Włochy - wypoczynek i zwiedzanie - 10 dni!

Riwiera Adriatycka - relaks, plaża, odpoczynek - Wenecja - Canale Grande i gondole - Piza - Krzywa Wieża i Pole Cudów - Florencja - stolica Renesansu - Rzym - od antyku do baroku - Watykan - audiencja papieska - San Marino - degustacja win i likierów!

 

 

 

 


SUPER WŁOSKIE WAKACJE!

ZAPYTAJ O PROMOCJE I DOSTĘPNE TERMINY!

 

 


{rsform 5}
 

Mapka wycieczek objazdowych


Dzień 1
Wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy. Przejazd przez Czechy i Austrię. Po drodze planowane są krótkie postoje. (Trasa ok. 950 km)

Dzień 2

W godzinach przedpołudniowych przyjazd do Wenecji na parking Punta Sabbioni/ Tronchetto, następnie rejs barką turystyczną na plac św. Marka. Kolejnym punktem programu będzie spacer po dzielnicy San Marco, która skupia najważniejsze zabytki miasta: plac Św. Marka z przepiękną bazyliką, Pałacem Dożów i Wieżą Dzwonniczą - najwyższą budowlą w mieście. Następnie przejdziemy do najważniejszych mostów weneckich: Most Westchnień oraz Rialto. Po zakończeniu spaceru, czas wolny. Po południu rejs gondolami po Canale Grande. Wieczorem przejazd do hotelu na nocleg. (Trasa ok. 50 km)

Dzień 3

Po śniadaniu przejazd do Pizy, urokliwego miasta przeżywającego rozkwit w średniowieczu. W programie zwiedzanie: Campo dei Miracoli (czyli Pola Cudów) z katedrą o przepięknej wielopoziomowej fasadzie, koliste Baptysterium oraz słynna Krzywa Wieża (oglądana z zewnątrz), czyli dawna katedralna dzwonnica, budowana przez prawie dwieście lat. Następnie przejazd do Montecatini, zakwaterowanie w hotelu i nocleg. Możliwość realizacji wycieczki fakultatywnej do Padwy lub Lukki. (Trasa ok. 420 km)

Dzień 4

Po śniadaniu przejazd do Florencji. Zwiedzanie miasta zaczniemy od Kościoła Św. Krzyża z nagrobkami sławnych Florentyńczyków, Placu Ratuszowego, malowniczego Mostu Złotników oraz Katedry Santa Maria del Fiore, przykrytej wspaniałą kopułą o średnicy prawie 50 metrów i najstarszego budynku miasta, czyli Baptysterium, do którego prowadzą słynne Rajskie Wrota. Następnie czas wolny. Po południu przejazd w okolice Rzymu. Zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 390 km)

Dzień 5

Po śniadaniu przejazd do Watykanu na audiencję generalną (podczas pobytu Papieża w Rzymie). Następnie zwiedzanie Muzeów Watykańskich (jednego z największych zbiorów sztuki na świecie z eksponatami od antyku po wiek dwudziesty) oraz Kaplicy Sykstyńskiej ze słynnymi freskami Michała Anioła. Po południu zwiedzanie Bazyliki Św. Piotra zbudowanej na miejscu grobu świętego. Szczególnej uwadze polecamy Pietę Michała Anioła, wspaniały baldachim wykonany przez Berniniego, posąg Św. Piotra oraz grób Jana Pawła II .Czas wolny w trakcie którego dla chętnych wieczór włoski w stylowej restauracji (płatny dodatkowo). Późnym wieczorem powrót do hotelu na nocleg. (Trasa ok. 200 km). Uwaga! - w tym dniu nie ma kolacji w hotelu.

