Argentyna i Chile z rejsem do Przylądka Horn!

"Buenos Aires - stolica światowego tanga - Ushuaia – najbardziej wysunięte na południe miasto świata - Tierra del Fuego – dzika wyspa na końcu świata - Park Narodowy Los Glaciares – w krainie lodowców - Torres del Paine – ośnieżone górskie szczyty i turkusowe jeziora - ice bar na lodowcu -Santiago de Chile - tu nowoczesność miesza się z tradycją"...

 

 


PRZYKŁADOWE TERMINY I CENY

 

18.01 - 29.01 12 071 PLN
11.02 - 22.02 11 909 PLN
15.03 - 26.03 11 504 PLN
10.04 - 21.04 11 181 PLN
30.09 - 11.10 11 630 PLN

 


ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY JUŻ TERAZ!

 

Zapraszamy do przesłania zapytania o ofertę.
Imię i nazwisko*
Proszę podać dane osoby kontaktowej.
Telefon*
Proszę wpisać tylko cyfry
E-mail*
Proszę wpisać poprawny adres email.
Data wyjazdu*
Please select a date when we should contact you.
Długość pobytu
Ilość osób dorosłych
Prosze wpisać cyfrę
Ilość dzieci do 12 lat
Proszę wpisać cyfrę
Dodatkowe informacje
Invalid Input
*
To pole jest wymagane

Program

Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw na 2 godz. przed wylotem samolotu w hali odlotów na lotnisku Okęcie w Warszawie. Wylot do Buenos Aires przez jeden z europejskich portów lotniczych.

Dzień 2
Ok. 9.00 przylot do Buenos Aires, czas na odświeżenie po podróży, krótki odpoczynek. Po południu udamy się na zwiedzanie stolicy Argentyny, która ze względu na swój kosmopolityczny charakter nazywana jest Paryżem Ameryki Południowej. Miasto jest żywiołowe, gwarne, a zmysłowość tanga uwiedzie każdego. Zobaczymy min.: historyczny plac miasta – Plaza de Mayo, ze sławną Casa Rosada - siedzibą prezydenta, El Cabildo – kolonialnym gmachem Rady Miasta oraz Katedrą, przejedziemy najszerszą ulicą świata – Avenida 9 de Julio, przy której stoi Obelisk, będący symbolem miasta. Odwiedzimy również artystyczną dzielnicę La Boca z jej kolorowymi blaszanymi domami. Przerwa na lunch. Po lunchu (dod. płatny) nowoczesna część Buenos – Puerto Madero, Palermo i Recoleta, która słynie z cmentarza, będącego miejscem spoczynku wielu zasłużonych Argentyńczyków. Najczęściej odwiedzanym grobem jest miejsce pochówku sławnej Evity Perón. Powrót do hotelu. Wieczorem dla chętnych jako opcja kolacja i tango show (dodatkowo płatne ok. 90 USD). Ważne: obowiązują stroje wieczorowe.  (Trasa ok. 50 km)

Dzień 3
Po śniadaniu wykwaterowanie. Transfer na lotnisko oraz przelot do Ushuaia, najbardziej wysuniętego na południe miasta na świecie. Transfer do hotelu w Ushuaia, zakwaterowanie. Następnie krótki spacer po mieście, zobaczymy min. Muzeum Końca Świata. Ushuaia jest ponadto świetną bazą wypadową do Parku Narodowego Ziemi Ognistej (Tierra del Fuego). Ziemia Ognista zawdzięcza swą nazwę Ferdynandowi Magellanowi, który odkrywszy wyspę w 1520 roku zauważył na niej ogień, który rozpalili jej rdzenni mieszkańcy. Obiadokolacja w hotelu lub pobliskiej restauracji. (Trasa ok. 30 km)

Dzień 4
Po śniadaniu udamy się na wyprawę do Parku Narodowego Ziemi Ognistej, zajmującego powierzchnię ok. 63 tysięcy ha. Na „ostatniej na świecie” stacji kolejowej wsiądziemy w słynny Tren del Fin del Mundo (Pociąg Końca Świata), który od ponad 100 lat kursuje w głąb Ziemi Ognistej.  Jeśli pogoda pozwoli, spacer po najbardziej malowniczych zakątkach ,,parku końca świata``. Po dotarciu do ostatniej stacji pociągu, powrót do Ushuaia a następnie przejazd do portu, gdzie wsiądziemy na pokład katamaranu, który zabierze nas na wyprawę po wodach Kanału Beagle. Niezapomniane widoki towarzyszyć nam będą przez całą drogę, a naszym celem będzie dopłynięcie do Wyspy Ptaków, zamieszkanej min. przez kormorany, albatrosy, dzikie kaczki, mewy itp. oraz wyspy, której głównymi mieszkańcami są lwy morskie. Nasza żegluga dobiegnie końca przy latarni morskiej Les Eclaireurs. Powrót do hotelu w Ushuaia, obiadokolacja, nocleg. (Trasa ok. 50 km)

