Kanada i wschodnie wybrzeże USA - LAST MINUTE!

Calgary, Park Narodowy Banff, Qubec, Vancouver, Wyspa Victoria, Seattle, San Francisco, Los Angeles, Dolina Śmierci, Kanion Kolorado, Las Vegas i....Oko W Oko Z Grizzly!

 

 WYLOT Z WARSZAWY!

ZAPYTAJ O SZCZCZEGÓŁY!

 

Zapraszamy do przesłania zapytania o ofertę.
Imię i nazwisko*
Proszę podać dane osoby kontaktowej.
Telefon*
Proszę wpisać tylko cyfry
E-mail*
Proszę wpisać poprawny adres email.
Data wyjazdu*
Please select a date when we should contact you.
Długość pobytu
Ilość osób dorosłych
Prosze wpisać cyfrę
Ilość dzieci do 12 lat
Proszę wpisać cyfrę
Dodatkowe informacje
Invalid Input
*
To pole jest wymagane


Program


Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw na 2 godz. przed wylotem samolotu. Wylot z Warszawy i przelot do Kanady (możliwa przesiadka). Przylot do Calgary, odprawa paszportowa zgodnie z obowiązującymi procedurami granicznymi, spotkanie z pilotem, transfer do hotelu, odpoczynek i nocleg w hotelu w Calgary.
W tym dniu nie ma kolacji w hotelu (dotyczy klientów, którzy dokupili opcję obiadokolacji).

Dzień 2
Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Calgary od wyjazdu na wieżę Calgary Tower o wysokości 191 metrów, która jest najwyższym budynkiem w mieście, a także w Kanadzie (z wykluczeniem Toronto), przez co stała się charakterystycznym punktem miasta i jedną z jego większych atrakcji. Możemy stąd  podziwiać rozległą panoramę miasta oraz Góry Skaliste, delektując się posiłkiem w obrotowej restauracji Sky 360r. W punkcie widokowym warto też udać się do części ze szklaną podłogą, gdzie spoglądając 200 metrów w dół, dostrzeżemy tętniącą ruchem ulicę. Dalszym punktem zwiedzania będzie Muzeum Glenbow ze wspaniałą kolekcją indiańskich ubiorów i ozdób. Spacer po centrum Calgary, przez główny deptak handlowy Stephen Avenue pod historyczny oraz nowoczesny budynek ratusza. Przejazd  na nocleg do hotelu w Banff. (Dzienna, średnia ilość pokonywanych kilometrów: ok. 170 km)

Dzień 3
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu a następnie zwiedzanie miasteczka Banff, położonego w kotlinie otoczonej szczytami Gór Skalistych. Podczas zwiedzania zobaczymy górę Sulphur z panoramicznym widokiem na okolicę, wodospad na rzece Bow oraz prestiżowy hotel Banff Springs z 1923 roku. Dalej przejazd do Lake Louise i spacer brzegiem najpiękniejszego z górskich jezior Kanady - Lake Louise, w którego tafli odbija się lodowiec Victoria. Po przeciwnym brzegu jeziora usytuowany jest Chateau Lake Luise - neoklasycystyczny hotel zbudowany przez firme kolejową CPR. Stąd prowadzi wiele pieszych tras turystycznych, również na sam lodowiec Victorii, pod którym bije źródło Lake Luise. Wjazd na lodowiec specjalnym pojazdem „Ice Truck” przystosowanym do poruszania się po lodzie ( dodatkowo płatne ok. 45 USD). Dalej przejazd słynną drogę lodowcową – Icefields Parkway oraz przez Parki Narodowe Banff i Jasper, gdzie zatrzymamy się w najciekawszych miejscach – takich jak  wyrzeźbiony w wapiennych skałach kanion Mistaya, jezioro Peyto, czy wodospady Athabasca i Sunwapta. Zakwaterowanie w hotelu w Jasper. (Dzienna, średnia ilość pokonywanych kilometrów: ok. 380 km)

Dzień 4
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd przez Góry Robson oraz Clearwater, gdzie zawitamy w Parku Wells Gray i możemy zobaczyć na wolności dziką zwierzynę – czarne niedźwiedzie i brunatne grizzly oraz jelenie i sarny. Park ten, to spektakularne miejsce, które zadziwia cudownymi widokami wyskokich gór, głębokich kanionów i wulkanicznych stożków. Po drodze zobaczymy również wodospad Helmcken oraz Dawson. Zakwaterowanie w hotelu w Kamloops.
(Dzienna, średnia ilość pokonywanych kilometrów: ok. 450 km)

