Kuba 16 dni- cała wyspa!!

 

 

 

 

Havana- Che Guevara- Trynidad- Cienfuegos- Valle de Vinales- Varadero- Santa Clara- wypoczynek w Varadero!

 

 

 

 

 

Wyloty z Warszawy, Wrocławia, Krakowa, Gdańska!


ZAPYTAJ O CENĘ NA DZIŚ!!

 

Zapraszamy do przesłania zapytania o ofertę.
Imię i nazwisko*
Proszę podać dane osoby kontaktowej.
Telefon*
Proszę wpisać tylko cyfry
E-mail*
Proszę wpisać poprawny adres email.
Data wyjazdu*
Please select a date when we should contact you.
Długość pobytu
Ilość osób dorosłych
Prosze wpisać cyfrę
Ilość dzieci do 12 lat
Proszę wpisać cyfrę
Dodatkowe informacje
Invalid Input
*
To pole jest wymagane

 

 

 

Program

Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw na 2,5 godz. przed wylotem samolotu. Przelot do Varadero samolotem czarterowym PLL LOT typu Dreamliner lub innym szerokokadłubowym (rejs bezpośredni). Po przylocie odprawa paszportowa i spotkanie z pilotem, następnie transfer do hotelu w Hawanie, zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

Podany poniżej program rozpoczyna się od noclegu w Hawanie, niemniej istnieje możliwość, iż wycieczka rozpocznie się od noclegu w Santa Clara lub Trynidadzie (wtedy program zwiedzania zostanie odwrócony, czyli zwiedzanie zaczniemy od Santa Clara i/lubTrynidadu).

Dzień 2
Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Kuby - Hawany, w programie między innymi: strzegący portu fort Morro, Plac Katedralny, spacer po starówce - tu znajdziemy miejsca związane z Ernestem Hemingwayem (hotel Ambos Mundos i bar Bodequita del Medio), plac targowy i barokowa katedra. Następnie zwiedzanie Muzeum/fabrykę Rumu Legendario. Opcjonalnie lunch (za dopłatą). Po południu zwiedzanie nowej Hawany: Kapitol i Opera. Następnie przejazd przez dzielnice Miramar i Cubanacan (przed rewolucją dzielnice bogaczy). Kolacja. Wieczorem dla chętnych rewia (dodatkowa opłata około 80 EUR).

Dzień 3
Po śniadaniu ciąg dalszy zwiedzania Hawany: Plac Rewolucji, Muzeum Rewolucji, cmentarz Kolumba. Po południu czas na samodzielne eksplorowanie miasta. Wieczorem kolacja i nocleg.
Dla chętnych i za dodatkową opłatą (ok. 30 EUR/os.) wycieczka „Śladami Hemingway'a” - wizyta w domu pisarza „Finca Viglia” oraz ulubionej knajpce „Floridita” gdzie napijemy się słynnego daiquiri.

Dzień 4
Po śniadaniu wyjazd z Hawany. Przejazd przez Pinar del Rio, miasta plantatorów tytoniu, do Valle de Vinales - parku narodowego z gigantycznymi wapiennymi ostańcami Mogotes. W programie zwiedzanie Indiańskiej Groty (odkrytej w 1951 r.) oraz naskalnych malowideł. Lunch za dodatkową opłatą. Powrót do hotelu w Hawanie na kolację i nocleg. W drodze powrotnej zwiedzanie Farmy Orchidei. (Trasa ok. 350 km)

Dzień 5
Po śniadaniu wyjazd do Playa Giron i Guama. Zwiedzanie farmy krokodyli oraz krótki rejs po kanałach Półwyspu Zapata, opcjonalnie lunch (dodatkowo płatny). Następnie przejazd do Cienfuegos - miasta często nazywanego kubańską „Perłą Południa,” które dzięki swojej świetnie zachowanej kolonialnej architekturze stanowi jedną z najpiękniejszych atrakcji turystycznych wyspy. Zobaczymy historyczne centrum Pueblo Nuevo, Parque Jose Marti, katedrę, Palacio de Valle oraz Paseo del Prado - najdłuższy deptak na Kubie. Nocleg w hotelu w okolicach Cienfuegos. (Trasa ok. 300 km)

Dzień 6
Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie najbardziej typowego i najlepiej zachowanego kolonialnego miasta Kuby - Trynidadu (miasto wpisane na listę UNESCO): brukowane uliczki miasta, Plaza Mayor, klasztor franciszkanów, pałace „baronów cukrowych” - obecnie budynki użyteczności publicznej, Canchanchara - tawerna słynna z lokalnego trunku - mieszanki miodu, cytryny i rumu! Lunch za dopłatą. Czas wolny w mieście lub powrót do hotelu na plażowanie. Transfer do Casa de la Musica – zachęcamy do wzięcia udziału w typowej kubańskiej potańcówce. Nocleg w okolicach Trynidadu (all inclusive).

