Zaginiony świat Majów oraz wypoczynek na Jukatanie!


 

Kraj o bogatej kulturze i pięknych, urozmaiconych krajobrazach. Rajskie plaże, egzotyczna przyroda, a także indiańskie dziedzictwo czyli między innymi Piramida Słońca i Księżyca, Pałac Jaguara, Świątynia Quetzalcoatla - to tylko niektóre z powodów, dla których warto zobaczyć Meksyk...

 

 

 

 

  • Wyjazd indywidualny
  • Oferta dostępna przez cały rok!
  • Cena od 12 199 PLN, skalkulowana przy min. 4 osobach!
  • Przy większej ilości osób, atrakcyjniejsza cena!
  • Wszystkie programy układamy według Państwa życzenia!

 

 {rsform 5}


GWATEMALA & HONDURAS & MEKSYK 18 dni!W ramach ceny imprezy zapewniamy Państwu następujące usługi:
przelot na trasie Katowice/Kraków/Warszawa - Frankfurt – Mexico City oraz Cancun – Mexico City – Frankfurt – Katowice/Kraków/Warszawa samolotem rejsowym linii lotniczych LUFTHANSA; przelot na trasie Mexico City - Gwatemala City samolotem rejsowym linii lotniczych MEXICANA; przelot na trasie Flores – Cancun samolotem rejsowym linii lotniczych TACA INTERNATIONAL; przelot na trasie Gwatemala City – Flores samolotem lokalnych linii lotniczych; transfery lotniskowe oraz wszystkie przejazdy zgodnie z programem klimatyzowanym mikrobusem (serwis prywatny w Meksyku, w Gwatemali serwis regularny – miejsce w autokarze); 3 noce w Mexico City w wybranym hotelu – zakwaterowanie w pokoju kategorii podstawowej; 6 nocy w Gwatemali i Hondurasie (w tym 5 nocy w Gwatemali i 1 noc w Hondurasie) ze śniadaniami + dodatkowe posiłki zgodnie z programem; zakwaterowanie w pokoju kategorii podstawowej w hotelach 3*,4* i 5*; 7 nocy na Jukatanie w wybranym hotelu; program turystyczny w Meksyku, Gwatemali i Hondurasie według niżej zamieszczonego (serwis prywatny w Meksyku; w Gwatemali i Hondurasie serwis regularny – miejsce w autokarze); wszystkie wstępy do zwiedzanych miejsc i obiektów; ubezpieczenie KL + NW; opieka lokalnych przewodników w j. angielskim.1 dzień POLSKA - FRANKFURT - MEXICO CITY Odprawa paszportowo – bagażowa na lotnisku w Polsce najpóźniej 2 godz. przed odlotem, odlot do Frankfurtu, przylot do Frankfurtu, odlot do Mexico City, przylot do Mexico City, transfer do hotelu ( ok. 40 minut), zakwaterowanie, nocleg.

2 dzień MEXICO CITY
Po śniadaniu wyjazd na całodniową wycieczkę – zwiedzanie stolicy Meksyku, jednej z największych, najstarszych ( założona w 1325 roku przez Azteków) i najwyżej położonych stolic Ameryki Północnej. W programie m.in. Plac Zocalo – największy plac miejski obu Ameryk, Pałac Narodowy zbudowany na ruinach dawnego Tenochtitlan. Po południu zwiedzanie słynnej na cały świat ekspozycji Muzeum Antropologii. Powrót do hotelu, nocleg.

3 dzień MEXICO CITY - TEOTIHUACAN - MEXICO CITY
Po śniadaniu wyjazd na całodniową wycieczkę do najbardziej znanego w Meksyku kompleksu piramid azteckich w Teotihuacan, położonym ok. 40 km. od stolicy. Zwiedzanie piramid Słońca i Księżyca. Powrót do Mexico City i wizyta w najważniejszym meksykańskim sanktuarium – bazylice Matki Boskiej z Gwadelupy. Powrót do hotelu, nocleg.

4 dzień MEXICO CITY - GWATEMALA CITY Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko. Odprawa biletowo – bagażowa, odlot do Gwatemala City. Przylot do Gwatemala City. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

5 dzień GWATEMALA CITY - COPAN (HONDURAS) Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu ( możliwość pozostawienia bagaży w przechowalni hotelowej) i przejazd do leżącego na terenie Hondurasu Copan ( ok. 235 km.), najdłużej nieprzerwanie zamieszkałego miasta Majów. Zwiedzanie kompleksu archeologicznego, będącego pozostałością niezwykłych osiągnięć kultury Majów (najwspanialsza w całej Ameryce Środkowej kolekcja kunsztownych kamiennych rzeźb, majestatyczne świątynie ), transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

6 dzień COPAN - QUIRIGUA (GWATEMALA) - GWATEMALA CITY
Po śniadaniu powrót na teren Gwatemali - przejazd do strefy archeologicznej Quirigua. Zwiedzanie słynnych 9 wyrzeźbionych w kamieniu pomników i wyobrażeń mitycznych zwierząt. Kontynuacja przejazdu do Guatemala City, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

7 dzień GWATEMALA CITY - CHICHICASTENANGO - GWATEMALA CITY Po śniadaniu całodniowa wycieczka do Chichicastenango ( ok. 145 km.) – miejsca, gdzie odbywa się malowniczy targ indiański, na który – od wczesnych godzin rannych – przybywają setki potomków rdzennych mieszkańców tych ziem, aby sprzedawać i wymieniać swoje towary. Następnie przejazd nad przepięknie położone, otoczone wulkanami jezioro Atitlan. Panoramiczne zwiedzanie i powrót do Gwatemala City. Nocleg.

