego na drugim brzegu rzeki miasta Albina i dalszy przejazd do stolicy Surinamu - Paramaribo. Wieczorny spacer po mieście. Nocleg w Paramaribo.

DZIEŃ 5 PARAMARIBO

Zwiedzanie najciekawszych przykładów architektury kolonialnej, zbudowanej przez Brytyjczyków i Holendrów: parlament, Plac Niepodległości z Pałacem Prezydenckim, ratusz, fort Zeelandia leżący nad rzeką Waterkant, uliczka Lim- a-Po-Straat z drewnianymi domami należącymi niegdyś do kupców, katedra katolicka z 1885 r., meczet i holenderska synagoga. Nocleg w Paramaribo.

DZIEŃ 6 PARAMARIBO - GEORGETOWN

Po śniadaniu wyjazd do Georgetown. Po drodze podglądanie życia miejscowej ludności, otaczającej przyrody. Po przyjeździe do Georgetown transfer do hotelu. Wieczorny spacer po mieście. Nocleg.

DZIEŃ 7 GEORGETOWN - PARK NARODOWY KAIETEUR - IWOKRAMA

Rano godzinny lot samolotem ponad zieloną dżunglą do Parku Narodowego Kaieteur. Spacer na pobliski punkt widokowy Johnson, skąd można zobaczyć jeden z najwspanialszych wodospadów Kaieteur, o wys. 226 m, który tworzy rzeka Potaro. Sesja fotograficzna i zawody, kto najbardziej wychyli się poprzez skaliste urwisko w celu uchwycenia spienionej strugi wodospadu w całości. Dalszy przelot do Iwokrama. Przylot, zakwaterowanie. Nocleg.

DZIEŃ 8 IWOKRAMA - ANNAI

Iwokrama to las deszczowy o powierzchni 3710 km2. Na jego terenie żyje wiele gatunków fauny i flory. Jednymi z najbardziej wypatrywanych są usłyszane w nocy jaguary. Do obserwacji egzotycznych ptaków przyda się lornetka. Ekscytujący spacer 30 m nad ziemią pomostami umieszczonymi w koronach drzew. Powrót do miejsca zakwaterowania na śniadanie. Następnie wizyta w indiańskiej wiosce. Zapoznanie się z zajęciami Indian i ich codziennym życiem. Przejazd do Annai. Zakwaterowanie w lodżach. Wieczorem spacer na najbliższe wzgórze, z którego rozciąga się widok na zielony przestwór sawanny ograniczonej w swym bezkresie jedynie odległą linią horyzontu. Kolacja i nocleg w lodżach w Annai.

DZIEŃ 9 ANNAI - KARANAMBU

Przejazd przez tereny suchej sawanny i terenów podmokłych pełnych kapibar taplających się w przybrzeżnych mokradłach, ptaków kłapiących dziobami i jaguarów szczerzących paszcze w głośnym zachwycie na widok białych turystów. Jedno z magicznych miejsc o cudnych widokach z rzadka przysłoniętych amorficzną chmurą złaknionych krwi komarów. Wycieczka chybotliwą łodzią pośród trzcin kryjących podstępne kajmany. Nocleg na rancho w Karanambu.

DZIEŃ 10 KARANAMBU

Kolejny dzień spędzony na poszukiwaniu rzadkich zwierząt oraz nasłuchiwaniu odgłosów dzikiej przyrody, czas na relaks. Nocleg na rancho.

DZIEŃ 11 KARANAMBU - GEORGETOWN

Rano przelot z Karanambu do Georgetown. Georgetown to jedyne wielkie miasto Gujany liczące 200 tys. mieszkańców, którego centrum stanowi unikalny zespół budynków kolonialnych o różnym stanie zachowania. Główną atrakcją miasta jest anglikańska katedra św. Jerzego uważana za najwyższą w świecie budowlę z drewna. Spacer pod neogotycki ratusz, parlament, hale targowe Stabroek, pałac prezydencki oraz budynek Biblioteki Narodowej. Nocleg w Georgetown.

