Szukając zaginionych Świątyń - Tajlandia i KambodżaBangkok i Szmaragdowy Budda, imperium Kmerów w Angkorze, Battambang, zapomniane Świątynie w sercu dżungli...!  A dla chętnych tydzień pobytu w Tajlandii!!

 

 

 

 

Wyloty z Warszawy.

ZAPYTAJ O DOSTĘPNOŚĆ!

 

Zapraszamy do przesłania zapytania o ofertę.
Imię i nazwisko*
Proszę podać dane osoby kontaktowej.
Telefon*
Proszę wpisać tylko cyfry
E-mail*
Proszę wpisać poprawny adres email.
Data wyjazdu*
Please select a date when we should contact you.
Długość pobytu
Ilość osób dorosłych
Prosze wpisać cyfrę
Ilość dzieci do 12 lat
Proszę wpisać cyfrę
Dodatkowe informacje
Invalid Input
*
To pole jest wymaganeDzień 1

Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina, Warszawa - nowy terminal, hala odlotów.  Wylot samolotem czarterowym do Bangkoku (z międzylądowaniem w jednym z krajów Półwyspu Arabskiego).

Dzień 2
Przylot samolotem czarterowym do Bangkoku. Odprawa wizowo-paszportowa i transfer do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu, odpoczynek po podróży. Wieczorem kolacja powitalna.

Dzień 3
Śniadanie w hotelu, a następnie zwiedzanie Bangkoku: Świątynia Wat Pho, rynek kwiatowy w Chinatown, Pałac Królewski, na terenie którego znajduje się również Wat Pra Kaeo - świątynia, gdzie przechowywany jest najsłynniejszy tajski posąg Buddy - niewielki Budda Szmaragdowy. Dla chętnych lunch (dodatkowo płatny ok. 12 USD). Po południu wycieczka po klongach - rejs łodzią po kanałach, które w przeszłości stanowiły alternatywny system komunikacyjny Bangkoku. Wieczorem kolacja z elementami lokalnego folkloru. Dla chętnych po kolacji transfer na Patpong – dzielnicę nocnych uciech Bangkoku (za dodatkową opłatą ok. 18 USD, powrót do hotelu we własnym zakresie).

Dzień 4
Po wczesnym śniadaniu transfer autokarem na granicę pomiędzy Tajlandią i Kambodżą, odprawa paszportowa a następnie przejazd do Siem Reap, położonego tylko 7 km od świątyń Angkoru. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 430 km)

Dzień 5
Po śniadaniu zwiedzanie zespołu kamiennych świątyń z czasów rozkwitu imperium Khmerów ze stolicą w Angkorze (lista UNESCO). Podczas zwiedzania lunch w lokalnej restauracji. Kompleks składający się z ponad 400 budynków otaczały niegdyś pola uprawne, dobrze utrzymane drogi, kanały i potężne mury. W programie między innymi świątynia Bayon, świątynia w kształcie piramidy - Babhuon, Taras Słoni, Taras Trędowatego Króla oraz Południowa Brama Angkor Thom i Angkor Wat. Po południu zwiedzimy Ta Phrom - część Angkoru, którą pozostawiono siłom przyrody, w tym wypadku dżungli. Często zdarza się, że potężne drzewa wyrastają z kamiennych budowli a ich korzenie oplatają kolumny czy wręcz całe budynki. Nocleg w hotelu. Kolacja we własnym zakresie.

Dzień 6
Po śniadaniu wyjazd do Koh Ker, zapomnianej stolicy państwa Khmerów położonej w trudno dostępnej dżungli. Zobaczymy kompleks nieodrestaurowanych świątyń porośniętych dziką roślinnością, m.in. Prasat Thom, która wznosi się na 30 m ponad równiną i okolicznym lasem. W drodze powrotnej zwiedzimy świątynię Beng Mealea położoną na dawnym królewskim trakcie Prasat Bakan, obecnie również opanowaną przez drzewa i pnącza. W autokarze dostaniemy suchy prowiant na drogę. Powrót do hotelu. Kolacja we własnym zakresie lub dla chętnych kolacja z pokazem khmerskich tańców ludowych (cena ok. 20 USD). Nocleg w hotelu w Siem Reap (Trasa ok. 250 km)

