Włochy + Sycylia 14 dniWenecja - Królowa Laguny - Mediolan - stolica mody - Piza - Krzywa Wieża - Florencja - Stolica Renesansu - Watykan - Państwo papieskie - Rzym - serce Imperium - Monte Cassino -Siedziba Zakonu Benedyktynów i cmentarz żołnierzy polskich - Caserta - Wersal Południa - Neapol - Stolica Kampanii - Pompeje - Sycylia - Taormina i Etna - Alberobello - Bajkowe miasto - St.Giovanni Rotondo - Wspomnienie o Ojcu Pio - San Marino - Najstarsza Republika Świata!

 

 

 

 


 WYJAZD Z WIELU POLSKICH MIAST!

ZAPYTAJ O CENĘ PROMOCYJNĄ NA DZIŚ!!

 

{rsform 5}


Dzień 1
Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. Przejazd do Włoch przez Czechy i Austrię. (Trasa ok. 950 km).

Dzień 2
W godzinach porannych przyjazd do Wenecji, następnie rejs barką turystyczną
po Lagunie Weneckiej. Odwiedzimy dzielnicę San Marco, w której znajdują się najważniejsze zabytki Wenecji: Bazylika św. Marka, Pałac Dożów, Wieża Dzwonnicza oraz Most Westchnień. Następnie rejs gondolami po kanałach weneckich i Canale Grande, czas wolny. Wieczorem przejazd do hotelu na nocleg (okolice Lido di Jesolo lub Padwy). (Trasa ok. 50 km).

Dzień 3
Po śniadaniu przejazd do Mediolanu stolicy Lombardii. Dzień ten rozpoczniemy wizytą
na Placu Katedralnym gdzie znajduje się wspaniała gotycka katedra zwana „poematem
w marmurze”. Następnie przejdziemy Galerią Vitorrio Emanuele II eleganckim wielopiętrowym pasażem, który poprowadzi nas do najsłynniejszej opery świata - La Scali. Zwiedzanie miasta zakończymy wizytą w Castello Sforzesco - imponującym zamku władcy Mediolanu Ludovica Sforzy . Czas wolny w tak zwanym Złotym Kwadracie Mody najmodniejszej dzielnicy Mediolanu. W godzinach wieczornych przyjazd do hotelu na nocleg (okolice Acqui Terme). Możliwość realizacji wycieczki fakultatywnej do Padwy. (Trasa ok. 425 km).

Dzień 4
Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Pizy, urokliwego miasta potężnej Republiki Morskiej. W programie zwiedzanie: Campo dei Miracoli (Pola Cudów), gdzie znajduje się katedra o przepięknej wielopoziomowej fasadzie, koliste Baptysterium oraz słynna Krzywa Wieża, czyli dawna katedralna dzwonnica, budowana prawie przez 200 lat (oglądana z zewnątrz). W licznych kafejkach Pizy z pewnością znajdziemy czas na wypicie espresso - mocnej, aromatycznej, włoskiej kawy. W godzinach wieczornych przyjazd do hotelu na nocleg (okolice Montecatini). Możliwość realizacji wycieczki fakultatywnej do Lukki. (Trasa ok. 275 km).

Dzień 5
Po śniadaniu przejazd do Florencji. Zwiedzanie miasta zaczniemy od Kościoła Św. Krzyża z nagrobkami sławnych Florentyńczyków, Placu Ratuszowego, malowniczego Mostu Złotników oraz Katedry Santa Maria del Fiore, przykrytej wspaniałą kopułą o średnicy prawie 50 metrów i najstarszego budynku miasta, czyli Baptysterium, do którego prowadzą słynne Rajskie Wrota. Następnie czas wolny. Po południu przejazd w okolice Rzymu. Zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 400 km).

Dzień 6
Po śniadaniu przejazd do Rzymu i Watykanu. Zwiedzanie Muzeów Watykańskich, jednego z najczęściej odwiedzanych muzeów na świecie, ze zbiorami od antyku po wiek dwudziesty, słynnej Kaplicy Sykstyńskiej z freskami Michała Anioła oraz Bazyliki Św.Piotra zbudowanej na miejscu grobu Świętego. Szczególnej uwadze polecamy: grób Jana Pawła II, Pietę Michała Anioła, wspaniały baldachim wykonany przez Berniniego oraz posąg Św. Piotra. Czas wolny w trakcie którego dla chętnych wieczór włoski w stylowej restauracji (płatny dodatkowo). Późnym wieczorem powrót do hotelu na nocleg.(Trasa ok. 100 km). Uwaga! - w tym dniu nie ma kolacji w hotelu.

Dzień 7

Po śniadaniu przejazd do Rzymu. Zwiedzanie zaczniemy od „Rzymu Antycznego” – Kolloseum (podziwiane z zewnątrz), następnie Forum Romanum, Panteon, Kapitol. Kolejnym etapem zwiedzania będą zabytki „Rzymu Barokowego”: Plac Wenecki obok Fontanny di Trevi, do której zgodnie z tradycją trzeba wrzucić monetę, aby powrócić do "Wiecznego Miasta". Spacer zakończymy na Placu Hiszpańskim z fontanną Barcaccia w kształcie łodzi, u stóp słynnych Schodów Hiszpańskich z kaskadą balustrad i balkonów. Czas wolny, następnie powrót do hotelu na nocleg. (Trasa ok. 100 km).