Dzień 6

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Rzymu. Zwiedzanie rozpoczniemy od części barokowej: Plac Navona, Plac Hiszpański z fontanną Barcaccia w kształcie łodzi, schody hiszpańskie z kaskadą balustrad i balkonów oraz słynną Fontanną di Trevi. Kolejnym etapem zwiedzania będą zabytki antyczne: przejdziemy śladami starożytnych Rzymian przez Panteon, Kapitol, Forum Romanum, kończąc spacer przy Kolosseum (podziwiane z zewnątrz) i Łuku Konstantyna.
Po południu wyjazd na Riwierę Adriatycką; wieczorem przyjazd i zakwaterowanie w hotelu. (Trasa ok. 490 km)

Dzień 7-8
Pobyt na Riwierze Adriatyckiej. Wspaniały odpoczynek na plaży oraz kąpiele w ciepłych wodach Adriatyku.

Dzień 9

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Następnie przejazd do San Marino, najstarszej republiki świata - możliwość degustacji regionalnych likierow oraz czas wolny na zakupy. Późnym południem wyjazd do Polski. (Trasa ok. 1200 km)

Dzień 10
Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych. (Katowice ok. 13.00).

UWAGA! Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych. Z uwagi na zmiany przepisów dotyczących ruchu turystycznego w Rzymie przy zwiedzaniu konieczne będzie korzystanie ze środków komunikacji miejskiej.Zakwaterowanie na objeździe
:

HOTELE

CZĘŚĆ OBJAZDOWA

Hotele** (4 rozpoczęte doby hotelowe). Skromnie urządzone pokoje 2-osobowe (możliwe dostawki) z łazienkami i WC. Do dyspozycji gości restauracja. Wszystkie hotele położone są w okolicach miast (30-60 km do centrum): Wenecja/Lido di Jesolo/okolice Padwy (1), Florencja/Montecatini (1), Rzym/Fiuggi (2).
Wyżywienie: śniadania kontynentalne (pieczywo, masło, dżem, kawa, mleko)

CZĘŚĆ WYPOCZYNKOWA

Hotel** (3 rozpoczęte doby hotelowe) położony w Rimini lub okolicach (Igea Marina, Gatteo Mare, San Mauro Mare, Bellariva, Bellaria, Catolica, Riccione, Cesanatico) niedaleko (ok. 400 m) od piaszczystej plaży. Wszystkie pokoje z łazienkami, na miejscu bar, recepcja, jadalnia. Śniadania kontynentalne. Uwaga! W lipcu i sierpniu, z powodu wysokiego sezonu, możliwe zakwaterowanie w hotelu poza ww. kurortami, dalej od plaży (do 10 km) wtedy zapewniamy codzienne transfery na plażę.
Kategoria lokalna: **/***

Świadczenia

Cena obejmuje
przejazd komfortowym autokarem (WC, klimatyzacja, bar, video), zakwaterowanie w hotelach j.w. (7 rozpoczętych dób hotelowych), 7 śniadań kontynentalnych, za dopłatą kolacje (6), program turystyczny j.w., ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż) oraz opiekę pilota.

Cena podstawowa nie obejmuje kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, rejsu barką i gondolami w Wenecji, lokalnych przewodników, biletów komunikacji miejskiej w Rzymie, systemu TGS, dodatkowych posiłków, napoi oraz innych wydatków osobistych, podatków turystycznych.
Orientacyjny koszt biletów wstępu (wraz z kosztami wynajmu lokalnych przewodników oraz przejazdami komunikacją miejską i rejsem gondolami i barka): ok. 125 EUR (nie obejmuje podatków turystycznych - łącznie dodatkowo ok. 5 EUR).

Zniżki obowiązują dla:
- uczniów, studentów - bilety ulgowe za okazaniem legitymacji uczniowskiej/ studenckiej.
- inwalidów, za okazaniem legitymacji inwalidzkiem ze stopniem upośledzenia.

Wycieczki fakultatywne: Lukka 12 EUR, Padwa 10 EUR, wieczór włoski 25 EUR.

Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.

Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania.

 

71 364 00 17; 71 333 30 30
tel/fax: 71 364 06 34
Kom: 886 544 004
Wiolka   Magda  

email

baner-najp-plaze

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO

baner-wypocz

wyprawy-zycia-right

barton banner