wycieczki Chiny z rejsem po rzece Jangcy 20 dni


 

Pekin, Wielki Mur, zakazane Miasto, Hutongi, Xian, Muzeum Armii Terakotowej, Chongqing - Rejs po rzece Jangcy, Yiuchang, Wuhan, Suzhou, Szanghaj, Muzeum Historii, Yangshuo, Guilin, Kanton, Makao, ruiny Katedry Św. Pawła, Hong Kong, Wzgórze Wiktorii...

 

 

 

 

 TERMIN I CENA

 

23.04 - 12.05.2013 5721 PLN + 1870 USD
14.05 - 02.06.2013 5721 PLN + 1870 USD
11.06 - 30.06.2013 5721 PLN + 1870 USD
30.07 - 18.08.2013 5721 PLN + 1870 USD
13.08 - 01.09.2013 5721 PLN + 1870 USD
10.09 - 29.09.2013 5721 PLN + 1870 USD
08.10 - 27.10.2013 5721 PLN + 1870 USD
19.11 - 08.12.2013 5721 PLN + 1870 USD


 

 

ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY!

 

 

{rsform 5}

 1 POLSKA
Zbiórka na lotnisku w Warszawie w hali odlotów dwie godziny przed odlotem, wylot do Chin przez jeden z portów europejskich. Szczegółowe informacje każdy uczestnik otrzymuje na około tydzień przed planowanym wylotem.

2 PEKIN (LUNCH, KOLACJA)
Przylot do Pekinu, transfer do hotelu. Po południu zwiedzanie największego miejskiego placu na świecie Tiananmen położonego w samym sercu Pekinu. Przejazd obok obiektów olimpijskich. Kolacja i czas wolny.

3 PEKIN (ŚNIADANIE, LUNCH, KOLACJA)

Zwiedzanie Zakazanego Miasta(UNESCO), zwanego też Zimowym Pałacem Cesarskim. Pałac wznosi się dokładnie w samym centrum starego Pekinu. Budowa Zakazanego Miasta rozpoczęła się w 1406 roku za czasów dynastii Ming i trwała 14 lat. Pałac był rezydencją 24 cesarzy z dynastii Ming i Qing. Zakazane Miasto jest największym zespołem pałacowym na świecie i zajmuje powierzchnię 720 tysięcy metrów kwadratowych. Zwiedzanie Pałacu Letniego (UNESCO) - najlepiej zachowanego Ogrodu Cesarskiego, którego chińska nazwa Yihe Yuan oznacza Ogród Pielęgnowania Harmonii. Miejsce to jest połączeniem pięknej scenerii z bogactwem architektury. Przejażdżka rikszami po urokliwych uliczkach najstarszej części miasta tzw. Hutongach. Wieczorem kolacja, podczas której głównym daniem będzie specjalność kuchni lokalnej - kaczka po pekińsku.

4 PEKIN (ŚNIADANIE, LUNCH, KOLACJA)

Wyprawa poza miasto na Wielki Mur Chiński, jeden z siedmiu cudów świata. Ta największa budowla świata rozciąga się na długości 6350 kilometrów, mogą z niej Państwo podziwiać przepiękne krajobrazy otaczających ją gór Tianshou. Następnie przejazd i zwiedzanie Grobowców Cesarzy z Dynastii Ming, do których droga wiedzie Aleją Duchów strzeżoną przez monumentalne posągi. Nocleg w Pekinie.

5 PEKIN/ XI’AN (ŚNIADANIE, LUNCH, KOLACJA)
Zwiedzanie Świątyni Nieba, która jest jednym z największych zabytków sakralnych Chin, a zarazem jednym z najpiękniejszych parków w Pekinie i cennym zabytkiem historycznym wpisanym na Listę światowego dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Zwiedzanie Świątyni Lamy - jednej z najznamienitszych w Pekinie świątyń lamaistycznych ze wspaniałym posągiem Buddy Maitrei mającym 26 metrów wysokości. Przejazd Nocnym pociągiem do Xi'an (miejsca sypialne).

6 XI’AN (LUNCH, KOLACJA)

Po przyjeździe wizyta w Muzeum Prowincji Shaanxi - posiadającym bogate zbiory ukazujące historię tej prowincji od czasów prehistorycznych po okres panowania dynastii Qing. Zwiedzanie Pagody Dzikiej Gęsi z VII wieku - symbolu Xi'an. Przejazd do Muzeum Armii Terakotowej(UNESCO) - grobowca pierwszego chińskiego cesarza, Qin Shi Huang Di, którego strzeże armia siedmiu tysięcy figur naturalnej wielkości wykonanych z wypalonej gliny. Wieczorem bankiet pierożkowy w słynnej restauracji Defaczang. Nocleg w Xi’an.

