Fiordy - Norwegia w dzikiej krainie 10 dni samolotem


Oslo, Røros i Trondheim - Przeprawy lokalnymi promami - Fiordy - niezapomniane widoki - Droga Atlantycka - Ålesund - Lodowiec Jostedalsbreen - Kolej Flåm - Myrdal - Bergen, czyli stara Norwegia - Stavanger...

 

 

 

 

 

 TERMINY I CENY

 

 22.05 - 31.05  4990 PLN
 14.06 - 23.06  5450 PLN
 25.06 - 04.07  6630 PLN BIAŁE NOCE!!
 07.07 - 16.07  6630 PLN BIAŁE NOCE!!
 19.07 - 28.07  6630 PLN
 02.08 - 11.08
 6570 PLN
11.08 - 20.08
 6570 PLN
21.08 - 30.08  6499 PLN

  

 

 

 

 

DOSTĘPNE RÓWNIEŻ OFERTY Z PRZEJAZDEM AUTOKAREM!!!

 


 

Powyższe ceny są cenami katalogowymi!
Zapytaj o cenę promocyjną na dziś!

 

 

Zapraszamy do przesłania zapytania o ofertę.
Imię i nazwisko*
Proszę podać dane osoby kontaktowej.
Telefon*
Proszę wpisać tylko cyfry
E-mail*
Proszę wpisać poprawny adres email.
Data wyjazdu*
Please select a date when we should contact you.
Długość pobytu
Ilość osób dorosłych
Prosze wpisać cyfrę
Ilość dzieci do 12 lat
Proszę wpisać cyfrę
Dodatkowe informacje
Invalid Input
*
To pole jest wymagane

 

 


Dzień 1
Zbiórka uczestników na lotnisku Okęcie w Warszawie. Odprawa paszportowo – biletowa. Przelot samolotem na trasie Warszawa – Oslo. Po przylocie przejazd autokarem do hotelu. Zakwaterowanie i nocleg w okolicach Oslo. 

Dzień 2
Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu podróż przez malowniczy region doliny Østerdalen w kierunku Røros, miasta wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Po dojeździe do miasta spacer. Zwiedzanie górniczego miasta, słynącego z wydobycia miedzi. Spacer po uliczkach z charakterystyczną, drewnianą zabudową. Po zwiedzaniu przejazd do hotelu na nocleg. (Trasa ok.400 km).

Dzień 3
Śniadanie w hotelu. Przejazd z Røros w kierunku Trondheim. Zwiedzanie Trondheim, gdzie zobaczymy średniowieczną Katedrę Nidaros, zabytkowy, drewniany most miejski, spacer po uliczkach starego miasta zabudowanego charakterystycznymi domami z drewnianymi fasadami. Po wizycie w Trondheim przejazd do położonego na północnym skraju „Krainy Fiordów” Kristiansund. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg. (Trasa ok. 350-400 km).

Dzień 4
Po śniadaniu wyjazd z hotelu w kierunku Molde. Przejazd imponującą trasą widokową - Drogą Atlantycką. Uznawana za „norweską budowlę stulecia", opisywana jako najlepsza wśród najbardziej znanych tras widokowych - Droga Atlantycka biegnie ostrymi zakrętami przez niskie mosty nad otwartym oceanem, łącząc ze sobą kolejne niewielkie wyspy. Dojazd do malowniczego Molde, krótki spacer po mieście, czas wolny. Przeprawa promowa Molde - Vestnes. Przejazd w kierunku Ålesund. Nocleg w Ålesund, mieście słynącym z secesyjnej architektury. (Trasa ok. 200 km).

Dzień 5
Po śniadaniu wyjazd z Ålesund. Krótka przeprawa promowa i przejazd malowniczą droga w kierunku największego lodowca na kontynencie europejskim - Jostadalsbreen. Wizyta w Briksdal, wycieczka pod jeden z jęzorów lodowca! Wycieczka odbywa się specjalnie do tego celu przeznaczonymi pojazdami (wycieczka dodatkowo płatna – koszt wycieczki wliczony do ogólnej sumy za wstępy). Po wizycie w Briksdal przejazd w kierunku Sogndal niewielkiego miasteczka położonego nad największym i najgłębszym fiordem Norwegii - Sognefjordem. Dojazd do hotelu na nocleg. (Trasa ok.250 km).

