Australia i Oceania

Polinezja!!!!

     Tahiti, Przylądek Wenus, wulkaniczna Wyspa Moorea, plantacja ananasów, Tiki Village  Huahine, plantacja wanilii,  Bora-Bora - "Perła   Pacyfiku"...

 


 

INDYWIDUALNIE PRZYGOTUJEMY TWÓJ WYJAZD NA KAŻDY WYBRANY TERMIN!!!

ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY JUŻ DZIŚ!

 

{rsform 5}


1 DZIEŃ WARSZAWA – LOS ANGELES

Zbiórka na lotnisku. Spotkanie z pilotem. Wręczenie dokumentów podróży. Przelot do Papeete (Tahiti) przez Los Angeles.


2 DZIEŃ LOS ANGELES – PAPEETE

Przylot do Papeete (Tahiti) Transfer do hotelu. Odpoczynek. Tahiti to największa, najbardziej zaludniona wyspa Polinezji Francuskiej. Powstała z połączenia dwóch, obecnie wygasłych wulkanów – Tahiti Nui i Tahiti Iti, które oddziela jedynie wąski przesmyk. Wyspa otoczona jest przepiękną laguną, a wybrzeże pokryte czarnym, wulkanicznym piaskiem. Centralna część wyspy ze szczytami powyżej 2000 m, wodospadami i grotami jest przyrodniczym rajem. Urokowi scenerii uległ francuski malarz Paul Gauguin, który spędził na Tahiti kilka lat, by ostatecznie osiąść na pobliskich Markizach. Dla chętnych po południu możliwość wyjścia do centrum miasta. Papeete jest stolicą Polinezji Francuskiej, gdzie mieszczą się budynki rządowe, ponadto katedra, ratusz oraz ciekawy, barwny targ, na którym można zakupić lokalne produkty. Kolacja i nocleg.


3 DZIEŃ CZARNE PLAŻE TAHITI, MUZEUM GAUGINA

Śniadanie. Wyjazd na całodzienną wycieczkę po wyspie. Zobaczymy: Przylądek Wenus - miejsce przybycia pierwszych Europejczyków, Arahoho Blow Hole - aktywny gejzer, wodospad, Muzeum Paula Gaugina. Spacer po niewielkim Ogrodzie Botanicznym - okazja do zapoznania się z miejscowymi gatunkami flory. Na koniec odwiedzimy jedno z ceremonialnych miejsc pierwotnych mieszkańców Tahiti. Kolacja i nocleg.


4 DZIEŃ TAHITI – MOOREA

Śniadanie. Przelot na Moorea, wulkaniczną wyspę w kształcie trójzębu, położoną zaledwie 17 km od Tahiti. Ze względu na otaczającą ją rafę koralową wyspa jest doskonałym miejscem do uprawiania różnorodnych sportów wodnych. Białe, piaszczyste plaże przyciągają wielu turystów. W pobliżu wyspy (przy odrobinie szczęścia) można spotkać delfiny, a w okresie od lipca do października pojawiają się wieloryby ze swymi młodymi, które podpływają w okolice rafy. Na wyspie znajduje się 8 szczytów (najwyższy 1207 m n.p.m.), położonych wśród zieleni i tropikalnej przyrody. Zakwaterowanie. Odpoczynek na plaży. Kolacja i nocleg.


5 DZIEŃ MOOREA – RAJSKA SCENERIA
Śniadanie. Plażowanie i dla chętnych możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych lub sportów wodnych (dodatkowo płatne na miejscu) Kolacja i nocleg w hotelu na wyspie Moorea.


6 DZIEŃ MOOREA– PLANTACJA ANANASÓW

Śniadanie. Wyjazd na całodzienną wycieczkę po wyspie. Udamy się do zatok: Cooka oraz Opunohu. Ze wzgórza Belvedere podziwiać będziemy wspaniały widok na turkusowe wody laguny. Odwiedzimy plantację ananasów. W południe udamy się do Tiki Village, gdzie w tradycyjnej zabudowie wioski- skansenu weźmiemy udział w pokazie tańców polinezyjskich oraz tradycyjnego sposobu przygotowania i gotowania potraw w dziurach w ziemi. Po lunchu, odpoczynek. Kolacja i nocleg.


7 DZIEŃ MOOREA – RELAKS - SPORTY WODNE

Śniadanie. Plażowanie. Dla chętnych możliwość skorzystania ze sportów wodnych (fakultatywnie - dodatkowo płatne na miejscu). Kolacja i nocleg.