7 XI’AN/ CHONGQING (ŚNIADANIE, LUNCH, KOLACJA)

Zwiedzanie miasta: spacer po zabytkowych murach miasta, Wieża Dzwonu i Wieża Bębna usytuowane w samym sercu Xi'an. Spacer do dzielnicy muzułmańskiej - pełnej wąskich uliczek wypełnionych straganami oferującymi wyroby rzemiosła ludowego i pamiątki. Wielki Meczet - jeden z najstarszych meczetów w Chinach, który jest znakomitym przykładem połączenia architektury islamu z tradycyjną klasyczną architekturą Chin. Wieczorem przelot do Chongquing - jednego z największych miast w Chinach (aglomeracja liczy ponad 30 mln mieszkańców). Po przylocie transfer do hotelu i nocleg.

8 CHONGQING/ REJS PO JANGCY (ŚNIADANIE, LUNCH, KOLACJA)
Po śniadaniu zwiedzanie miasta. W programie: zwiedzanie starego miasta Ciqikou, będącego niegdyś tętniącym życiem portem handlowym, który prawdziwą świetność zyskał za czasów panowania dynastii Ming. Kolejno wizyta w Hali Ludowej oraz na Placu Ludowym, a następnie transfer na przystań, zaokrętowanie na statek i nocleg.

9 REJS PO JANGCY (ŚNIADANIE, LUNCH, KOLACJA)

Rejs po Jangcy. W ciągu dnia zejście na ląd i zwiedzanie Fengdu (zwanego też Miastem Duchów) - jednego z ciekawszych miejsc odwiedzanych w czasie rejsu, gdzie znajduje się góra Pingdu Shan, nazywana siedliskiem duchów i diabłów. Powrót na statek, kontynuacja rejsu.

10 REJS PO JANGCY (ŚNIADANIE, LUNCH, KOLACJA)
Wcześnie rano wyruszamy w dalszy rejs. Zobaczymy; trzy przełomy na rzece Jangcy: Przełom Qutang, Przełom Wu i Przełom Xiling lub w zależności od stanu wody - spływ innym z dopływów rzeki - strumieniem Shennong. Nocleg na statku.

11 REJS PO JANGCY/ YICHANG/ SZANGHAJ
(ŚNIADANIE, LUNCH, KOLACJA)

Zwiedzanie Wielkiej Tamy Trzech Przełomów - zwiedzanie tej gigantycznej budowli, która na zawsze zmieniła otaczający krajobraz. Zakończenie rejsu w Yichang, transfer na lotnisko i przelot do Szanghaju. Po kolacji pokaz słynnej grupy szanghajskich akrobatów. Nocleg.

12 SZANGHAJ (ŚNIADANIE, LUNCH)

Po śniadaniu zwiedzanie Świątyni Nefrytowego Buddy, w której umieszczono naturalnej wielkości posąg wykonany w całości z czystego i bardzo cennego nefrytu przywiezionego z Birmy w 1882r. Wizyta w Szanghajskim Muzeum Historii - posiadającym ponad 120 000 eksponatów prezentujących bogactwo sztuki chińskiej na przestrzeni dziejów. Spacer po malowniczym bulwarze, słynnym Bundzie, z którego rozpościera się widok na nowoczesne budynki po drugiej stronie rzeki Huangpu. Wizyta w przepięknych ogrodach Yu, założonych za czasów panowania dynastii Ming w XVI wieku. Nocleg w Szanghaju.

13 SZANGHAJ/ SUZHOU/ SZANGHAJ (ŚNIADANIE, LUNCH, KOLACJA)
Wycieczka do Suzhou - miasta założonego w V wieku p.n.e. jednego z najstarszych miast w dorzeczu rzeki Jangcy. Zwiedzanie miasta: Ogród Mistrza Sieci - jednego z najpiękniejszych przykładów chińskiej sztuki projektowania ogrodów, Muzeum Jedwabiu oraz Instytut Hafciarstwa - centrum jednej z czterech głównych szkół haftu w Chinach. Powrót do Szanghaju - gdzie będą Państwo mogli udać się na zakupy na słynny targ Nanjin Lu lub czas wolny. Nocleg w Szanghaju.

