Podróż Dookoła Świata w 31 Dni!

 

Warszawa - USA: Kalifornia - Arizona - Utah - Nevada - Meksyk - Hawaje - Nowa Zelandia Północna i Południowa - Australia - Hongkong lub Singapur... 

 


 

TERMIN I CENA

ZAPYTAJ

   
   
   
   

 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O WYPRAWIE JUŻ TERAZ.

SPRAWDŹ DOSTĘPNE TERMINY!

 

Zapraszamy do przesłania zapytania o ofertę.
Imię i nazwisko*
Proszę podać dane osoby kontaktowej.
Telefon*
Proszę wpisać tylko cyfry
E-mail*
Proszę wpisać poprawny adres email.
Data wyjazdu*
Please select a date when we should contact you.
Długość pobytu
Ilość osób dorosłych
Prosze wpisać cyfrę
Ilość dzieci do 12 lat
Proszę wpisać cyfrę
Dodatkowe informacje
Invalid Input
*
To pole jest wymagane

 


DZIEŃ 1

Wcześnie rano zbiórka na lotnisku w Warszawie. Wylot do Los Angeles przez jeden z portów lotniczych w Europie. Przylot w godzinach wieczornych czasu lokalnego. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Nocleg.

DZIEŃ 2

Zwiedzanie Los Angeles: Hollywood, Beverly Hills, Sunset Bulevard, Promenada Gwiazd, Teatr Chiński. Późnym popołudniem przejazd do pięknego San Diego. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

DZIEŃ 3

Zwiedzanie San Diego. Około południa przejazd do Tijuany - przygranicznej miejscowości w Meksyku, spacer po mieście, dla chętnych (fakultatywnie) obiad połączony z degustacją zwalającej z nóg tequili przy wtórze meksykańskiej muzyki i wycieczkowego chóru biesiadników. Wieczorna przechadzka po kolonialnej starówce San Diego. Powrót na nocleg.

DZIEŃ 4

Przejazd z San Diego przez legendarną, „westernową", porośniętą olbrzymimi kaktusami saguaro Arizonę do Flagstaff. Po drodze krótki przystanek w Yumie, z możliwością fakultatywnego zwiedzenia więzienia znanego z filmu „15.10 do Yumy", w którym odsiadywali wyroki wszelkiej maści łotry, hulaki, rewolwerowcy i typy spod ciemnej gwiazdy. Nocleg we Flagstaff.

DZIEŃ 5

Wcześnie rano wyjazd do największego cudu natury w USA - Parku Narodowego Grand Canyon. Oglądanie kanionu z najciekawszych punktów widokowych, oraz filmu o przyrodzie i historii Wielkiego Kanionu na olbrzymim ekranie typu IMAX. Fakultatywnie przelot helikopterem nad Wielkim Kanionem (ok. 30 minut). Po południu wyjazd do Monument Valley położonego na terytorium Indian Navaho. Rajd mikrobusem w niesamowitej scenerii znanej z filmów o Dzikim Zachodzie. Przyjazd na nocleg do Page.

DZIEŃ 6

Przejazd do tamy na rzece Kolorado w kanionie Glen, po czym wycieczka statkiem w niezwykłej scenerii po jeziorze Powell - sesja fotograficzna na tle czerwonych ostańców skalnych. Następnie wyjazd na zwiedzanie najbardziej fotogenicznego na świecie Kanionu Antylop. Długa sesja zdjęciowa i spacer dnem kanionu. Późnym popołudniem przejazd na nocleg do Kanab - urokliwego miasteczka Dzikiego Zachodu.

DZIEŃ 7

Przebudzenie w scenerii czerwonych skał otaczających miasteczko, wczesny wyjazd do jeszcze jednego, paraliżującego swym pięknem kanionu Bryce. Oglądanie kanionu w niemym zachwycie i krótka piesza eksploracja kanionu. Wyjazd do niesamowitego Parku Zion. Spacer wąwozem rzeki Dziewiczej. Późnym popołudniem przejazd do jaskini hazardu i uciech doczesnych - Las Vegas w Nevadzie. Zakwaterowanie. Wieczorno-nocny rajd po kasynach gry. Pojedynki z „jednorękimi bandytami", próbowanie szczęścia w ruletce i grach karcianych. Wczesnoranne liczenie ubytków w kasie osobistej...

DZIEŃ 8

Od rana podglądanie Las Vegas za dnia. Około godz. 10:00 wyjazd do osławionej, pozbawionej jakiegokolwiek śladu życia Doliny Śmierci i zwiedzanie jej najciekawszych zakątków. Przejazd w okolice gór Sierra Nevada - monumentalnych, tajemniczych, pokrytych śniegiem wspaniałych gór Ameryki. Nocleg w Bishop.