8 DZIEŃ MOOREA – HUAHINE

Śniadanie. Przelot na Huahine. Huahine to grupa dwóch wysp (Huahine Nui na północy oraz HuahineIti na południu) położonych ok. 170 km na północny-zachód od Tahiti, należąca do Wysp Towarzystwa. Obie wyspy oddzielone są wąskim kanałem oraz dwiema zatokami - Zatoką Maroe i Zatoką Bouvoyne. Nazwa w języku tahitańskim oznacza kobietę w ciąży. W części północnej Huahine Nui znajduje się jezioro Fauna Nui. Obie wyspy są górzyste, ale o łagodnych zboczach, otoczone laguną i odcięte od morza przez rafę koralową. Na Huahine uprawia się wanilię, melony i banany. Transfer do hotelu. Odpoczynek na plaży. Kolacja i nocleg.


9 DZIEŃ HUAHINE - PLANTACJA WANILII

Śniadanie. Wyjazd na wycieczkę po wyspie (pół dnia). Zobaczymy turkusowe wody, odwiedzimy plantację wanilii oraz zobaczymy dawne miejsce ceremonialne Polinezyjczyków. Ponadto pojedziemy do urokliwej wioski rybackiej. Powrót do hotelu. Po południu dalsze delektowanie się urokami plaży. Kolacja i nocleg.


10 DZIEŃ HUAHINE – PLAŻOWANIE

Śniadanie. Plażowanie i możliwość skorzystania ze sportów wodnych oraz wycieczek lokalnych (fakultatywnie - dodatkowo płatne na miejscu). Kolacja i nocleg.


11 DZIEŃ HUAHINE – BORA-BORA

Śniadanie. Przelot na Bora Bora. Położona 280 km na północny-zachód od Tahiti wyspa, nazywana jest „Perłą Pacyfiku”, co idealnie oddaje jej niezwykłe piękno. Turkusowa laguna z różnorodną i wielobarwną fauną sprzyja nurkowaniu, wycieczkom łodziami i innym sportom wodnym. Białe, piaszczyste plaże są idealnym miejscem na wypoczynek. Podczas II wojny światowej wojska amerykańskie posiadały tu swoje bazy lotnicze, jednak po zakończeniu wojny wielu żołnierzy, urzeczonych pięknem miejsca, nie chciało powrócić do domu. Swoją światową reputację Bora-Bora zawdzięcza także licznym artystom, malarzom i pisarzom, którzy szukali tu spokoju i wytchnienia. Transfer do hotelu. Odległość pomiędzy lotniskiem a hotelem pokonamy katamaranem lub motorówką Przepłyniemy nieprawdopodobnie błękitną laguną, której kolor wydaje się nierzeczywisty. Następnie dalszy przejazd minibusem. Zakwaterowanie. Odpoczynek. Kolacja i nocleg.


12 DZIEŃ BORA-BORA - TURKUSOWA LAGUNA

Śniadanie. Udamy się na niezapomnianą wycieczkę po lagunie. Wypłyniemy motorówką do miejsc, gdzie podziwiać będziemy bogatą faunę i florę morską (pływanie z maską). Możliwość popływania wśród płaszczek i rekinów. Odpoczynek na białych plażach, polinezyjski lunch. Kolacja i nocleg.


13 DZIEŃ BORA-BORA – PERŁA PACYFIKU
Śniadanie. Plażowanie i możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych (dodatkowo płatne na miejscu). Transfer na lotnisko. Przelot do Papeete. Kolacja i nocleg.


14 DZIEŃ BORA-BORA – PAPEETE - LOS ANGELES
Śniadanie. Transfer na lotnisko. Przelot do Europy przez Los Angeles.


15 DZIEŃ WARSZAWA

Powrót do kraju.
 