Dzień 6
Po śniadaniu wyjazd z hotelu. Dojazd do przystani promowej. Krótka przeprawa promowa z Mannheller do Fodnes przez najdłuższy, około 230 km długości i najgłębszy, około 1300 metrów głębokości, fiord Norwegii Sognefjord. Dalsza podróż trasą prowadzącą przez najdłuższy tunel drogowy na świecie - Lærdalstunnelen ( długość 24,5km ) do miejscowości Flåm. Możliwość odbycia podróży niezwykłą trasą kolei Flåm - Myrdal - Flåm, podczas której zobaczymy zapierające dech w piersiach widoki , a także rejsu malowniczym Aurlandsfjord i wąskim Nærofjord, fiordami wpisanymi na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Po zakończeniu rejsu dojazd na nocleg do hotelu. Zakwaterowanie i nocleg. (przejazd koleją Flåm - Myrdal - Flåm oraz rejs po Aurlandsfjord i Nærofjord dodatkowo płatne - kwota wliczona do ogólnej sumy za wstępy). (Trasa ok.250-300 km).

Dzień 7
Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu przejazd do Bergen, spotkanie z przewodnikiem. Zwiedzanie miasta: stary port Bryggen z górującą nad nim średniowieczną twierdzą Bergenhus i spacer po Tyskebryggen z charakterystycznymi drewnianymi budynkami. Dla chętnych możliwość wjazdu kolejką szynowo linową na szczyt Fløyen (przejazd koleją dodatkowo płatny - kwota wliczona do ogólnej sumy za wstępy). Po zwiedzaniu przejazd trasą widokową w kierunku Stavanger - miasta, które słynęło z produkcji konserw rybnych, a obecnie stanowi skandynawskie centrum handlu ropą naftową. Na trasie dwie przeprawy promowe Halhjem - Sandvikvag oraz Mortavik - Arsvågen. Po dojeździe do Stavanger zakwaterowanie w hotelu i nocleg. (Trasa ok.250-300 km).

Dzień 8
Śniadanie w hotelu. Pobyt w Stavanger, spacer po mieście, podziwianie starej drewnianej zabudowy miasta. Wycieczka do Preikestolen - półki skalnej wznoszącej się ponad 600 metrów nad Lysefjordem. (wycieczka płatna dodatkowo – kwota wliczona do ogólnej sumy za wstępy). Nocleg w hotelu w Stavanger. (Trasa ok.100 km).

Dzień 9
Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu przejazd ze Stavanger malowniczą trasą wiodącą wzdłuż południowego wybrzeża Norwegii w kierunku Tønsberg. Wizyta w Lindesnes – najbardziej na południe położonym skrawku lądu w Norwegii. Dojazd do hotelu na nocleg w okolicach Tønsberg. (Trasa ok.450-500 km).

Dzień 10
Śniadanie w hotelu. Przejazd do Oslo. Spotkanie z przewodnikiem. Zwiedzanie miasta: Park Frogner, będący jednocześnie muzeum rzeźby Gustawa Vigelanda, gdzie szczególnej uwadze polecamy tzw. Obelisk przedstawiający wszystkie stadia ludzkiego życia, główna ulica miasta - Karl Johans Gate, Pałac Królewski, Katedrę oraz Storting, czyli budynki Parlamentu. Wizyta w muzeum Fram ze statkiem polarnym Amundsena oraz Muzeum Kon Tiki. Po zwiedzaniu przejazd w kierunku lotniska w Gardermoen. Odprawa biletowo – paszportowa i przelot samolotem na trasie Oslo – Warszawa. (Trasa ok.150 km).

UWAGA! Program może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

 

Świadczenia

 

Cena obejmuje: przelot samolotem, opłaty lotniskowe, przejazdy komfortowym autokarem (klimatyzacja, WC, video, mini bar), przeprawy promowe (bez kabin, bez wyżywienia), zakwaterowanie w hotelach (9 rozpoczętych dób hotelowych), 9 śniadań, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa SA (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: uczestnictwa w programie zwiedzania tj. kosztów biletów wstępu, opłat za przewodników, dodatkowych posiłków. Orientacyjny koszt biletów wstępu, i przewodników lokalnych (Oslo, Bergen): Norwegia - około 1950 NOK (w/g sezonu 2012).

 

 

 

 

71 364 00 17 tel/fax: 71 364 06 34
Kom: 886 544 004
Wiolka   Magda  

email

baner-najp-plaze

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO

baner-wypocz

wyprawy-zycia-right

barton banner