Dzień 5
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Vancouver, podczas którego zatrzymamy się w Lytton, gdzie będziemy mieli możliwość zobaczenia miejsca, w którym łączą się przezroczyste wody rzeki Thompson oraz żółto-brązowe wody rzeki Fraser. Zawitamy do miejscowości Whistler, gdzie, między innymi rozgrywały się Zimowe Igrzyska Olimpijskie w 2010 r. Podczas przygotowań do igrzysk olimpijskich miasto i okolice wzbogaciły się o szereg nowych ośodków sportowych. Zobaczymy olimpijskie obiekty, takie jak: Whistler Olympic Park oraz Whistler Sliding Centre. Jedną z poważniejszych inwestycji tego okresu była kompletna przebudowa drogi Sea to Sky, która jest jedyną drogą lądową łączącą Whistler z Vancuver. Zakwaterowanie w hotelu w Vancuver. (Dzienna, średnia ilość pokonywanych kilometrów: ok. 420 km)

Dzień 6
Śniadanie oraz zwiedzanie Vancouver zwanego “miastem ogrodów”.  W tym urzekająco pięknym mieście zobaczymy m.in. Park Stanley’a, który jest zarówno ostoją dzikiej przyrody, jak i ulubionym miejscem rozrywki i rekreacji mieszkańców; bogatą kolekcję totemów - mistycznych rzeźb Indian z zachodniego wybrzeża Ameryki. Proponujemy pamiątkowe zdjęcia przy indiańskich słupach totemowych, które znajdują się w nietkniętym kawałku dżungli z plażami oraz słynnym oceanarium. Następnie wizyta w Parku Lynn Canyon, przejście przez most wiszący 70 m nad wąwozem Capilano. Kolejnym etapem zwiedzania jest wizyta w Chinatown, gdzie zwiedzimy klasyczny chiński ogród, który reprezentuje styl dynastii Ming.  Spacer przez stare miasto Gastown. W Vancouver znajdują się także liczne muzea: Galeria Sztuki Vancouver, założona w 1931 r., Muzeum Morskie i planetarium, przed którym jest ciekawa fontanna w kształcie kraba. Przejazd na Wyspę Granville, gdzie możemy zobaczyć targ, galerie, teatry i występy uliczne. Powrót na nocleg do hotelu w Vancouver. (Dzienna, średnia ilość pokonywanych kilometrów: ok. 70 km)

Dzień 7
Śniadanie, następnie rejs promem na wyspę Victoria, która jest stolicą prowincji Columbia. Spacer po mieście, wśród budynków z XIX wieku, takich jak: gmach parlamentu, Tunderbird Park, Helmecken House (najstarszy dom na wyspie), Crystal Garden, hotel Fairmont Empress oraz Bastion Square. Dla chętnych (za dodatkową opłatą, ok. 135 USD ) rejs łodzią na oglądanie orek. Powrót do hotelu w Vancouver na nocleg. (Dzienna, średnia ilość pokonywanych kilometrów: ok. 260 km)

Dzień 8
Po śniadaniu przejazd przez granicę kanadyjsko – amerykańską w kierunku miasta rozlokowanego pod słynną „Space Needle” czyli kosmiczną iglicą, 184-metrowym stalowym słupem na wierzchołku którego znajduje się taras obserwacyjny z zapierającą dech panoramą Seattle. Miasto to,  znane nie tylko dzięki filmowi „Bezsenność w Seattle”, ale przede wszystkim z powodu mieszczącej się tu fabryki słynnych samolotów Boeing. To tu znajduje się również siedziba firmy Microsoft, a także pierwsza na świecie kawiarnia Starbucks. W czasie popoludniowego zwiedzania będziemy mieli okazję zobaczyć wszystkie te miejsca z bliska. Przespacerujemy się również przez slynny rynek „Pikes Place” gdzie handlarze rybami zaprezentują nam umiejętność rzucania i pakowania świeżych ryb. Nocleg w Seattle. (Dzienna, średnia ilość pokonywanych kilometrów: ok. 250 km)

Dzień 9
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Zanim opuścimy Seattle,  zielone miasto nad Pacyfikiem, odwiedzimy jeszcze fabrykę Boeinga, aby na własne oczy zobaczyć jak  produkowane są te samoloty oraz zapoznać się z historią firmy. Po południu transfer na lotnisko w Seattle i przelot do San Francisco. Przylot, transfer i zakwaterowanie w hotelu w San Francisco.