Dzień 7
1) Dla grup rozpoczynających się od 07.11.14 do 02.01.15 włącznie i od 20.03.15:

Dzień wolny w Trynidadzie (all Inclusive). Czas na plażowanie i kąpiele w turkusowej wodzie Morza Karaibskiego. Opcjonalnie proponujemy wycieczkę na rajską wysepkę Cayo Blanco oraz lunch w restauracji serwującej owoce morza (koszt wycieczki: około 50 EUR). Nocleg w hotelu w okolicach Trynidadu.

2) Dla grup rozpoczynających się od 16.01.15 do 13.03.15 włącznie:

Po śniadaniu wyjazd w kierunku Santa Clara. Po drodze odwiedzimy słynną Valle de los Ingenios (Dolinę Cukrowni) - plantacje trzciny cukrowej, wioski zamieszkałe przez potomków niewolników i pałace baronów cukrowych, posiadłość Manaca Iznaga. Następnie wizyta w Santa Clara – mieście od którego zdobycia przez Che Guevarę zaczęła się kubańska rewolucja, zwiedzimy Guevara Memorial (osobiste rzeczy Che) i „rewolucyjny” pociąg pancerny. Lunch za dodatkową opłatą. Kolacja i nocleg w okolicy Santa Clara. (Trasa ok. 200 km)

Dzień 8
1) Dla grup rozpoczynających się od 07.11.14 do 02.01.15 włącznie i od 20.03.15:

Po śniadaniu wyjazd w kierunku Santa Clara. Po drodze odwiedzimy słynną Valle de los Ingenios (Dolinę Cukrowni) - plantacje trzciny cukrowej, wioski zamieszkałe przez potomków niewolników i pałace baronów cukrowych, posiadłość Manaca Iznaga. Następnie wizyta w Santa Clara – mieście od którego zdobycia przez Che Guevarę zaczęła się kubańska rewolucja, zwiedzimy Guevara Memorial (osobiste rzeczy Che) i „rewolucyjny” pociąg pancerny. Lunch za dodatkową opłatą. Wieczorem przyjazd do Varadero lub Cayo Santa Maria i zakwaterowanie w wybranym hotelu. (Trasa ok. 350 km)

 2) Dla grup rozpoczynających się od 16.01.15 do 13.03.15 włącznie:

- Dla Klientów wylatujących do Polski - transfer na lotnisko w Varadero. Wylot do Polski (rejs non stop).

- Dla Klientów pozostających na wypoczynek - transfer do wybranego hotelu w Varadero (mozliwy transfer via lotnisko) lub na Cayo Santa Maria.

Dzień 9 -14
- Tylko dla Klientów, którzy mają wykupiony pobyt na Cayo Santa Maria lub w Varadero - czas na odpoczynek i plażowanie. Podczas wypoczynku proponujemy wycieczki opcjonalne jak: rejsy na pobliskie wyspy koralowe, nurkowanie na przepięknej rafie itd. (od 80 EUR). Pełną listę wycieczek opcjonalnych przedstawi na miejscu pilot wycieczki.

- Klienci, którzy wykupili tylko część objazdową: 
Dzień 9 - przylot do Warszawy.

Dzień 15
Po śniadaniu wykwaterowanie. Transfer na lotnisko w Varadero. Wylot do Polski - przelot samolotem czarterowym PLL LOT typu Dreamliner lub innym szerokokadłubowym (rejs bezpośredni).

Dzień 16
Przylot do Warszawy.

 

Świadczenia

 

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym PLL LOT (rejs bezpośredni) na Kubę, opłaty lotniskowe, Kartę Turysty, program turystyczny jw. w tym przejazdy klimatyzowanym autokarem lub minibusem, zakwaterowanie w hotelach (14 rozpoczętych dób hotelowych dla wylotów od 07.11.14 do 02.01.14 włącznie i 7 rozpoczetych dób hotelowych dla wylotów od 16.01.15 do 13.03.15 włącznie ), wyżywienie jak w opisie zakwaterowania, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, ubezpieczenie TU Europa (w wersji standard: CP, NNW, KL i bagaż) oraz opiekę miejscowego przewodnika i polskiego pilota na Kubie.

 

Cena nie obejmuje: biletów wstępu oraz napiwków w części objazdowej (ok. 125 EUR - opłata obligatoryjna), obowiązkowej opłaty wylotowej z Kuby ok. 25 CUC/os. płatnej na lotnisku, wycieczek lokalnych i innych wydatków osobistych.


 

71 364 00 17; 71 333 30 30
tel/fax: 71 364 06 34
Kom: 886 544 004
Wiolka   Magda  

email

baner-najp-plaze

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO

baner-wypocz

wyprawy-zycia-right

barton banner