14 SZANGHAJ/ GUILIN (ŚNIADANIE, LUNCH, KOLACJA)
W godzinach porannych transfer na lotnisko i wylot do Guilin, które jest jednym z najbardziej malowniczych i zielonych miast Chin. Jego historia sięga 2200 lat. Przez wielu uważane jest za najpiękniejsze miasto świata. Po przylocie zwiedzanie Jaskini Trzcinowego Fletu i Góry Trąby Słonia, uważanej za najsłynniejszą górę w Guilin. Nocleg w Guilin.

15 GUILIN/ YANGSHUO (ŚNIADANIE, LUNCH, KOLACJA)

Po śniadaniu przejazd na przystań Zhujiang i rejs po rzece Li. Przybycie do Yangshuo, zwiedzanie miasteczka i wizyta na słynnym bazarze Yangshuo. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu w Yangshuo.

16 YANGSHUO/ GUILIN/ KANTON (ŚNIADANIE, LUNCH)

Po śniadaniu czas wolny, który można będzie poświęcić na zwiedzanie pięknych plenerów Yangshuo. Po południu powrót do Guilin, wieczorem przejazd nocnym pociągiem do Kantonu (miejsca sypialne).

17 KANTON (LUNCH, KOLACJA)
Przyjazd do Kantonu, zwiedzanie miasta, między innymi: Świątyni Sześciu Banianów, Mauzoleum Sun Jat-sena, uznawanego za "ojca współczesnych Chin". Zwiedzanie Świątyni Rodziny Chen, która składa się z zespołu XIX-wiecznych budynków wzniesionych w tradycyjnym stylu, ufundowanej przez członków rodziny Chen. Nocleg w Kantonie.

18 KANTON/ MAKAO (ŚNIADANIE, LUNCH, KOLACJA)

Po śniadaniu przejazd do Makao, zwanego również "Wschodnim Monte Carlo". Po przyjeździe spacer po starej części miasta, gdzie znajdują się ruiny katedry Świętego Pawła. Zwiedzanie położonej u podnóża wzgórza Penha Świątyni Bogini Matki A-Ma. Nocleg w Makao.

19 MAKAO/ HONG KONG (ŚNIADANIE, LUNCH, KOLACJA)
Po śniadaniu, rejs do Hong Kongu. Wjazd na Wzgórze Wiktorii, skąd rozpościera się wspaniały widok na miasto i zatokę. Następnie przejazd do zatoki Repulse znajdującej się po drugiej stronie Hong Kongu. Zwiedzanie rybackiej wioski Aberdeen i wizyta na słynnym targu Stanleya. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu w Hong Kongu.

20 HONG KONG/ POLSKA (ŚNIADANIE)

Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Warszawy przez jeden z europejskich portów lotniczych.
Cena zawiera:

- Bilety wstępu do wszystkich wymienionych w programie obiektów.

- Przelot na trasie Warszawa - Pekin i Hong Kong - Warszawa przez jeden z   europejskich portów lotniczych.

- Przeloty wewnętrzne Xi'an - Chongqing, Szanghaj - Guilin, Yichang - Szanghaj.

- Przejazdy pociągiem na trasie Pekin - Xi'an (miejsca sypialne), Guilin -   Kanton (miejsca sypialne).

- Przejazdy klimatyzowanym autokarem lub mikrobusem wg programu.

- Rejs po rzece Li oraz rejs na trasie Makao - Hong Kong.

- Rejs statkiem po rzecze Jangcy w dwuosobowych kabinach ****, z łazienką.

- Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki.

- Opiekę lokalnych przewodników.

- Zakwaterowanie w hotelach **** w dwuosobowych pokojach z łazienką i   klimatyzacją.

- Posiłki według programu.

- Ubezpieczenie KL, NW, OC i bagażu.

- Wizę chińską.

- Opłaty lotniskowe i opłaty pobierane przez linie lotnicze za wystawienie   biletu.

- Podatek VAT.Cena nie zawiera:

- Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców 4 USD/ dzień.

- Dodatkowych napojów do posiłków.

- Ewentualnych opłat za fotografowanie i filmowanie.

- Usług tragarzy na dworcach kolejowych i lotniskach.

 

 

71 364 00 17; 71 333 30 30
tel/fax: 71 364 06 34
Kom: 886 544 004
Wiolka   Magda  

email

baner-najp-plaze

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO

baner-wypocz

wyprawy-zycia-right

barton banner