Dzień 10
Po śniadaniu w hotelu, zwiedzanie najbardziej lubianego miasta Ameryki  „Miasta nad Zatoką” San Francisco, gdzie znajdziemy rzędy eleganckich domów, sławną kolejkę szynowo-linową, skupiska etnicznych dzielnic i kolorowe nabrzeże. Wszystko to tworzy unikalną atmosferę. Nasze zwiedzanie rozpoczniemy od wizyty w więzieniu! - czyli rejsu i pobytu w Alcatraz. Następnie w programie zwiedzania m. in. słynny most Golden Gate Bridge, Chinatown, Alamo Squere z pięknymi domkami w stylu wiktoriańskim, Fisherman’s Wharf, “najbardziej kręta uliczka na świecie” Lombard Streat i Golden Gate Park. Po południu czas wolny na spacery po mieście i ewentualne zakupy przy Union Square. Przejazd kolejką szynowo-linową “Cable Car”. Wieczorem dla chętnych odwiedziny w najbardziej znanej dzielnicy mniejszości seksualnych czyli w Castro. Dla spragnionych amerykańskich przysmaków,  wyjście do typowej restauracji prowadzonej nieustannie od 1908 roku na krwisty amerykański stek. Nocleg i zakwaterowanie w hotelu w San Francisco.
W tym dniu nie ma kolacji w hotelu (dotyczy klientów, którzy dokupili opcję obiadokolacji).

Dzień 11
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu a następnie przejazd legendarną autostradą nr 1 w kierunku południowym, obserwując wybrzeże Kalifornii, pod wijącą się na półkach skalnych drogą. Aparaty fotograficzne należy mieć „w pogotowiu”, bo niejednokrotnie będziemy zaskoczeni niesamowitymi krajobrazami! Nasza podróż przebiegać będzie przez Carmel do Monterey, pierwszej hiszpańskiej stolicy Kalifornii, gdzie przespacerujemy się wzdłuż Cannery Row a na nabrzeżu będzie czas na delektowanie sie prawdziwymi, świeżymi ostrygami z Pacyfiku i zupą serową z kalmarami oraz degustację kalifornijskich win (dodatkowo płatne). Następnie udamy się przez Big Sur do Solvang czyli wioski Old Danish Village, którego architektura roztacza  niespotykany tu duński urok. Nocleg w okolicy Solvang.
(Dzienna, średnia ilość pokonywanych kilometrów: ok. 250 km)

Dzień 12
Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu  „Autostradą Słońca” dotrzemy do uroczego miasta Santa Barbara, nazywanego Riverą Ameryki. Tam odwiedzimy jedną z najstarszych misji katolickich (wstęp do muzeum płatny dodatkowo). Nastepnie będziemy kontynuować naszą podróż oglądając nadmorskie rezydencje w Santa Monica i Malibu, gdzie kończy się słynna Route 66 i można odpocząć na ławeczce z filmu Forest Gump. Zatrzymamy się tu na ekscentrycznej Venice Beach, gdzie rowniez przespacerujemy się wraz z wielokolorowym tłumem po nadmorskim deptaku. Po przyjeździe do Los Angeles, zakwaterowanie w hotelu, po czym popołudniowe zwiedzanie „Miasta Aniołów” i spacer słynnymi ulicami takimi jak: Rodeo Drive (znana z ekskluzywnych sklepów), Ventura Boulevard (jedna z głównych ulic miasta pełna sklepów i hoteli) oraz podejdziemy do Griffith Observatorium skąd można zobaczyć słynne logo Hollywood oraz pomnik James’a Deana. Zobaczymy również Beverly Hills i „odwiedzimy” domy gwiazd filmowych takich jak Keanu Reeves, Courtney Cox, oraz Tobey Maguire. Nie możemy też pominąć słynnej alei gwiazd – Sunset Boulevard z wmurowanymi pięcioramiennymi gwiazdami sław kina, muzyki i telewizji. Dalej przejdziemy do Kodak Theatre miejsca corocznego wręczania Oscarów gdzie na czerwonym dywanie spotkają się najsłynniejsze osobistości kina oraz Grauman’s Chinese Tcheatre, miejsce gdzie po raz pierwszy wręczono nagrody Amerykańskiej Akademi Filmowej i gdzie znaleźć można  odciski stóp i rąk  kinowych sław a także Kaczora Donalda. Nocleg w hotelu w Los Angeles. (Dzienna, średnia ilość pokonywanych kilometrów: ok. 250 km)