DZIEŃ 9

Przejazd do Parku Yosemite - najatrakcyjniejszej części gór Sierra Nevada. Zwiedzanie Parku z malowniczymi wodospadami i tysiącletnimi sekwojami. Późnym popołudniem przejazd na nocleg w okolice Stockton niedaleko San Francisco. Wiosną i jesienią- przy zamkniętym wjeździe przez Przełęcz Tioga do Yosemite, będzie realizowany wariant drugi - przejazd w okolice jeziora Tahoe i zwiedzanie stolicy Kalifornii - Sacramento..

DZIEŃ 10

Przyjazd do San Francisco - według znawców jednego z najładniejszych miast świata. Zwiedzanie miasta: Rosyjskie Wzgórza, Dzielnica Chińska, rybackie nabrzeże, most Golden Gate. Wieczorem przejazd przez cieszącą się dwuznaczną sławą dzielnicę Castro. Możliwość spaceru. Nocleg w słynnej kalifornijskiej dolinie krzemowej.

DZIEŃ 11

Przejazd najbardziej malowniczą drogą w USA tzw. Jedynką, biegnącą z San Francisco do Los Angeles, wzdłuż klifowego wybrzeża Pacyfiku. Po drodze podziwianie najpiękniejszych fragmentów urwistego, poszarpanego przez ocean wybrzeża, na którym wylegują się czasem kolonie leniwych słoni morskich. Nocleg w okolicy Santa Maria.

DZIEŃ 12

Przejazd do Los Angeles. Po drodze krótkie zwiedzanie Santa Barbara - wypoczynkowej miejscowości prezydenta Reagana. Przyjazd do Los Angeles w godzinach południowych. Zwiedzanie świata techniki filmowej, rozrywki i wszelkiej ułudy - Universal Studio. Wieczór przy kalifornijskim winie. Nocleg w LA.

DZIEŃ 13

Wcześnie rano przejazd na lotnisko. Wylot na leżące na końcu świata Hawaje - rajskie wyspy Pacyfiku. Przylot do Honolulu około południa. Transfer do hotelu położonego w okolicy osławionej plaży Waikiki. Spacer po okolicy, aklimatyzacja. Zapoznawanie się z wygodą plaży poprzez krótkie leżenie płaskie w słońcu lub pod palmą lub też ostrożne brodzenie w ciepłych wodach Pacyfiku, stanie na jednej nodze, bryzganie wodą, etc.

DZIEŃ 14

Całodzienna wycieczka wokół Oahu - głównej wyspy archipelagu hawajskiego - Zatoka Hanaumea, morski gejzer Halona Blow Hole, japońska świątynia, kultowe plaże surferów. Wizyta na plantacji ananasowej Dole'a.

DZIEŃ 15

Wypoczynek na plaży lub też fakultatywnie wylot na Big Island - największą hawajską wyspę. Zwiedzanie Parku Narodowego „Hawaii Volcanoes"- podglądanie aktywnego wulkanu Kilauea. Wizyta w dzikiej hawajskiej dżungli. Późnym wieczorem powrót na Honolulu.

DZIEŃ 16

Wypoczynek bierny i czynny lub też fakultatywnie całodniowa wycieczka do Centrum Kultury Polinezyjskiej. Oglądanie pokazów tańców, śpiewów i sztuki prezentowanych przez zespoły folklorystyczne z całego regionu Pacyfiku. Po pokazach obfita aż do przesady kolacja na ciepło (możliwość pochłonięcia do 15 000 kalorii...). Powrót na nocleg z okropnymi wyrzutami sumienia i mocnym postanowieniem pomiarkowania w jedzeniu i piciu...

DZIEŃ 17 - 18

Po północy wylot do Nowej Zelandii. Przylot do Auckland w godzinach rannych. Następnie transfer do hotelu. Odpoczynek po podróży. Po południu spacer po mieście, wejście na Sky Tower i oglądanie miasta z lotu ptaka. Powrót na nocleg do hotelu.

DZIEŃ 19

Po śniadaniu przejazd do Rotorua przez malownicze tereny Waikato. Po drodze zwiedzanie Waitomo Caves - zespołu unikalnych jaskiń, które zwiedza się płynąc podziemną rzeką. Dalszy przejazd do Rotorua. Po południu wizyta w wiosce Maorysów, skansenie kultury - podglądanie codziennego życia a także rękodzieła, tańców i śpiewów maoryskich. Nocleg.

DZIEŃ 20

Zwiedzanie Rotorua i okolic - znanych z gejzerów, gotującego się błota i zjawisk wulkanicznych. Odwiedziny na farmie i pokaz strzyżenia owiec. Sanktuarium Ptaszka Kiwi (symbolu Nowej Zelandii). Po południu dla chętnych możliwość raftingu - spływu pontonami po rwącej rzece.