Dzień 7
Po śniadaniu dla chętnych rejs łodzią po jeziorze Tonle Sap do pływającej wioski Chong Khneas (ok. 18 USD). Około południa wyjazd autokarem do Battambang. Po drodze wizyta w otoczonej polami morwowymi hodowli jedwabników. Będziemy tu mieli okazję obserwować proces powstawania tradycyjnego kambodżańskiego jedwabiu. Po przyjeździe zwiedzanie centrum Battambang z tradycyjnym rynkiem oraz jednymi z najlepiej zachowanych przykładów francuskiej architektury kolonialnej w całej Kambodży.  Zatrzymamy się także przy fabryce Pepsi z lat 70-tych, zamkniętej i porzuconej po przejęciu władzy przez reżim Czerwonych Khmerów. Kolacja w lokalnej restauracji i zakwaterowanie w hotelu. (Trasa ok. 200 km)

Dzień 8
Po śniadaniu transfer autokarem przez trudno dostępne tereny prowincji Pailin do przejścia granicznego z Tajlandią. Odprawa paszportowa, a następnie przejazd przez region Chanthaburi słynący z wydobycia kamieni szlachetnych. Po południu zakwaterowanie w hotelu w okolicach Rayong, w zależności od położenia hotelu możliwy czas wolny na plażowanie. Kolacja i nocleg. (Trasa ok. 300 km)

Dzień 9
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu:
klienci wybierający dodatkowy tydzień pobytu w Pattayi/Jomtien lub na Koh Samet - transfer do wybranego hotelu
klienci powracający do Polski - transfer na lotnisko w Bangkoku i powrót do Warszawy samolotem czarterowym (z międzylądowaniem w jednym z krajów Półwyspu Arabskiego).
 

DLA CHĘTNYCH PRZEDŁUŻENIE POBYTU O TYDZIEN W TAJLANDII. ZAPYTAJ O SZCEGÓŁY!Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym na trasie Warszawa - Bangkok - Warszawa, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach (7 rozpoczętych dób hotelowych), transfery klimatyzowanym autokarem/mikrobusem, wyżywienie według programu, opiekę polskiego przedstawiciela na lotnisku w Polsce, opiekę pilota podczas zwiedzania, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wariant standard: NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje
: wizy kambodżańskiej (wyrabiana na granicy tajsko-kambodżańskiej, prosimy o zabranie ze sobą 2 zdjęć), biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przejażdżek łodzią, wynagrodzenia dla lokalnych przewodników, napiwków dla kierowców, bagażowych, personelu hotelowego etc. (łącznie ok. 115 USD + bilet do Angkor Wat, aktualnie ok. 20 USD płatne na miejscu u pilota), dodatkowych posiłków podczas wycieczki, napoi do posiłków oraz innych wydatków osobistych.


Inne

Waluty. Zaleca się zabranie dolarów amerykańskich, choć można również wymieniać euro, funty brytyjskie i inne powszechnie akceptowane waluty. Pieniądze można wymienić w licznych bankach i kantorach oraz hotelach (tutaj kurs jest zawsze niekorzystny) UWAGA! W Tajlandii nie są akceptowane banknoty 50 USD oraz 100 USD starych edycji (z małymi wizerunkami prezydentów).

Jeśli Klienci zabierają ze sobą dolary amerykańskie należy pamiętać, że w krajach Azji Pd.-Wsch. nie są akceptowane banknoty wydane przed 1996 r. i/lub zniszczone, naddarte, itp.

Ze względu na restrykcyjne i egzekwowane przepisy dotyczące pracy pilotów wycieczek w Tajlandii, w niektórych obiektach polski pilot nie ma prawa nie tylko oprowadzać czy tłumaczyć lokalnego przewodnika, ale nawet nie ma do nich wstępu. W szczególności dotyczy to kompleksu pałacowego w Bangkoku.

W niektórych terminach pilot może odbierać grupę na lotnisku w Bangkoku. Wówczas na lotnisku w Polsce oferujemy Klientom asystę polskiego przedstawiciela w trakcie odprawy.

Klienci posługujący się innymi paszportami niż polskie zobowiązani są do uzyskania odpowiednich wiz we własnym zakresie. Wszelkie informacje dotyczące procedur wizowych zamieszczone w ofercie odnoszą się do obywateli polskich.

Pokój trzyosobowy to z reguły pokój dwuosobowy z dostawką (dostawka na ogół w formie łóżka polowego lub rozkładanej kanapy).

 

 

71 364 00 17; 71 333 30 30
tel/fax: 71 364 06 34
Kom: 886 544 004
Wiolka   Magda  

email

baner-najp-plaze

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO

baner-wypocz

wyprawy-zycia-right

barton banner