wycieczki Kuba - Zwiedzanie & relaks z szumem fal...

 

 

Havana – Vinales – Soroa – Santa Clara – Trinidad – Sancti Spiritus – Camaguey – Bayamo - Santiago de Cuba – Holguin -Varadero

 

 

 

 

 

 

 TERMIN I CENA

 

 25.05 - 09.06.2013  7794 PLN LAST MINUTE!
 15.06 - 30.06.2013  8 284 PLN
 30.08 - 14.09.2013  7698 PLN
 07.09 - 22.09.2013  7598 PLN
 21.09 - 06.10.2013  7598 PLN
 12.10 - 27.10.2013  7698 PLN
 26.10 - 10.11.2013  7698 PLN

 

 

 

 ZAPYTAJ NAS O SZCZEGÓŁY!

Zapraszamy do przesłania zapytania o ofertę.
Imię i nazwisko*
Proszę podać dane osoby kontaktowej.
Telefon*
Proszę wpisać tylko cyfry
E-mail*
Proszę wpisać poprawny adres email.
Data wyjazdu*
Please select a date when we should contact you.
Długość pobytu
Ilość osób dorosłych
Prosze wpisać cyfrę
Ilość dzieci do 12 lat
Proszę wpisać cyfrę
Dodatkowe informacje
Invalid Input
*
To pole jest wymagane


Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw na 2 godz. przed wylotem samolotu. Przelot do Havany (via jeden z portów europejskich). Odprawa paszportowa, następnie transfer do hotelu w Hawanie, zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 2

Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Kuby - Hawany, w programie między innymi: strzegący portu fort Morro, Plac Katedralny, spacer po starówce - tu znajdziemy miejsca związane z Ernestem Hemingwayem (hotel Ambos Mundos i bar Bodequita del Medio), plac targowy i barokowa katedra. Następnie zwiedzanie Muzeum Rumu Havana Club. Opcjonalnie lunch za dopłatą. Po południu zwiedzanie nowej Hawany: Kapitol i Opera. Następnie przejazd przez dzielnice Miramar i Cubanacan (przed rewolucją dzielnice bogaczy). Kolacja. Wieczorem dla chętnych rewia „Tropicana” - dodatkowa opłata około 80 EUR. Nocleg w hotelu. Dzienna, średnia ilość pokonywanych kilometrów: ok. 50 km.

Dzień 3
Po śniadaniu ciąg dalszy zwiedzania Hawany: Plac Rewolucji, Muzeum Rewolucji, cmentarz Kolumba. Po południu czas na samodzielne eksplorowanie miasta. Wieczorem kolacja i nocleg.
Dzienna, średnia ilość pokonywanych kilometrów: ok. 40 km.

Dzień 4
Po śniadaniu wyjazd z Hawany. Przejazd przez Pinar del Rio, miasta plantatorów tytoniu, do Valle de Vinales - Parku Narodowego z gigantycznymi wapiennymi ostańcami Mogotes. W programie zwiedzanie Indiańskiej Groty (odkrytej w 1951 r) oraz naskalnych malowideł. Lunch za dodatkową opłatą. Powrót do hotelu w Hawanie na kolacje i nocleg. W drodze powrotnej zwiedzanie Farmy Orchidei. Dzienna, średnia ilość pokonywanych kilometrów: ok. 350 km.

Dzień 5
Po śniadaniu wyjazd w kierunku Trynidadu. Po drodze zwiedzimy miasteczko Santa Clara - od jego zdobycia przez Che Guevarę zaczęła się kubańska rewolucja, zwiedzimy Guevara Memorial (osobiste rzeczy Che) i „rewolucyjny” pociąg pancerny. Lunch za dodatkową opłatą. Nocleg i kolacja w hotelu w okolicach Trynidadu (serwis all inclusive). Dzienna, średnia ilość pokonywanych kilometrów: ok. 450 km.

