Zwiedzanie Chorwacji i wypoczynek na uroczej wyspie VIS

Lawendowe pola i klimatyczne miasteczka na wyspie Hvar - pocztówkowe migawki z Chorwacji: Split, Trogir i Omiś - kilka dni błogiego  lenistwa na Wyspie VIS: urocze plaże, nurkowanie, oglądanie delfinów!

 

 

 

Zapytaj już dziś o promocje !

 {rsform 5}


Mapka wycieczek objazdowych

Program:


Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw na 2 godziny przed wylotem samolotu na lotnisku. Wylot do Dubrovnika samolotem czarterowym. Po przylocie spotkanie z pilotem i transfer do hotelu (w zależności od rzkładu lotów pierwszy nocleg będzie na Hvarze, Riw. Makarskiej lub w Neum), czas wolny na odpoczynek po podróży, w hotelu nad morzem. Wieczorem obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2
Śniadanie w hotelu, krótka przeprawa promowa pomiędzy Drvenikiem a Sucurajem, następnie zwiedzanie wyspy Hvar. Hvar to jedna z najciekawszych wysp chorwackich, oprócz wielu interesujących zabytków zobaczymy tu piękne krajobrazy, slynne pola lawendowe, liczne winnice i gaje oliwne. Hvar leży na skrzyżowaniu dróg morskich, do dziś jest jednym z ważniejszych portów żeglarskich. Zwiedzimy najstarsze miasto w Chorwacji Stari Grad, a w nim między innymi: kościół Św. Jana, barokowy kościół Św. Stefana, Muzeum Miejskie, dom-twierdzę P. Hektorovica, słynnego mieszkańca wyspy, poety doby renesansu. Pospacerujemy uroczymi, wąskimi uliczkami miasta, które najlepiej oddają klimat tego miejsca. Następnie przejedziemy do Hvaru - największego miasta na wyspie, słynącego zarówno z pięknych zabytków jak i bogatego życia nocnego. Nad miastem góruje twierdza z czasów Napoleona, z której rozciąga się wspaniały widok na archipelag wysp Pakleni Otoci. Zobaczymy m. in. jeden z najstarszych teatrów w Europie, arsenał, Katedrę Św. Stefana oraz klasztor benedyktynek, w którym siostry wykonują koronki z nitki agawy. Po południu rejs na wyspę VIS, transfer do hotelu, zakwaterowanie obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3-6
Wypoczynek na Wyspie VIS. Czas wolny na plażowanie, kąpiele słoneczne i morskie oraz indywidualne zwiedzanie wyspy. Istnieje możliwość skorzystania z kilku wycieczek lokalnych, szczególnie polecany rejs do Błękitnej i Zielonej Groty, morską wyprawę na oglądanie delfinów czy rejs na pobliskie wysepki czy poszukiwanie ukrytych między skałami małych, ślicznych plaż, których jest tutaj kilkanaście. Amatorów nurkowania informujemy, że baza nurkowa znajduje się 100 m od hotelu. Bardzo przyjemnie można spędzać wieczory w klimatycznym miasteczku Komiża. zaledwie 5 minut specerem od hotelu znajdziemy wiele restauracji, kawiarni, w pięknej scenerii dalmatyńskich uliczek. Polecamy skosztowanie miejscowych specjałów, owoców morza, z których słynie wyspa. Wyjątkowy klimat tego miejsca uprzyjemni słuchanie muzyki. W tutejszych lokalach na pewno spotkamy miejscowe klapy, czyli chóry śpiewające a-capella.

Dzień 7
Wcześnie rano przeprawa promowa na trasie VIS - SPLIT (pakiet śniadaniowy na drogę). Zwiedzanie Splitu rozpoczniemy od spaceru po malowniczym porcie. Następnie udamy się do pałacu cesarza Dioklecjana, jednego z najpiękniejszych w Europie przykładów rzymskiej architektury obronnej (IV-V w.), zwiedzimy Katedr i mauzoleum cesarza. Przejazd do Trogiru, gdzie pospacerujemy po malowniczej starówce, zobaczymy między innymi: ratusz z przełomu XIV i XV wieku i katedrę św. Wawrzyńca z XIII wieku. Przejazd widokową trasą, wzdłuż wybrzeża Adriatyku do Omisa. Omiś to pięknie położone, otoczone górami miasto, leżące u ujścia rzeki Cetiny. Klimat tego miejsca najlepiej oddaje rejs malowniczym kanionem rzeki Cetiny, na który Państwa zaprosimy. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 8
Śniadanie , wykwaterowanie z hotelu, transfer:
- dla klientów pozostających dodatkowy tydzień pobytu - przejazd do wybranego hotelu i pobyt, a 15 dnia wylot do Polski
- dla klientów powracających do Polski - transfer na lotnisko, wylot samolotem czarterowym.

Realizacja programu obejmuje przejazd ok. 600 km.
 

Uwagi!
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Pilot nie oprowadza po miastach i obiektach muzealnych.

Realizacja tej wycieczki może odbywać się na podstawie dowodu osobistego lub paszportu.

 

Zakwaterowanie na objeździe

Część objazdowa

 Hotele **/ *** ( 2 noclegi) - położone w miejscowościach nad morzem (odległość do morza do 500 m.).
posiadają recepcję, bar, restaurację.

 Pokoje: funkcjonalnie wyposażone pokoje 2 osobowe z możliwością dostawki, wszystkie z łazienkami i w większości z TV. Większość z nich posiada balkon.

 Do dyspozycji gości: hotele posiadają recepcję, bar, restaurację.

 Wyżywienie: śniadania najczęściej typu bufet i obiadokolacje (wybór z 2 zestawów lub bufet w zależności od hotelu).

 

Część pobytowa

 Hotel Biśevo***, Komiża, VIS (5 noclegów) - zadbany, dobrze utrzymany hotel znajduje się bezpośrednio przy plaży, zaledwie 300 m od centrum miejscowości Komiża. W odległości 500 m. od hotelu przystanek komunikacji miejskiej.

 Pokoje: wygodnie urządzone pokoje 2 osobowe z możliwością dostawki, wszystkie z łazienkami, WC, TV SAT, klimatyzacją (dod. płatna 3 EUR/dzień), małą lodówką. Wiekszość pokoi z widokiem na morze.

 Do dyspozycji gości: recepcja, restauracja, konoba, bar na tarasie, winda, sala konferencyjna.

 Wyżywienie: śniadania typu bufet i obiadokolacje serwowane.

Naszym zdaniem: świetnie usytowany i zadbany hotel z dobrym jedzeniem i miłą obsługą. Obok hotelu znana wśród Polaków baza nurkowa. W okolicy znajdują sie także korty tenisowe, boiska do siatkówki, koszykówki i piłki nożnej.

 

Kategoria lokalna **

 

Świadczenia:

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym do Chorwacji, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych), wszystkie transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, przeprawy promowe, śniadania, obiadokolacje, opiekę pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

 

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, systemu Tour Guide, dodatkowych posiłków, opłaty klimatycznej 1-1,5 EUR/dzień/os. (dotyczy części objazdowej i pobytowej dla Klientów przedłużających wycieczkę o tydzień pobytu w Chorwacji, Czarnogórze lub Neum) oraz innych wydatków osobistych.
Orientacyjny koszt uczestnictwa w całym programie (łącznie z systemem Tour Guide) - 60 EUR.

 

 

71 364 00 17; 71 333 30 30
tel/fax: 71 364 06 34
Kom: 886 544 004
Wiolka   Magda  

email

baner-najp-plaze

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO

baner-wypocz

wyprawy-zycia-right

barton banner