Dzień 5
Po śniadaniu wykwaterowanie i transfer na lotnisko w Ushuaia. Przelot do El Calafate. Wycieczka do Parku Narodowego Los Glaciares (Park Lodowców), wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Ten wspaniały pomnik przyrody jest drugim co do wielkości lądolodem na naszym globie. Celem naszej wyprawy będzie spotkanie z główną atrakcją Parku, lodowcem Perito Moreno. Ma on długość 30km, a jego czoło jest szerokie na 5 km. Ściany lodu w zależności od miejsca i pory roku osiągają wysokość od 30 do 60 m. Lodowiec ten przemieszcza się w tempie ok. 2 m na dobę, co tworzy niezapomniany spektakl przyrodniczy: olbrzymie bryły lodu odrywają się od reszty lodowca i z ogromnym hukiem wpadają do wody. Na licznych tarasach widokowych można podziwiać pękanie i odrywanie się lodowych ścian. Dla chętnych możliwość krótkiego spaceru łodzią, podczas którego będziemy podziwiać majestatyczne ściany lodu odcinające się na tle błękitnego nieba (rejs w cenie). Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 160 km)

Dzień 6
Śniadanie w hotelu, a następnie czas wolny na odkrywanie uroczych zakątków Parku Narodowego Los Glaciares na własną rękę. Dla chętnych możliwość wzięcia udziału w rejsie po jeziorze Argentino aż do lodowców Uppsala oraz Onelli (dodatkowo płatne ok. 140 USD+ bilet wstępu do Parku Narodowego Los Glaciares 25 USD). Wyruszymy z portu Punto Bandera, mijając po drodze mniejsze lodowce i dotrzemy aż do lodowca Uppsala zajmującego powierzchnię ok. 590 km2. W tym dniu w miarę możliwości zaproponujemy rozszerzenie wycieczki o Muzeum Lodowców, w którym oprócz rzeźb z lodu znajduje się ciekawy ice bar. Po przebraniu w specjalne kombinezony można uczestniczyć w zwiedzaniu i popróbować drinków zza lodowego kontuaru, z rzeźbionych w lodzie szklanek. Dopłata za rozszerzenie wycieczki 50 USD (z konsumpcją w barze) Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg w El Calafate. (Trasa ok. 150 km)

Dzień 7
Po śniadaniu wykwaterowanie  z hotelu,  Około południa wyruszymy w kierunku Chile przez serce Patagonii aż do Puerto Natales drogą numer 40. Słynna Ruta 40 jest najdłuższą drogą w Argentynie i jedną z najdłuższych na świecie (wraz z Route 66 w USA i Stuart Highway w Australii). Na tym odcinku biegnie przez z rzadka zaludnione półpustynne, niezmierzone, otwarte przestrzenie południowej Patagonii. Późnym popołudniem dotrzemy do Puerto Natales. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. (Trasa ok. 300 km).

Dzień 8
Po śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Torres del Paine (Chile). Park ten, wpisany na listę rezerwatów biosfery UNESCO, jest bez wątpienia jedną z największych atrakcji Chile. Znajdziemy tu majestatyczne lodowce, jeziora mieniące się różnymi odcieniami błękitu i turkusu, rozległe las, ciekawe formacje skalne. Park jest również domem dla wielu gatunków zwierząt min.: flamingów, dzikich kaczek, guanako, nandu, kondorów. W trakcie naszej wycieczki malowniczym szlakiem zawędrujemy do punktu widokowego Los Cuernos, z którego rozciąga się bajeczny widok na turkusowe wody jeziora Nordenskjold, nad którym górują ośnieżone szczyty Cuernos del Paine Następnie udamy się nad błękitne jezioro Pehoe, a przy odrobinie szczęścia spotkamy mieszkające tu dzikie guanako. Następnie powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 150 km)