CENA OBEJMUJE:

- bilet lotniczy na trasie Warszawa - Los Angeles - Papeete - Warszawa wraz z opłatami lotniskowymi
- przeloty wewnętrzne
- transfery z i na lotniska
- transport autobusem lub minibusem, łodziami
- zakwaterowanie w hotelach 4*, w pok. 2-os., dopłata do pok. 1-os. 1585 EUR/os.
- posiłki według programu
- wycieczki na wyspy wg programu
- bilety wstępu do obiektów ujętych w programie
- opiekę polskojęzycznego pilota podczas trwania całej imprezy
- ubezpieczenie NNW, KL i bagaż


CENA NIE OBEJMUJE:
- innych świadczeń niż wymienione powyżej oraz wydatków natury osobistej, napiwków
- kosztu wizy amerykańskiej


UWAGA: Cena skalkulowana dla grupy min. 16 osób. W przypadku mniejszej liczby Uczestników cena imprezy może ulec zmianie.
Program ma charakter ramowy i może ulec zmianie w zależności od okoliczności, warunków lokalnych lub uzgodnień z pilotem.
Zawsze przedstawimy alternatywną propozycję lub zamienimy kolejność zwiedzania.

Uwaga - ze względu na przelot do LA, przy zapisie należy posiadać wizę amerykańską lub złożyć pełną dokumentację w celu jej otrzymania. Koszt uzyskania wizy oraz pośrednictwo nie są wliczone w cenę
. 

Druga strona Ziemi


 

Nowa Zelandia i Australia: Wybrzeża Wyspy Północnej, Zjawiska geotermalne Rotorua, Egzotyczna flora i fauna, Wielka Rafa Koralowa! Sydney z operą i Harbour Bridge oraz Plaże Surfers Paradise...

 


 

 

 

 

 

 

SPRAWDŹ JUŻ DZIŚ DOSTĘPNE TERMINY!

 

{rsform 5}
1 dzień:
Zbiórka na lotnisku w Warszawie dwie godziny przed odlotem, wylot z przesiadkami do Auckland.

2 dzień:
Kontynuowanie lotu, możliwy nocleg tranzytowy w jednym z miast azjatyckich.

3 dzień:
Przylot do Auckland. Po zakwaterowaniu w hotelu i odpoczynku zwiedzanie tego największego miasta Nowej Zelandii: leżący niemal w centrum port jachtowy - wszyscy Nowozelandczycy są żeglarzami, a żeglarstwo to prawdziwa narodowa pasja. Przeprawa przez zatokę do północnej dzielnicy Davonport, gdzie zachowały się XIX wieczne domy. Po powrocie do centrum, spacer główną ulicą - Queen Street. Wyjazd na wieżę obserwacyjną i radiową - Sky Tower, o wysokości 328 metrów (wstęp płatny dodatkowo wg aktualnych cen). Wieża została otwarta w 1997 r. i jest najwyższą budowlą Półkuli Południowej.

4 dzień:
Wycieczka na piękne wybrzeże okolic miejscowości Piha. Spacer przez składający się z endemicznych drzew i paproci las. Jeśli ktoś nie boi się marszu pod górę, z pewnością dojdzie ścieżką aż do wodospadu. Czeka nas też spacer szeroką plażą i wejście na górującą nad nią Lwią Skałę. Osoby niewrażliwe na zimno mogą wykąpać się w chłodnym oceanie. Po południu jedziemy do Muriwari, spektakularnej wielkiej kolonii głuptaków, które gniazdują na skałach. Powrót do Auckland i nocleg.

5 dzień:
Wyjazd do jaskiń Waitomo. Te malownicze jaskinie są odwiedzane przez licznych turystów przede wszystkim z powodu zamieszkujących je świecących larw, które wiszą na sklepieniu niczym gwiazdy. Jeśli pozwala na to stan wody część jaskini zwiedza się płynąc podziemną rzeką. Kontynuowanie podróży do Rotorua. Miasteczko słynne jest z okolicznych gejzerów, wulkanów błotnych i innych zjawisk geotermalnych. Rosną też tu piękne lasy drzewiastych paproci, otaczających liczne jeziora. Wizyta w centrum Rotorua, które od wieków było zamieszkiwane przez Maorysów. Zobaczymy autentyczny dom zebrań Maorysów i kościółek z elementami maoryskiego zdobnictwa. Nocleg w Rotorua.

6 dzień:
Zwiedzanie okolicy: obszar geotermalny Te Puio ze słynnym gejzerem Pohutu, zobaczymy ptaszka kiwi, zamieszkującego wyłącznie w Nowej Zelandii (niestety w niewoli). Wybierzemy się też za miasto, aby podziwiać lasy drzewiastych paproci i szmaragdową toń jeziora. W kolejnym rezerwacie oglądamy ciekawe, geotermalne zjawiska, m.in. największe gorące źródło na świecie. Nocleg w Rotorua.