Dzień 8
Wcześnie rano przejazd na Monte Cassino - miejsce słynnej bitwy polskiego II Korpusu z Niemcami. Odwiedzimy cmentarz żołnierzy polskich, grób gen. Andersa oraz opactwo benedyktynów i muzeum Historiale dot. słynnej bitwy pod Monte Cassino. Po południu zwiedzanie Caserty - wspaniałego Palazzo Reale, Pałacu Królewskiego, który swoją wielkością i urodą dorównuje Wersalowi. Czas wolny. Następnie przejazd na nocleg do hotelu w okolice Neapolu (okolice Castellamare di Stabia ).
(Trasa ok. 225 km).

Dzień 9
Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Pompejów - antycznego miasta zniszczonego podczas ogromnej erupcji Wezuwiusza. Dzięki temu miasto zachowało swoją pierwotną strukturę do dzisiejszych czasów w niezmienionym kształcie! Po południu przejazd do Neapolu, nieoficjalnej stolicy całego włoskiego południa. Zwiedzanie Galerii Umberta I, Piazza del Plebiscito z pałacem królewskim, Teatro San Carlo oraz wspaniałego zamku Castel Nuovo. Czas wolny w którym można spróbować słynnej neapolitańskiej pizzy. Wieczorem przejazd w kierunku Kalabrii do hotelu na nocleg (okolice Reggio di Calabria). (Trasa ok. 475 km).

Dzień 10

Po wczesnym śniadaniu przejazd i przeprawa promowa na Sycylię do zawieszonej na skałach Taorminy - najsłynniejszego kurortu na wyspie. Spacer po fascynującym starym mieście, wizyta w Teatrze Antycznym - najpiękniejszym starożytnym, greckim teatrze we Włoszech, skąd rozciąga się wspaniała panorama na Etnę i wybrzeże Morza Jońskiego. Następnie przejazd na największy czynny wulkan w Europie - wjazd na wysokość ok. 2000 m.n.p.m. Spacer po jednym z wygasłych kraterów oraz możliwość wjazdu specjalnym busem terenowym na wysokość 3000 m.n.p.m, w pobliże głównego krateru (dodatkowa opłata, wjazd jedynie przy znacznej liczbie chętnych). Następnie przeprawa promowa i powrót do hotelu w późnych godzinach wieczornych i nocleg. (okolice Reggio di Calabria). (Trasa ok. 325 km).

Dzień 11

Śniadanie i przejazd do Alberobello. Spacer po urokliwym mieście, w którym zobaczymy „trulle”- cylindryczne, kamienne domy przypominające ule, zbudowane bez żadnej zaprawy. Przejazd na nocleg w okolicach San Giovanni Rotondo. Zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 425 km).

Dzień 12

Po śniadaniu zwiedzanie San Giovani Rotondo z klasztorem kapucynów, Santa Maria della Grazie, w którym żył Ojciec Pio z Pietrelciny (1887 - 1968). Następnie przejazd na nocleg do hotelu w okolice Rimini. (Trasa ok. 425 km).

Dzień 13
Po wykwaterowaniu udamy się do San Marino, najstarszej republiki świata - możliwość degustacji regionalnych likierów oraz czas wolny a w godzinach popołudniowych wyjazd do Polski. Po drodze planowane są krótkie postoje. (Trasa ok. 1300 km).

Dzień 14
Przyjazd do Polski w godzinach przedpołudniowych ( Katowice ok.13.00).UWAGA!
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych oraz sakralnych. Podczas zwiedzania może być konieczne korzystanie ze środków komunikacji miejskiej.
Świadczenia

Cena obejmuje
przejazd komfortowym autokarem (WC, klimatyzacja, bar, video), zakwaterowanie w hotelach (11 rozpoczętych dób hotelowych), 11 śniadań kontynentalnych, za dopłatą kolacje (10), program turystyczny j.w., ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż) oraz opiekę pilota.

Cena podstawowa nie obejmuje kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów muzealnych i sakralnych, biletów na rejsy statkiem po Lagunie Weneckiej, rejsu gondolami, biletów komunikacji miejskiej, przeprawy promowej na Sycylię, lokalnych przewodników, dodatkowych posiłków i napoi, innych wydatków osobistych oraz podatkow turystycznych.
Orientacyjny koszt biletów wstępu (wraz z kosztami wynajmu lokalnych przewodników oraz przejazdami komunikacją miejską, biletami na rejs statkiem po lagunie weneckiej, rejs gondolami, przeprawa promowa na Sycylię): ok. 250 EUR (nie obejmuje podatków turystycznych - łącznie dodatkowo ok. 5 EUR).Wycieczki fakultatywne: Lukka 15 EUR, Padwa 10 EUR, wieczór włoski 25 EUR, Etna 70 EUR.


Zniżki obowiązują dla:

- uczniów, studentów - bilety ulgowe za okazaniem legitymacji uczniowskiej/ studenckiej
- seniorów od 65 roku - bilety gratis/ ulgowe, za okazaniem dowodu osobistego
- nauczycieli z kartą nauczycielską - bilety ulgowe - dotyczy to wykopalisk w Pompejach i Caserty
- inwalidów - bilety gratis/ ulgowe za okazaniem legitymacji inwalidzkiej wraz ze stopniem upośledzenia.
 

 


 

71 364 00 17; 71 333 30 30
tel/fax: 71 364 06 34
Kom: 886 544 004
Wiolka   Magda  

email

baner-najp-plaze

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO

baner-wypocz

wyprawy-zycia-right

barton banner