Dzień 9
Po śniadaniu kolejna wycieczka w głąb Parku Narodowego Torres del Paine. Zaczniemy od spaceru w rejon jeziora Grey, otoczonego przez majestatyczne góry, którego błękitną taflę wody pokrywają gdzieniegdzie pływające kry lodu. Dla chętnych jako opcja rejs stateczkiem pod czoło znajdującego się na jeziorze lodowca Grey (dodatkowo płatne ok. 120 USD). W słoneczny dzień czoło lodowca mieni się odcieniami bieli i nasyconego błękitu. Po drodze zatrzymamy się w Cueva del Milodón. Jest to system jaskiń oraz niezwykle ciekawych formacji skalnych, z których najbardziej znaną jest formacja nosząca nazwę Silla del Diablo (Krzesło Diabła). Cueva del Milodón została uznana Pomnikiem Przyrody, a nazwę swą zawdzięcza prehistorycznemu Milodonowi, który zamieszkiwał jaskinie i podobny był do pokaźnych rozmiarów niedźwiedzia. Powrót do hotelu w P. Natales, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 10
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Punta Arenas a następnie zwiedzanie miasta, położonego nad Cieśniną Magellana. Ze względu na znaczny napływ imigrantów między innymi z Chorwacji, Hiszpanii, Włoch, Anglii Punta Arenas posiada wielokulturowy charakter. Naszą wycieczkę rozpoczniemy na tarasie widokowym, z którego rozciąga się piękna panorama miasta i Cieśniny Magellana. Następnie odbędziemy spacer po centrum miasta, odwiedzimy min.: Muzeum Salezjańskie, posiadające bogate zbiory eksponatów, które przybliżą nam florę i faunę rejonu Magallanes. Zwiedzanie zakończymy wizytą na miejscowym cmentarzu, gdzie spoczywają  przedsatwiciele  wszystkich narodowości  jakie dotarły  na ,, koniec  świata,,  na początku XX wieku. Obok grobów biednych  emigrantów z Włoch, Bałkanów znajduja się np.  groby pruskiej  arystokracji.   Po zwiedzaniu transfer na lotnisko i przelot do Santiago de Chile. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok 250 km)

Dzień 11
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, a następnie zwiedzanie stolicy Chile, położonej w dolinie między majestatycznym pasmem Andów, a Kordylierą Nadmorską. Santiago de Chile to miasto kontrastów – drapacze chmur z nowoczesnej dzielnicy biurowców, zwanej tu „Sanhattan”, przeplatają się z kolonialnymi zabytkami ukrytymi w historycznej części miasta. Topografia Santiago de Chile sprzyja długim, leniwym spacerom po mieście. Zobaczymy min.: La Moneda - pałac prezydencki, Alamedę będącą główną i niezwykle barwną arterią miasta, Plaza de Armas z piękną Katedrą, Muzeum Pablo Nerudy, słynnego chilijskiego noblisty w dziedzinie literatury, artystyczną dzielnicę Bellavista. Zwiedzanie zakończymy wjazdem na wzgórze widokowe San Cristobal . Po zwiedzaniu transfer na lotnisko oraz powrót do Polski przez jeden z europejskich portów lotniczych (dokładne godziny zbiórki poda na miejscu pilot Rainbow Tours).

Dzień 12
Przylot do Warszawy na lotnisko Okęcie.

Uwagi!
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

- Ze względu na dużą zmienność pogody w odwiedzanych rejonach należy zabrać ze sobą odpowiednią odzież, między innymi: polar, lekką kurtkę ortalionową, wygodne buty trekkingowe, okulary przeciwsłoneczne.

 

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym z Warszawy do Buenos Aires oraz z Santiago de Chile do Warszawy (przez jeden z europejskich portów lotniczych), przelot wewnętrzny: Buenos Aires – Ushuaia  Ushuaia – El Calafate oraz Punta Arenas - Santiago de Chile, opłaty lotniskowe, transfery: lotnisko - hotel - lotnisko, program jw., zakwaterowanie w hotelach jw., wyżywienie według programu (śniadania + obiadokolacje lub lunch),  opiekę pilota, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, podatków wylotowych z Chile i Argentyny (ok. 15 USD), wycieczek fakultatywnych oraz innych wydatków osobistych. Orientacyjny koszt udziału w programie to ok. 230USD + ok. 50 USD na napiwki dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych.

Uwaga! W trakcie przelotów wewnętrznych obowiązuje całkowity zakaz przewożenia w bagażu podręcznym produktów pochodzenia organicznego (żywności).


 

 

71 364 00 17; 71 333 30 30
tel/fax: 71 364 06 34
Kom: 886 544 004
Wiolka   Magda  

email

baner-najp-plaze

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO

baner-wypocz

wyprawy-zycia-right

barton banner