Dzień 13
Po śniadaniu w hotelu, wyprawa w kierunku Parku Narodowego „Death Valley” czyli „ Doliny Śmierci”. To jedyne w swoim rodzaju miejsce, gdzie bardzo wysokie temperatury oraz brak opadów pomogły ukształtować osobliwy ekosystem. Zobaczymy słynne, odwiedzane corocznie przez miliony turystów miejsca takie jak Zabriskie Point -  punkt widokowy na niesamowite erozyjne formacje skalne, Furnace Creek położone 58 m. poniżej poziomu morza czy Dante’s View z którego roztacza się panoramiczny widok na Death Valley. Po dniu pełnym wrażeń, przejedziemy do  kolebki hazardu i rozrywki -  Las Vegas. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu w Las Vegas. (Dzienna, średnia ilość pokonywanych kilometrów: ok. 450 km)

Dzień 14
Śniadanie w hotelu i przejazd nad majestatyczną tamę Hoovera. Krótki postój na „sesje fotograficzną”. Dalej udamy się na zwiedzanie jednego z największych cudów natury na świecie: Wielkiego Kanionu Kolorado. Przespacerujemy się po słynnej szklanej platformie Sky Walk  nad krawędzią kanionu (dodatkowo płatne ok. 30 USD)! Zwiedzimy także rezerwat Indian Hualapai. Dla chętnych lot helikopterem nad Wielkim Kanionem (dodatkowo płatne, koszt ok. 140 USD za 15 min lot). Powrót do Las Vegas gdzie będziemy mogli przejść wzdłuż rozświetlonego „The Strip”. Zobaczymy tu kanały Wenecji oraz uliczki Rzymu wraz z fontanną di Trevi, kasyna, fontanny i wybuch wulkanu! Wspaniałe City Center – najnowsza gwiazda architektury, gigantyczny futurystyczny kompleks kasyn i hoteli, zaprojektowany przez zespół najwybitniejszych architektów świata i ozdobiony rzeźbami i dziełami sztuki najsłynniejszych, światowej sławy artystów. Koszt realizacji tego śmiałego pomysłu wyniósł 8,5 miliarda dolarów! Zobaczymy m.in. spektakularny wybuch wulkanu, spektakl z piratami i syrenami i zapierającą dech tańczącą fontannę. Nocleg w hotelu w Las Vegas.

Dzień 15
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Następnie transfer na lotnisko i wylot do Polski (napoje alkoholowe zakupione w strefie wolnocłowej i przewożone w bagażu podręcznym, pomimo odpowiedniego opakowania są rekwirowane na lotniskach europejskich).

Dzień 16
Przylot do Warszawy, Lotnisko Okęcie.


ŚWIADCZENIA

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym z Warszawy do Calgary i z Las Vegas do Warszawy (możliwe przesiadki), przelot wewnętrzny z Seattle do San Francisco, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (razem 14 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie śniadania a za dopłatą obiadokolacje (12), transfery klimatyzowanym autokarem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opieka polskiego pilota podczas realizacji programu i ubezpieczenie TU Europa - wariant standard (NW, KL, CP, Assistance oraz bagaż).

 

Cena podstawowa nie obejmuje:  kosztów realizacji programu zwiedzania ( biletów wstępu, obsługi przewodników, bagażowych, kierowców, itp ) - ok.  370 USD + 6 USD opłaty granicznej (płatne obligatoryjnie na miejscu); przejazdów komunikacją miejską, 12 obiadokolacji (za dopłatą), napojów do obiadokolacji, wycieczek fakultatywnych (orientacyjne ceny w programie) oraz innych wydatków osobistych i pozostałych nie ujętych powyżej kosztów.

 

DODATKOWE INFORMACJE

 

Wiza
Obywatele Polski mają obowiązek posiadania ważnej wizy przy wjeździe do Stanów Zjednoczonych Ameryki. Nie ma możliwości pośredniczenia w jej otrzymaniu, tak więc każdy Klient musi ją uzyskać we własnym zakresie. O wizę należy starać się w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Warszawie i w Konsulacie Generalnym Stanów Zjednoczonych w Krakowie.
W Ambasadzie Amerykańskiej w Warszawie o wizę mogą ubiegać się mieszkańcy województw: kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, lubelskiego, lubuskiego, mazowieckiego, podlaskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego.
Konsulat Generalny w Krakowie obejmuje województwa: dolnośląskie, małopolskie, opolskie, podkarpackie śląskie i świętokrzyskie. W przypadku osób podróżujących na podstawie paszportu wydanego przez kraj inny niż Polska klienci zobligowani są do sprawdzenia w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych przepisów celnych ich obowiązujących.
 

 


 

71 364 00 17; 71 333 30 30
tel/fax: 71 364 06 34
Kom: 886 544 004
Wiolka   Magda  

email

baner-najp-plaze

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO

baner-wypocz

wyprawy-zycia-right

barton banner