wycieczki Norwegia 8 dniOslo- Amudsen- ściana Trolli- Fiordy- Bergen- Płaskowyż Hardangervidda...

 

 

 

 

 

 

 

DOSTĘPNE TERMINY OD KWIETNIA DO KOŃCA SIERPNIA!!!

 

ZAPYTAJ O PROMOCJE!

 

CENA OD 2688 PLN !!!
 

Wyjazdy co tydzień, z 32 miast w Polsce!!

 

 

CENY PROMOCYJNE, ZALEŻNIE OD TERMINU REZERWACJI. ZAPYTAJ O CENĘ NA DZIŚ!!

 Zapraszamy do przesłania zapytania o ofertę.
Imię i nazwisko*
Proszę podać dane osoby kontaktowej.
Telefon*
Proszę wpisać tylko cyfry
E-mail*
Proszę wpisać poprawny adres email.
Data wyjazdu*
Please select a date when we should contact you.
Długość pobytu
Ilość osób dorosłych
Prosze wpisać cyfrę
Ilość dzieci do 12 lat
Proszę wpisać cyfrę
Dodatkowe informacje
Invalid Input
*
To pole jest wymagane


Dzień 1
Wyjazd z Polski wg rozkładu. Przejazd przez Niemcy. Podczas przejazdu planowane są krótkie postoje. (trasa Poznań - Sassnitz ok. 500 km)

Dzień 2

O godz. 03.15 w nocy przeprawa promowa z Sassnitz do Trelleborga (prom płynie 4 godziny). Po dopłynięciu do Trelleborga przejazd nadmorską autostradą wzdłuż wybrzeża w kierunku granicy z Norwegią. Po drodze planowane krótkie postoje. Dojazd do granicy z Norwegią w Svinesund. Przejazd przez most stanowiący przejście graniczne między Szwecją i Norwegią. Przejazd w kierunku Oslo późnym popołudniem. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Oslo. (trasa ok. 650 km)

Dzień 3
Po śniadaniu przejazd trasą widokową w kierunku Geilo. Podróż trasą prowadzącą przez malownicze góry, dzikie doliny i przepiękne lasy płaskowyżu Hardangervidda. Krótka przeprawa promowa z Brimnes do Bruravik. Przejazd wzdłuż wybrzeża fiordu Hardanger. Dojazd na nocleg w okolicach Bergen (trasa ok. 450 km). Dla chętnych, możliwość wieczornego wyjazdu do centrum Bergen (wyjazd uzależniony od lokalizacji hotelu i ilości chętnych) – wyjazd dodatkowo płatny, kwota wliczona do ogólnej sumy za wstępy.

Dzień 4
Po wczesnym śniadaniu zwiedzanie Bergen z lokalnym przewodnikiem, w programie między innymi wizyta na Torget - barwnym targu rybnym, stary port Bryggen z górującą nad nim średniowieczną twierdzą Bergenhaus i spacer po Tyskebryggen z charakterystycznymi drewnianymi budynkami. Po zwiedzaniu przejazd malowniczą trasą do miejscowości Vik. Krótka wizyta w drewnianym kościele „Stavkirke” z XII wieku. Przeprawa promowa przez Sognefjord (największy fiord w Norwegii) do Hella. Przejazd w kierunku największego lodowca kontynentalnej części Europy - Jostedalsbreen. Podziwianie jednego z jęzorów lodowca - Boyabreen. Dojazd na nocleg. (trasa ok. 350 km)

Dzień 5

Po śniadaniu przejazd do Hellesylt. Rejs po fiordzie Geiranger pośród pionowych skał wpadających wprost do morza i wodospadów sięgających nawet 250 m wysokości. Po dopłynięciu do miasteczka Geiranger przejazd Drogą Orłów w kierunku Eidsdal (przy dobrej pogodzie możliwość wjazdu na górę Dalsnibba - punktu widokowego położonego na wysokości 1500 m npm. - wjazd dodatkowo płatny - kwota wliczona do ogólnej sumy za wstępy). Kolejna przeprawa promowa Eidsdal - Linge. Przejazd słynną Drogą Trolli. Po drodze widok na wodospad Stigfossen, a następnie podziwianie Ściany Trolli. Dojazd na nocleg w okolicach Otta. (trasa ok. 450 km)

Dzień 6
Po śniadaniu przejazd z Otta wzdłuż największego jeziora w Norwegii Mjosa do Oslo. Zwiedzanie Oslo z lokalnym przewodnikiem - Park Frogner, będący jednocześnie muzeum rzeźby Gustawa Vigelanda, gdzie szczególnej uwadze polecamy tzw. Obelisk przedstawiający wszystkie stadia ludzkiego życia, główna ulica miasta - Karl Johans Gate, Pałac Królewski, Katedrę oraz Storting, czyli budynki Parlamentu. Wizyta w muzeum Fram ze statkiem polarnym Amundsena oraz Muzeum Łodzi Wikingów. Po zwiedzaniu dojazd na nocleg w okolicach Oslo. (trasa ok. 350 km)

Dzień 7
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Trelleborga (trasa ok. 650-700 km). O 22:30 przeprawa promowa do Sassnitz.

Dzień 8

02.15 przypłynięcie do Sassnitz i przejazd przez Niemcy do Polski. Przyjazd do Polski w godzinach porannych. (trasa Sassnitz - Poznań ok. 500 km)
 


UWAGA!

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

Uwaga:

Ze względu na wysokie kary pieniężne jakie są nakładane na przeciążone autokary w Skandynawii prosimy o nieprzekraczanie ilości dopuszczalnego bagażu na tej imprezie (maks. 20kg + 5kg bagaż podręczny/1 os). Nadbagaż nie będzie zabierany.Klienci dolatujący do Oslo samolotem /własny zakup np. biletów tanich linii lotniczych/
Spotkanie z grupą jadącą autokarem następuje drugiego dnia trwania imprezy. Autokar przejeżdża przez centrum Oslo w godzinach 14.00 - 16.00 (godziny są podane orientacyjnie, uzależnione od czynników drogowych oraz połączenia promowego, należy dokładny czas ustalić telefonicznie z pilotem wycieczki – osoby dolatujące samolotem do Oslo są zobowiązane do kontaktu telefonicznego i do podania własnego numeru telefonu komórkowego).
Z lotniska należy przejechać do centrum Oslo (Dworzec Centralny). Spotkanie z grupą jest możliwe przed hotelem Thon Opera, niedaleko Dworca Centralnego w centrum Oslo.ŚwiadczeniaCena obejmuje
przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, WC, video, minibar), wszystkie przeprawy promowe (bez kabin - najczęściej siedzenia lotnicze), zakwaterowanie w hotelach j.w. (5 rozpoczętych dób hotelowych), śniadania (5), program turystyczny j.w., opiekę pilota oraz ubezpieczenie TU Europa SA (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje uczestnictwa w programie zwiedzania tj. kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat za przewodników oraz dodatkowych posiłków. Orientacyjny koszt biletów wstępu i przewodników (Oslo i Bergen) - około 850,- NOK (w/g sezonu 2012)

 

 

71 364 00 17; 71 333 30 30
tel/fax: 71 364 06 34
Kom: 886 544 004
Wiolka   Magda  

email

baner-najp-plaze

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO

baner-wypocz

wyprawy-zycia-right

barton banner