8 dzień GWATEMALA CITY - ANTIGUA DE GUATEMALA - GWATEMALA CITY Po śniadaniu całodniowa wycieczka do miasta Antigua de Guatemala, będącego dawną stolicą Gwatemali. Antigua została założona przez Hiszpanów w roku 1543 w obecnie jest malowniczym, kolonialnym miasteczkiem, obwołanym w 1965 roku „Pomnikiem Ameryki”. W programie zwiedzania Plac Centralny, otoczony zabytkowymi, kolonialnymi budynkami (katedra, pałac, ratusz ), kolonialne kościoły, opactwo oraz fabryka, w której wyrabia się piękna i bardzo oryginalną biżuterię z nefrytu. Podczas wycieczki obiad w lokalnej restauracji. Powrót do hotelu w Gwatemala City, nocleg.

9 dzień GWATEMALA CITY - FLORES Po śniadaniu wykwaterowanie z Wczesnym rankiem wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko, odprawa biletowo – bagażowa, przelot Guatemala City – Flores. Po przylocie transfer i zakwaterowanie w hotelu. Następnie zwiedzanie Parku Narodowego Tikal – zagubionego w sercu dżungli największego miasta Majów, którego historia liczy sobie 2000 lat. W programie zwiedzania Kompleks Q – zespół piramid z Piramidą IV – najwyższą na świecie, z wierzchołka której roztacza się wspaniały widok na cały kompleks archeologiczny i otaczającą go dżunglę. Następnie obiad i możliwość fakultatywnego zwiedzanie muzeum sztuki pre - kolumbijskiej. Nocleg w hotelu.

10 dzień FLORES - CANCUN
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko we Flores, odprawa paszportowo – bagażowa, odlot do Cancun. Przylot do Cancun . Transfer do hotelu ( ok. 35 minut), zakwaterowanie, nocleg.

11-16 dzień JUKATAN Pobyt wypoczynkowy na Jukatanie.

 

Hotel OCCIDENTAL ALEGRO PLAYACAR 4* AI

 

 

Położenie: usytuowany bezpośrednio przy biało piaszczystej plaży w miejscowości Playacar na Riwierze Majów w odległości 40 minut od lotniska w Cancún i zaledwie kilka minut od miasteczka Playa del Carmen.

Do dyspozycji gości:
286 pokoi w różnych kategoriach usytuowanych w bungalowach, 3 baseny, 3 restauracje (serwujące potrawy z kuchni międzynarodowej, meksykańskiej oraz włoskiej), snack bar, 2 bary, dyskoteka, Centrum sportów wodnych (kajaki, żaglówki, windsurfing, snorkeling, lekcje nurkowania z akwalungiem w basenie, nurkowanie z akwalungiem, zmotoryzowane sporty wodnych), sporty lądowe (2 oświetlone korty tenisowe, siatkówka, piłka plażowa, ping pong, darty, bilard, tenis, koszykówka), SPA, mini klub dla dzieci, room service (śniadania kontynentalne serwowane do pokoju) wypożyczalnia samochodów i skuterów, pralnia, kantor wymiany walut, Internet, 18-dołkowe pole golfowe (ok. 3 min spacerem od hotelu), codzienny/wieczorny program rozrywkowy.

Pokoje: wyposażone w TV Sat., telefon, klimatyzacje, wentylator sufitowy, mini sejf, suszarkę do włosów, żelazko i deskę do prasowania, balkon lub taras.
Kategoria lokalna: 4 gwiazdki


Wyżywienie: pakiet All Inclusive
Nielimitowane posiłki, przekąski i napoje w 3 restauracjach, snack barze, 2 barach oraz dyskotece, posiłki serwowane a la carte (wymagana rezerwacja), room service (śniadanie kontynentalne serwowane do pokoju), 3 baseny, leżaki/ręczniki plażowe, klub dla dzieci, sporty lądowe, niezmotoryzowane sporty wodne, nauka nurkowania z akwalungiem w basenie, codzienny/wieczorny program rozrywkowy.

 

Podczas pobytu możliwość korzystania z wycieczek fakultatywnych.

17 dzień CANCUN - MEXICO CITY - FRANKFURT Wykwaterowanie z hotelu o godz. 12.00. Około godz. 13.00 transfer na lotnisko w Cancun. Odprawa biletowo – bagażowa, odlot do Mexico City. Przylot do Mexico City . Odlot do Frankfurtu.

18 dzień FRANKFURT - POLSKA
Przylot do Frankfurtu. Odlot do Katowic/Krakowa/Warszawy. Przylot.

ŁĄCZNA CENA IMPREZY od: 12 500 PLN od osoby w pokoju 2-osobowym

Cena nie zawiera:
Zwyczajowych napiwków dla bagażowych i przewodników lokalnych, Napojów do obiadów podczas pobytu w Gwatemali, Międzynarodowej taksy wylotowej z Gwatemali – 33 USD od osoby (opłata na lotnisku), Krajowej taksy wylotowej w Gwatemali : 3 USD od osoby (opłata na lotnisku), Możliwej dopłaty do zakwaterowania w pokoju z bezpośrednim widokiem na morze podczas wypoczynku w Meksyku.

 

>>Więcej o informacji o Gwatemali, Hondurasie i Meksyku<<

 

 

Powyżej podane zostały orientacyjne ceny przelotów (od osoby w dwie strony). Są to najniższe możliwe taryfy. Ostateczna cena przelotu zostanie potwierdzona po założeniu imiennej, niezobowiązującej, wstępnej rezerwacji lotniczej.

 

71 364 00 17; 71 333 30 30
tel/fax: 71 364 06 34
Kom: 886 544 004
Wiolka   Magda  

email

baner-najp-plaze

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO

baner-wypocz

wyprawy-zycia-right

barton banner