7 dzień:
Rano fakultatywnie: pławienie się w geotermalnych basenach lub dla odważnych możliwość emocjonującego raftingu na rzece Kaituna. Przejazd do Auckland i czas wolny. Nocleg w Auckland.

8 dzień:

Wylot do Sydney, jak wielu twierdzi - najpiękniejszego z dużych miast świata. Po przylocie spacer po centrum: Circular Quai z gmachem słynnej Opery oraz Harbour Bridge. Chwila wytchnienia w pięknym ogrodzie botanicznym. Katolicka katedra i dzielnica Darling Harbour. Możliwość obejrzenia ciekawego oceanarium (wstęp płatny dodatkowo wg aktualnych cen). Wieczorem wjazd na imponującą wieżę widokową (wstęp płatny dodatkowo wg aktualnych cen) z której rozciąga się piękna panorama. Nocleg w hotelu w Sydney.

9 dzień:

Wycieczka w pobliskie góry Blue Mountains. Góry zawdzięczają swoją nazwę porastającym ich stoki eukaliptusom. Zawarte w liściach tych drzew olejki eteryczne ulatniając się powodują, że góry wyglądają z daleka jakby były przykryte niebieskawą mgłą. Najbardziej znaną i najczęściej fotografowaną atrakcją turystyczną okolicy jest formacja skalna o nazwie Three Sisters. Przejazd kolejką szynowa i linową, spacer, postoje w punktach widokowych i w często odwiedzanym przez turystów byłym miasteczku górniczym Katoomba. Nocleg w hotelu w Sydney.

10 dzień:
Dalszy pobyt w Sydney: rejs promem - okazja do fotografowania opery z pokładu promu. Dopłynięcie do miejscowości Manly i pięknej, podmiejskiej plaży leżącej nad otwartym oceanem. Możliwość kąpieli i chwila relaksu. Przejazd na lotnisko. Wylot do Cairns - bramy do Wielkiej Rafy Koralowej i najważniejszej miejscowości północnowschodniego, tropikalnego wybrzeża Australii. Spacer po nadmorskiej części miasteczka. Nocleg w hotelu w Cairns.

11 dzień:

Dla chętnych fakultatywna, całodzienna wycieczka jachtem na Wielką Rafę Koralową (cena wycieczki zależy od jej rodzaju - szczegóły w liście do uczestników). Podczas wycieczki lunch, podziwianie rafy i pływanie z rurką i maską, możliwość nurkowania z butlą z instruktorem nawet dla osób bez żadnego doświadczenia. Na niektórych wycieczkach możliwe jest też oglądanie rafy przez szyby ze specjalnie przystosowanych łodzi. Nocleg w hotelu w Cairns.

12 dzień:
Fakultatywna wycieczka do wodospadów Barron i pobliskiej górskiej miejscowości Kuranda, niegdyś górniczej, a dziś bardzo turystycznej (cena wycieczki zależy od liczby chętnych - szczegóły w liście do uczestników). Osoby, które nie wezmą udziału w wycieczce, mogą spędzić czas w pełnym sklepów i barów w Cairns lub wyjechać autobusem na jedną z pobliskich plaż. Nocleg w hotelu w Cairns.

13 dzień:

Przejazd na lotnisko i wylot do Brisbane, stolicy stanu Queensland. Zwiedzanie tego najszybciej rozwijającego się miasta Australii. Następnie około dwugodzinna podróż na Gold Coast - Złote Wybrzeże. Znajdziemy się w najsłynniejszym kurorcie Australii - Surfers Paradise. Nocleg na Gold Coast.

14 dzień:
Pobyt w Surfers Paradise - mieście wieżowców stojących tuż przy szerokiej, oceanicznej plaży. Dzięki wielkim falom jest to raj dla surferów. Przyjeżdżają tu też miłośnicy dobrego jedzenia i znakomitego, australijskiego piwa. W tym dniu, jeśli pozwolą warunki, namawiamy, by każdy spróbował swoich sił w nauce ślizgania się na falach. Nocleg na Gold Coast.

15 dzień:

Przejazd na lotnisko i wylot do jednego z miast azjatyckich. Nocleg w jednym z miast azjatyckich.

16 dzień:
Pobyt w jednym z miast azjatyckich z możliwością zwiedzania. Wylot do Europy.

17 dzień:
Przylot do Warszawy.
Świadczenia

Zakwaterowanie:

według programu w hotelach turystycznych - pokoje 2 osobowe (2 osobowe z dostawką na życzenie) z łazienkami.