DZIEŃ 12 SCARBOROUGH (TOBAGO)

Wylot z Georgetown do Scarborough przez Port of Spain. Przylot na lotnisko Crown Port Airport, położone 11 km od Scarborough, stolicy Tobago. Transfer do hotelu, zwiedzanie Scarborough. Kąpiel o zachodzie słońca. Nocleg w hotelu.

DZIEŃ 13 SCARBOROUGH - SPEYSIDE - CHARLOTEVILLE

Rano przejazd do Speyside położonego na północno-wschodnim krańcu wyspy, rejs statkiem o szklanym dnie po zatoce Tyrrela i Little Tobago. Podziwianie charakterystycznej przybrzeżnej roślinności. Spacer pod zalesioną górę po wysepce, gdzie obserwować nas będą płochliwe ptaszki motmoty. Powrót na statek, który będzie przepływał nad kilkoma skupiskami koralowców. W czasie rejsu będzie można podziwiać ponad 30 gatunków ryb tropikalnych. Opcjonalne nurkowanie z maską i rurką. Zmiana statku na mikrobus i przejazd do Charlotteville na lunch. Po południu fakultatywnie pływanie na kajakach po zatoce marynarki wojennej, największym chronionym kotwicowisku na Karaibach. Podziwianie widoków, oraz stromych klifów, przepłynięcie na przekąskę do zatoki Piratów.

DZIEŃ 14

Przejazd wzdłuż linii brzegowej do Roxborough, poprzez dawne plantacje kokosów do Rezerwatu Leśnego. Tam mini trekking przez las deszczowy, na centralny grzbiet wyspy. Opowieść na temat lasów deszczowych, ich fauny i flory. Piknik w Krwawej Zatoce, powrót do Scarborough. Przeprawa promem do Port of Spain.

DZIEŃ 15

Po śniadaniu zwiedzanie starej i nowej części Port of Spain: parlament, gmach sądu, katedra, Plac Woodford, park Savannah. Nocleg w Port of Spain.

DZIEŃ 16

Transfer na lotnisko, wylot do Georgetown i dalej do Caracas/Curacao. Przerwa tranzytowa, fakultatywnie możliwość zwiedzania Caracas/Curacao. Wieczorem wylot do Europy.

DZIEŃ 17

Przylot do portu przesiadkowego w Europie. Przerwa tranzytowa. Przelot do Warszawy.
Cena zawiera:

- przelot Warszawa - Cayenne; Port of Spain - Caracas/Curacao - Warszaw
- przeloty wewnętrzne na trasie Georgetown - Kaieteur; Karanambu - Goergetown - Scarborough
- zakwaterowanie: hotele 3***/4**** na wybrzeżu, pokoje 2-os. z łazienkami; w interiorze - bazy globtroterskie, w Karanambu noclegi na rancho
- wyżywienie: śniadania na całej trasie, 4x lunch i 3x kolacja
- transport łodziami, jeepami, autobusem lub mikrobusem, awionetkami
- przewodnicy miejscowi
- opiekę polskiego pilota na całej trasie
- ubezpieczenie Europa (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 EUR)

Cena nie zawiera:

- opłat lotniskowych i wstępów do parków narodowych: ok. 90 EUR
- zwyczajowych napiwków ok. 45 EUR
- brakujących posiłków: ok. 15 EUR/os.
- dopłaty do pokoju 1-osobowego: 780 EUR
 


Wymagania:
SZCZEPIENIA. Wymagane szczepienie na żółtą febrę, zalecane - tężec, żółtaczka typu A i B, dur brzuszny. Wskazana ochrona antymalaryczna w postaci tabletek. 

 

 

 

 

 

71 364 00 17; 71 333 30 30
tel/fax: 71 364 06 34
Kom: 886 544 004
Wiolka   Magda  

email

baner-najp-plaze

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO

baner-wypocz

wyprawy-zycia-right

barton banner