DZIEŃ 21

Wyjazd z Rotorua do Auckland - przejazd przez małe ukwiecone miasteczka Hamilton i Cambridge. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie. Po południu zwiedzanie Auckland wraz z Mt. Eden, Kohimarama, Mission Bay. Wyjazd do Piha - popularne czarne plaże nad Morzem Tasmana. Oglądanie najładniejszej z nich - plaży Muriwai, przylegającej do urwistego klifowego brzegu, na której występują kolonie dziwnych ptaków o jeszcze dziwniejszej nazwie Gannet. W drodze powrotnej spacer po buszu. Powrót do hotelu na nocleg.

DZIEŃ 22

Do południa dalsze zwiedzanie Auckland. Ok. godz. 12:00 wylot na Wyspę Południową Nowej Zelandii. Przylot do Christchurch po południu. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Wyjście na zwiedzanie miasta. Nocleg.

DZIEŃ 23

Po śniadaniu przejazd do Queenstown. Po drodze sesja zdjęciowa z intrygującym tłem: najwyższą górą Nowej Zelandii- Mt. Cook. Przyjazd do Queenstown. Transfer do hotelu. Wieczorny spacer po centrum jakże urokliwego miasta o niesamowitej atmosferze...Nocleg.

DZIEŃ 24

Przejazd do Milford przez Park Narodowy Fiordland. Rejs statkiem po Zatoce Milford Sound, oglądanie z pokładu stateczku najładniejszych (jak twierdzą znawcy) fiordów świata. Uczta krajoznawcza dla oczu. Spacer nad brzegiem romantycznego Lake Te Anau. Powrót do Queenstown w późnych godzinach popołudniowych. Wieczorem wylot do Brisbane. Przylot, transfer do hotelu, zakwaterowanie. Nocleg

DZIEŃ 25

Wyjazd do Surfer's Paradise - stolicy „Złotego Wybrzeża". Możliwość surfingu na desce lub też leżenie płaskie i obserwacja popisów młodych surfingowców. Wieczorem powrót do Brisbane.

DZIEŃ 26

Zwiedzanie Brisbane: spacer po city i ogrodzie botanicznym, rejs statkiem po rzece przy akompaniamencie melodii nieprzemijającego przeboju Australijczyków „Walzing Matilda" nieśmiało, aczkolwiek pełną piersią śpiewanego przez „wycieczkowy chór". Po południu przejazd na lotnisko, wylot do Sydney. Przylot, transfer do hotelu. Szalony wieczór uciech na Kings Cross - dzielnicy rozrywki i wszelkiej rozpusty. Nocleg.

DZIEŃ 27

Całodzienne zwiedzanie Sydney - gmach słynnej opery, Katedra St. Mary, ogród botaniczny, oceanarium, zespół wysokościowców, rejs promem po zatokach portowych, spacer po nadmorskiej dzielnicy Manly. Wieczorem dla chętnych możliwość kolacji na wieży widokowej z obserwacją panoramy miasta. Nocleg.

DZIEŃ 28

Wyjazd do Blue Mountains, unikalnych formacji skalnych. Po drodze oglądanie wioski olimpijskiej z 2000 r. Wizyta w Featherdale Wildlife Park (gdzie można pogłaskać misia koala, dostać kopa od kangura, usiąść na jajo strusia). Dalej jazda do Blue Mountains, wjazd najbardziej stromą kolejką na świecie na punkt widokowy. Powrót do Sydney na nocleg.

DZIEŃ 29

Od rana czas wolny na samodzielne spacery, zakupy pamiątek lub też wyjazd na Bondi Beach, relaks przed podróżą. Ok. godz. 14:00 transfer na lotnisko i wylot do Hongkongu (lub Singapuru). Przylot w godzinach wieczornych. Transfer do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 30

Zwiedzanie Hongkongu (lub Singapuru). Wieczorem transfer na lotnisko, wylot do Europy.

DZIEŃ 31

Przylot do jednego z europejskich portów lotniczych. Przerwa przesiadkowa. Wylot do Polski. Przylot do Warszawy. Koniec wylotów i przylotów. Powrót twardym duktem w domowe pielesze, na łono stęsknionych rodzin...
Cena zawiera:

- przeloty na trasie Warszawa - Los Angeles - Honolulu - Auckland - Brisbane - Sydney - Hongkong lub Singapur - Warszawa
- opłatę za wizę australijską
- opiekę pilota-przewodnika
- ubezpieczenie Europa (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 EUR)
- zakwaterowanie: hotele i motele 3***, pokoje 2-os. z łazienkami
- przejazdy wewnętrzne mikrobusem z klimatyzacją
- transfery z i na lotnisko
- miejscowych przewodników
- wyżywienie: śniadania na większości trasy po USA, w Australii i na Nowej Zelandii, a także w Hongkongu lub Singapurze

Cena nie zawiera:

- opłaty za wjazdy do parków i bilety wstępów 350 USD
- opłat lotniskowych 90 USD
- zwyczajowych napiwków ok. 60 USD
- dopłaty do pokoju jednoosobowego 1 450 USD
- wizy USA
- pozostałego wyżywienia ok. 8-15 USD/posiłek