Wyżywienie:
w cenie brak wyżywienia.

Transport:
przeloty wg programu, wynajęte mikrobusy, komunikacja publiczna i miejska, prom.

Ubezpieczenie:
Signal Iduna S.A.

Realizacja programu turystycznego, wstępy do obiektów wymienionych w programie, wszelkie opłaty administracyjne. Opieka polskiego pilota.


Cena podstawowa nie obejmuje:

- Opłat lotniskowych: 1.545 zł/ os.
- Pakietu dewizowego w wysokości 840 USD, który uczestnik zabiera ze sobą na wyprawę. Pakiet płatny
jest w krajach docelowych, a obejmuje: bilety wstępu, opłaty wylotowe lub graniczne, przewodników
lokalnych, pozostały transport lokalny, napiwki dla przewodników i kierowców.
- Pozostałych posiłków nieujętych w programie. Orientacyjny koszt ok. 8-15 USD/ posiłek.
- Wieczornych wyjść i rozrywek oraz pozostałych aktywności i wycieczek fakultatywnych (ceny uzależnione są od ilości chętnych, orientacyjne kwoty podajemy w liście do uczestników).
Możliwe jest odwrócenie kolejności realizacji programu.
Minimalna liczba uczestników w grupie: 12, maksymalna: 24.
 


Informacje praktyczne


Informacje dotyczące realizacji imprezy, niezbędnego bagażu, dokładnych godzin przelotu itd. zostaną przesłane pocztą elektroniczną w liście do uczestników około dwa tygodnie przed wyjazdem. Wyżywienie dla chętnych pomaga organizować na bieżąco pilot. Należy pamiętać, że odwiedzane kraje nie są tanie.

Informacje wizowo-paszportowe:
Wymagane min. 2 wolne strony w paszporcie ważnym min. 9 miesięcy od daty zakończenia wycieczki. Biuro bezpłatnie pośredniczy w uzyskaniu wizy australijskiej. Najpóźniej do 40 dnia przed rozpoczęciem wyprawy należy przesłać bo biura skan pierwszej strony paszportu (ze zdjęciem) oraz odpowiednią dokumentację wizową (przesłaną przez biuro). Nie jest konieczne złożenie paszportu.

Informacje zdrowotne:

Nie ma obowiązku szczepień. Odwiedzane kraje należą do najbezpieczniejszych na świecie.

O wyprawie
:
Wyprawa jest przeznaczona dla osób chcących aktywnie zwiedzać świat, znajdujących przyjemność w pokonywaniu trudów dalekich podróży i poznawaniu odmiennych kultur. Staramy się w miarę możliwości docierać również w miejsca położone poza obszarami masowej turystyki, ale nie unikamy miejsc atrakcyjnych i popularnych. Na wyjazd zapraszamy osoby nastawione pozytywnie do świata i do innych uczestników wycieczki, koniecznością jest sympatyczne i wyrozumiałe traktowanie otoczenia i innych ludzi. Proponujemy przede wszystkim aktywne i relatywnie tanie zwiedzanie znajdujących się w naszym programie miejsc. Nie należy spodziewać się luksusowych warunków zakwaterowania, jeśli takie noclegi się zdarzają, to należy je traktować jako wyjątek od reguły. Część noclegów może odbywać się w skromnych warunkach, a decydując się na udział w wyprawie należy mieć to na uwadze. Wyprawa przewiduje pokonywanie kolosalnych odległości samolotem. Osoby, które nie lubią spędzać czasu w samolocie, nie powinny brać udziału akurat w tej wyprawie. Zwiedzane kraje należą do bardzo dobrze zorganizowanych i zwykle wszystko na miejscu przebiega bardzo sprawnie. Podczas wyjazdu zdarzają się przejazdy komunikacją publiczną i miejską. Prosimy mieć na względzie fakt, iż czasem konieczne jest przenoszenie bagażu na krótkie dystanse - pomoc bagażowych zwykle nie jest możliwa. Prosimy zatem o zabranie jedynie takiego bagażu, który swoją wagą lub rozmiarami nie uniemożliwia poruszania. Wyprawie od początku do końca towarzyszy polski pilot, który służy Państwu pomocą w każdej sytuacji. 

71 364 00 17; 71 333 30 30
tel/fax: 71 364 06 34
Kom: 886 544 004
Wiolka   Magda  

email

baner-najp-plaze

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO

baner-wypocz

wyprawy-zycia-right

barton banner