Dzień 6

Dzień wolny w Trynidadzie. Czas na plażowanie i kąpiele w turkusowej wodzie Morza Karaibskiego. Opcjonalnie proponujemy wycieczkę na rajską wysepkę Cayo Blanco i lunch w restauracji serwującej owoce morza (koszt wycieczki: około 50 Eur). Transfer do Casa de la Musica. Nocleg w hotelu w okolicach Trynidadu.

Dzień 7

Po śniadaniu zwiedzanie najbardziej typowego i najlepiej zachowanego kolonialnego miasta Kuby - Trynidadu (miasto wpisane na listę UNESCO): brukowane uliczki miasta, Plaza Mayor, klasztor franciszkanów, pałace „baronów cukrowych” - obecnie budynki użyteczności publicznej, Canchanchara - tawerna słynna z lokalnego trunku - mieszanki miodu, cytryny i rumu! Lunch za dopłatą. Następnie odwiedzimy słynną Valle de los Ingenios (Dolinę Cukrowni) - plantacje trzciny cukrowej, wioski zamieszkałe przez potomków niewolników i pałace baronów cukrowych, posiadłość Manaca Iznaga. Powrót do hotelu na nocleg. Dzienna, średnia ilość pokonywanych kilometrów: ok. 60 km.

Dzień 8
Po śniadaniu transfer do Cienfuegos - po drodze zwiedzanie Jardin Botanico Soledad (ogród botaniczny o powierzchni 90 ha - około 2400 gatunków roślin). Następnie zwiedzanie Cienfuegos - miasta często nazywanego kubańską „Perłą Południa,” które dzięki swojej świetnie zachowanej kolonialnej architekturze stanowi jedną z najpiękniejszych atrakcji turystycznych wyspy. Zobaczymy historyczne centrum Pueblo Nuevo, Parque Jose Marti, katedrę, Palacio de Valle oraz Paseo del Prado - najdłuższy deptak na Kubie. Lunch opcjonalnie za dopłatą. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu w okolicach Cienfuegos, kolacja i nocleg. Dzienna, średnia ilość pokonywanych kilometrów: ok. 80 km.

Dzień 9
Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfer do Varadero. Po drodze zatrzymamy się na bagnistych terenach półwyspu Zapata - zobaczymy Zatokę Świń (miejsca amerykańskiej inwazji na Kubę w 1961 r) oraz zwiedzimy fermę krokodyli (możliwość spróbowania mięsa z krokodyla!). Wieczorem przyjazd do Varadero i zakwaterowanie w wybranym hotelu. Dzienna, średnia ilość pokonywanych kilometrów: ok. 350 km.

Dzień 10-14

Pobyt w Varadero - czas na odpoczynek i plażowanie. Podczas wypoczynku proponujemy wycieczki fakultatywne jak: rejsy na pobliskie wyspy koralowe, nurkowanie na przepięknej rafie itd. (od 60 EUR).

Dzień 15
Po śniadaniu wykwaterowanie z pokoju. Transfer na lotnisko w Hawanie. Wylot do Polski (via jeden z portów europejskich).

Dzień 16

Przylot do Warszawy.


Świadczenia

Cena obejmuje:
przelot do Hawany (z przesiadką w jednym z portów europejskich), opłaty lotniskowe, Kartę Turysty, program turystyczny jw. w tym przejazdy klimatyzowanym autokarem lub minibusem, zakwaterowanie w hotelach (14 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie jak w opisie zakwaterowania, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, ubezpieczenie TU Europa (w wersji standard: CP, NNW, KL i bagaż), opiekę miejscowego przewodnika i polskiego pilota na Kubie oraz obsługę przedstawiciela Rainbow Tours podczas odprawy w Warszawie.

Cena nie obejmuje: biletów wstępu (około 70 EUR), napiwków w części objazdowej (ok. 50 EUR), opłaty wylotowej z Kuby ok. 25 EUR/os płatnej na miejscu, wycieczek fakultatywnych i innych wydatków osobistych.